Home > Zpravodajství > krátké novinky > ČR může sestavit tým na drezurní ME-J

ČR může sestavit tým na drezurní ME-J

Ve dnech 3. – 9. dubna probíhají v rakouském městě Stadl Paura mezinárodní drezurní závody zahrnující kategorii pro juniory. Již ve středu Barbora Marešová s Remember Me H dokončila úlohu s výsledkem 63,153 % a splnila si tak kvalifikaci na mistrovství evropy juniorů (ME-J). Pro splnění kvalifikace na ME-J 2012 musí jezdci a koně (jako dvojice) dosáhnout jednoho celkového výsledku minimálně 60 % v úloze FEI junioři družstva (JD 2009) nebo FEI junioři jednotlivci (JJ 2009) na závodech CDIJ včetně ME-J 2011, a to v období od 1. 1. 2011 do 18. 6. 2012.

„Dvě dvojice měly kvalifikaci splněnou z minulosti, jde o Sofii Brodovou s Lissandrem a Kamilu Kotyzovou s Alicí 3, které se právě probíhajících závodů ve Stadl Pauře neúčastní,“ uvedla manažerka drezurní komise ČJF MUDr. Helena Žižková. Pro evropský šampionát juniorů ve švýcarském Bernu pořádaný ve dnech 8. – 15. července tak může Česká republika sestavit tříčlenné družstvo.

„V tuto variantu jsme doufali, i proto jsme se rozhodli před nedávnem přesunout mistrovství České republiky starších juniorů z Karlových Varů do Brna. Karlovarské závody totiž probíhají 6. – 8. července, což by případným účastnicím mistrovství Evropy v podstatě znemožnilo bojovat o národní mistrovské medaile. O ty se tak utkají již ve dnech 22. – 24. června v rámci drezurního Světového poháru v Brně na Panské líše,“ informovala MUDr. Helena Žižková.

Šanci kvalifikovat se mají ještě další jezdkyně. Např. Barbora Dvorníková s Why Not nebo Pavla Hašková s Lindgren 2, které se stejně jako Barbora Marešová v těchto dnech účastní závodů ve Stadl Pauře. „Úvodí výsledky pod hranicí 60 % však nenaznačují dosažení kvalifikace již při tomto mítinku. Budou však mít ještě několik dalších příležitostí kvalifikační kritéria splnit. Pokud by se to podařilo více dvojicím, pak bychom mohli vybírat pro mistrovství Evropy z těch nejlepších,“ dodala Žižková. 120405 foto archiv Maresova Barbora Francesco DinoBarbora Marešová – Francesco Dino

Kompletní výsledky CDIJ Stadl Paura najdete na adrese: www.cdi-stadlpaura.at

Předchozí: Kůň na lonži 10 – Lonžování v rámci systematického výcviku koně
Následující: Když dva mladí vyrůstají spolu
x

Mohlo by vás zajímat

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát. Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým ...