Home > Zpravodajství > domácí sport > Radek Nesvačil vyhrál zimní pohár ve Slatiňanech

Radek Nesvačil vyhrál zimní pohár ve Slatiňanech

V sobotu 28. února proběhlo ve Slatiňanech u Chrudimi druhé kolo zimního Jezdeckého poháru spřežení 2015. V kategorii čtyřspřeží nenašel přemožitele Radek Nesvačil, který svým devíti soupeřům ujel v součtu o více jak deset sekund.

Jsem moc spokojený, všechno fungovalo tak, jak mělo, koně výborně chodili, takže jsem si to dnes opravdu užil. Skvělé bylo i publikum, i když já se snažím ho příliš nevnímat. Pro mě je podstatné, abych podal dobrý výkon, a okolí moc neřeším,“ prozradil vítěz Radek Nesvačil. Jediným závodníkem, který ho překonal v dílčí části soutěže, byl jeho bratr Jiří. Ten druhé kolo zajel o 3 sekundy rychleji a navíc bez chyby, zatímco Radek v obou kolech jednou chyboval. Jiřímu se ovšem vůbec nevydařilo kolo první, kdy měl velké problémy v maratonské překážce a dvacetibodová penalizace ho srazila až na 6. řádek celkové výsledkové listiny.

Mezi pátým a druhým místem byly nakonec jen nepatrné rozdíly, a tak se svými výkony mohou být spokojeni jak druhá Kateřina Sklenská, tak třetí Josef Hrouda, nebo Petr Vlašic s Václavem Coufalíkem, kteří skončili na 4., resp. 5. místě. Mezi posledně jmenovanými vozataji byl rozdíl jen necelé 4 desetiny bodu. Každý ovšem měl svůj důvod k velké radosti. Petr Vlašic si totiž udržel vedení po druhém kole seriálové soutěže, byť jen s velmi těsným rozdílem na Josefa Hroudu. Václav Coufalík si pro změnu svoji dávku sportovního štěstí vybral v kategorii dvojspřeží, kdy obsadil dvě nejvyšší pozice. „Rozhodně to nebylo snadné vítězství. Konkurence byla opravdu velmi silná a jedna jediná chyba znamenala ztrátu i několika příček. Do druhého kola jsem tak nastupoval s cílem, abych hlavně neshodil žádný míček,“ zhodnotil Václav Coufalík. Po prvním kole přitom byl ve vedení Jaroslav Pavel, ale ten se kvůli dvěma chybám a zdržení v maratonské překážce musel spokojit jen s umístěním na 6. řádku výsledkové listiny.

Také výsledky soutěže jednospřeží měly na první a druhé pozici stejné jméno. Pavel Drbohlav zvítězil s Jasmínou a s Radanem dokončil jako druhý v pořadí. Na dalších místech figurovali Karel Nývlt a Libor Kurka. Vítězovi prvního kola zimního seriálu Otovi Barešovi se tentokrát příliš nedařilo a skončil až sedmý. Kdo si naopak stále drží svoji neporazitelnost, je Monika Pospíšilová v soutěži dvojspřeží pony. Tato kategorie však není bodovaná v rámci série Jump and Drive Winter Tour.

Sestřih z vozatajských závodů ve Slatiňanech odvysílá Česká televize na kanálu ČT Sport ve středu 4. března od 12.50 hodin. Další kolo vozatajské části proběhne 14. března v Trojanovicích, ale již 7. března se mohou fanoušci parkurového skákání těšit na třetí skokové závody tohoto zimního Jezdeckého poháru.

radek nesvačil Slatiňany spřežení
Předchozí: XVI. Jihočeská přehlídka plemenných koní
Následující: Chovatelé a příznivci starokladrubských koní se sešli na semináři

Čeští jezdci budou na Světových jezdeckých hrách startovat ve čtyřech disciplínách

Ve čtyřech disciplínách bude mít Česká republika zastoupení na Světových jezdeckých hrách. Nominaci na jezdeckou událost roku, kterou bude od 10. září hostit americký Tryon, oznámila Česká jezdecká federace. Česko budou na prestižním podniku reprezentovat v parkurovém skákání Ondřej Zvára s Cento Lanem a Emma Augier de Mussac s Divou, ...