Home > Zpravodajství > domácí sport > Ptýrovské kolbiště ovládl Ludvík Jandourek

Ptýrovské kolbiště ovládl Ludvík Jandourek

Ludvík Jandourek si nadělil ke svému dnešnímu svátku vítězství ve Velké ceně Ptýrova, která byla již osmým kvalifikačním kolem Skokového poháru České pojišťovny. Sice na něj nedosáhl s pohárovým Casiem Karsit, a tak plný počet osmnácti bodů do žebříčku inkasovala druhá Lucie Poláková s Carosem, ale nemusel být z toho tolik zklamaný, neboť Casio skončil po jedné chybě ve finále jako čtvrtý.

Ludvík Jandourek a VigoLudvík Jandourek a Vigo

Nescházelo přitom mnoho, aby chyboval i s vítězným Vigem 1. S ním nastupoval do závěrečné části jako třetí v pořadí z celkového počtu sedmnácti dvojic, jimž se podařilo základní parkur na výšce 150 centimetrů překonat bez penalizace. „Na poslední skok, kterým byl triplebar, byl zhruba 60 metrový nájezd přes půl kolbiště. Po předešlé dvojkombinaci a obratu na levou ruku jsme se dostali do opravdu svižného cvalu a ve chvíli, kdy jsem se narovnal, abych Viga ještě trochu podpořil, tak přišel přeskok na druhou nohu. Naštěstí jsme se s tím srovnali a dokončili soutěž bez penalizace. Bohužel to nebylo úplně v nejlepším čase a museli jsme tudíž s napětím čekat, jak se bude dařit dalším čtrnácti soupeřům,“ konstatoval Ludvík Jandourek.

Lucie Poláková s Carosem Lucie Poláková s Carosem

Bez jediného zaváhání projela cílem pouze Lucie Poláková s Carosem, ovšem její čas byl o čtyři desetiny sekundy pomalejší. Velcí favorité jako Hana Pokorná s Chanellem, Aleš Opatrný se Zandirem, Jiří Hruška s Aristem Z či Jiří Skřivan s klisnou Kallisto chybovali. Pokorná a Skřivan dokonce dvakrát. Jandourek s Casiem Karsit měl šanci jako předposlední startující svoje skóre ještě vylepšit, ale bohužel pobořili hned druhou překážku, čímž se zařadil s časem 53,50 sekund na průběžné 4. místo za Aleše Opatrného se svojí novou stájovou akvizicí Zandirem. Ten byl o dvě sekundy rychlejší. Opatrný se svým druhým koněm Casalem byl posledním, kdo mohl konečné výsledky ještě změnit. Neubránil se však dvěma shozením a umístil se s ním jako devátý.

Hana Pokorná a ChanellHana Pokorná a Chanell

Velká cena Ptýrova poměrně výrazně zamíchala pořadím v pohárovém žebříčku. Na nejvyšších příčkách se sice stále nic nezměnilo a vede Jiří Skřivan před Hanou Pokornou a Jiřím Hruškou, ale náskok Skřivana na nejlepší ženu v této extraligové seriálové soutěži se snížil na pouhé čtyři body. Již za tři týdny při Velké ceně Plzně bude mít tedy mnohem reálnější šanci Skřivana sesadit z vedoucí pozice a dosáhnout historického okamžiku. Ještě nikdy totiž v jedenáctileté historii poháru nevedla bodování žena.

Pokračování bude mít i boj o poslední čtvrtou finálovou pozici. V Ptýrově se mnohem více přiblížila Janu Studničkovi, ale ještě zdaleka ji nemá jistou. Teoretické naděje si drží nejméně šest dalších jezdců, včetně Aleše Opatrného, který přiznal, že opět přemýšlí, zda se ještě pokusit zabojovat, aby koncem září nechyběl na domácím kolbišti v Hořovicích při tomto skokovém vrcholu jezdecké sezony.

Zpět ale na ptýrovské kolbiště. V rámcovém programu proběhly před Velkou cenou ještě tři soutěže. Na stupni L** (120 cm) se nejvíce dařilo Michalovi Kukačkovi s Phladelphií 1. Na parkuru stupně S** (130 cm) nenašel přemožitele Jiří Hruška s Espri 2, jenž jako jediný pokořil hranici padesáti sekund, navíc bez jediného trestného bodu na překážkách. Na stejné úrovni soutěžili ještě junioři v Kolowrat Junior Cupu. Na rozdíl od starších kolegů je čekalo v případě bezchybného výkonu rozeskakování. Do něj postoupilo pět dvojic. Dvě z nich precizní jízdu zopakovaly a o tři setiny sekundy rychlejší byla Andrea Halíková s Wyoming 1 před Gabrielou Radovou s Coco d´Eclipse.

Osmdesátiminutový záznam z průběhu Velké ceny Ptýrova spojený se sestřihem Velké ceny Strakonic, jež probíhala během olympijských her, uvede Česká televize na programu ČT4 v úterý 21. srpna od 18.35 hodin a následně ještě ve čtyřech dalších reprízách. K vidění bude po premiéře i na internetovém vysílání. Podrobnosti najdete na www.skokovypohar.cz.

FOTOGALERII najdete v klubovně >>ZDE<<

Předchozí: Vzpomínka na Royal Mouginse
Následující: MČR pony odhalilo jména nejlepších

Slunečné počasí a napínavé dostihy do Pardubic za víkend přilákaly 35 tisíc lidí

Předpověď počasí několik dní před startem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou naznačovala, že by letošní ročník legendárního dostihu mohlo na pardubickém závodišti sledovat několik desítek tisíc lidí. Předpoklady se naplnily a během celého víkendového dostihového festivalu se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou závodištěm prošlo na 35 tisíc návštěvníků. U televizních ...