Home > Zpravodajství > informujeme vás > Ptýrovské skokové mistrovství má o jednoho šampiona navíc

Ptýrovské skokové mistrovství má o jednoho šampiona navíc

V Ptýrově u Mnichova Hradiště se ve dnech 10. – 12. srpna konalo mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů, které se do historie zapíše jedním velmi výjimečným výsledkem. V kategorii mladších juniorů zvítězily se zcela totožným výsledkem dvě jezdkyně – obhájkyně titulu Adéla Půlpánová a Antonia Sabathilová.120812 MCR Ptyrov Pulpanova Sabathilova Hrudkova smallPtýrovské skokové mistrovství má o jednoho šampiona navíc

Obě měly se svými koňskými svěřenci po třech kolech na bodovém kontě nulu, a tak následovalo napínavé rozeskakování. Ještě než Adéla Půlpánová s klisnou Chantal 2 vstoupila do kolbiště, se svojí soupeřkou si popřály hodně štěstí a toto gesto jasně znamenalo, že si navzájem upřímně přejí úspěch. Všechny překážky Půlpánová překonala čistě a její čas se zastavil na hodnotě 35,54 sekund. Precizní jízdu zopakovala i Antonia Sabathilová s klisnou Antalií. K údivu všech se elektronická časomíra zobrazující se na velké světelné tabuli zastavila na zcela stejném čase. „Jsem strašně spokojená. Moc jsem to přála Toničce. Před rozeskakováním jsem jí říkala, že určitě vyhraje ona, a že jí ráda mistrovský titul přenechám,“ prozradila Adéla.

120812 MCR Ptyrov Pulpanova Adela Chantal smallAdéla Půlpánová s klisnou Chantal 2

„Také jsem Adéle přála hodně štěstí. Moc mě těší, že na nejvyšším stupni vítězů jsem právě s Adélou a ne s někým jiným,“ dodala Antonia. Obě se shodly na tom, že zvolily právě tu nejideálnější trasu rozeskakování a jinde ji zkrátit nešlo. Kratšího času však dosáhnout šlo. Marie Hrudková s Nelsonem při stejném rozeskakování, ovšem s Kateřinou Málkovou a Parodií o bronzovou medaili, projela cílovou čarou za 34,17 sekundy. Bohužel jeden ze skoků pobořila. Její soupeřka dokonce zaváhala dvakrát a její čas byl rovných 35 vteřin.

Čtěte také:  Parkurový Světový pohár v Olomouci se posouvá. Proběhne na konci srpna

Antonia Sabathilová s klisnou AntaliíAntonia Sabathilová s klisnou Antalií

Rozeskakování rozhodovala o medailích také v ostatních kategoriích, ale ve dvou případech nešlo o ty nejcennější. Mezi dětmi byla jedinou bezchybnou účastnicí tříkolové soutěže Kateřina Štorkánová s Ninou 2. „Na první překážku nám nevyšel odskok zcela přesně, ale stálo při nás štěstí a břevno nespadlo. Po páté překážce, na kterou se mé kobylce moc nechtělo, sem již přestala být nervózní a zcela jsem jí věřila. Vůbec jsem si nepřipouštěla, že jsem na nějakém mistrovství,“ uvedla Kateřina Štorkánová.  O stříbro a bronz se rozeskakovalo devět dvojic. Největší radost měla následně Petra Boháčová v sedle klisny Sissi 3. Ta měla před nedělním třetím kolem těžkou volbu, s kterým koněm bude o medaili bojovat, jelikož bez penalizace prošla páteční i sobotní zkouškou také s klisnou Elbou 1. Do závěrečné etapy závodu již mohla nastoupit pouze jednou. Třetím nejúspěšnějším dětským účastníkem byl Martin Vašák s valachem Bjerglunds Choping.

Kateřina Štorkánová s Ninou 2Kateřina Štorkánová s Ninou 2

Stejně jako Kateřina Štorkánová, i Ondřej Málek získal mezi staršími juniory zlatou medaili bez nutnosti rozeskakování, díky jediným třem jízdám nezatíženým trestnými body. Šest jeho jezdeckých kolegyní se utkalo o dva zbývající cenné kovy. Ty se později objevily na krku Lucie Krulichové, jež startovala s Cardinalem 3, a o dvě desetiny sekundy pomalejší Jiřiny Pružinové startující s Honosem.

Krulichová, Pružinová a MálekKrulichová, Pružinová a Málek

120812 MCR Ptyrov Malek Ondrej Cornils smallOndřej Málek

Součástí republikového šampionátu byla i týmová soutěž. Tu ovládlo družstvo označené jako „Praha 1“ ve složení: Ivana Hronová – Lentimus, Anna Kellnerová – Zonnedoeptoltien, Annabelle E. Kruf – Color Line K a Dagmar Neumannová – Batman. Druzí skončili „Středočeši 1“, z třetího místa se radovali členové celku „Severní Čechy 1“, jež se o něj museli utkat v rozeskakování s jezdci ze severní Moravy.

Čtěte také:  Přípravy na dostihovou sezonu v Pardubicích finišují

DružstvaDružstva

 

Krátký sestřih nejzajímavějších okamžiků z ptýrovského mistrovství přinese Česká televize na programu ČT4 v pátek od 17.20 hodin a v dalších dnech ještě ve dvou reprízách, resp. prostřednictvím internetového vysílání. Kompletní výsledky najdete v příloze pod článkem.

Předchozí: Pražská ZOO přivítala hříbě koně Převalského
Následující: Do Hořovic na Velkou i Malou cenu
x

Mohlo by vás zajímat

Na Pardubickém závodišti dostává prostor nadaná mládež

Již několik let vrcholí příprava mladých jezdců všestrannosti na Pardubickém závodišti. Na soustředění se schází nejnadanější mládež z celé České republiky, aby zdokonalila své umění ve všech třech disciplínách náročného jezdeckého sportu. Tak jako jiné sporty má i jezdectví Sportovní centrum mládeže. Pro disciplínu jezdecké všestrannosti sídlí v Suché u ...