Home > Zpravodajství > domácí sport > Ptýrov opět nabídne noční Velkou cenu

Ptýrov opět nabídne noční Velkou cenu

Velká cena Ptýrova za umělého osvětlení byla vloni absolutní premiérou, alespoň co se Českého skokového poháru týče. Ptýrovští pořadatelé se rozhodli na tento počin navázat a i další rok nabídnout divákům netradiční noční Velkou cenu.

Vítěz loňské večerní pohárové soutěže Radovan Cibere. Foto: Kateřina Návojová

Vítěz loňské večerní pohárové soutěže Radovan Cibere. Foto: Kateřina Návojová

Velká cena Ptýrova 2014 tak proběhne již v sobotu místo tradiční neděle, a to 16. srpna od 20.00 hodin. Skákat se bude na úrovni obtížnosti T*(145 cm) a příjemnou zprávou pro jezdce je pozvání zahraničního stavitele z Polska Lukasze Jankowskeho. Asistovat mu budou Jan Šíma a Václav Drbal.

V loňském roce se nejvíce večerní pohárová soutěž vydařila Radovanu Cibere s Dolar Lookem. V soutěži se představilo 62 účastníků, z nichž jedenáct dokončilo bezchybně a postoupilo do finále. Za vítězem obsadil další dva stupně vítězů Jiří Huška, a to s koňmi Mr. Vox Agromarket H+B a Espri 2. Historicky první Velká cena při Českém skokovém poháru se však jela na parkuru ST**, překážky tak dosahovaly výšky 140 centimetrů.

Stejně jako loni, i v tomto roce si budou jezdci moci tuto netradiční dobu pro závodění vyzkoušet již o den dříve. Generálkou na noční bodovanou Velkou cenu Ptýrova bude páteční parkur ST** (140 cm) na čas bez rozeskakování. V areálu Farmy Ptýrov se však bude závodit již od čtvrtečního dne, kdy proběhne vedle otevřených soutěží i kvalifikační kolo Equiservis Amateur Tour. Tento seriál pak bude pokračovat i následující dny, společně s Czech Junior Cupem. Zároveň tyto dva seriály budou hlavní nedělní podívanou. Dvě uzavřené finále v neděli doplní soutěž S** s rozeskakováním. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Farma Ptýrov Ptýrov
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Frenštátská Cena přehoupne ČSP 2014 do 2. poloviny
Následující: Smrt koně „na objednávku“ má své pokračování

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...