Home > Zpravodajství > domácí sport > Radek Nesvačil vyhrál zimní pohár ve Slatiňanech

Radek Nesvačil vyhrál zimní pohár ve Slatiňanech

V sobotu 28. února proběhlo ve Slatiňanech u Chrudimi druhé kolo zimního Jezdeckého poháru spřežení 2015. V kategorii čtyřspřeží nenašel přemožitele Radek Nesvačil, který svým devíti soupeřům ujel v součtu o více jak deset sekund.

Jsem moc spokojený, všechno fungovalo tak, jak mělo, koně výborně chodili, takže jsem si to dnes opravdu užil. Skvělé bylo i publikum, i když já se snažím ho příliš nevnímat. Pro mě je podstatné, abych podal dobrý výkon, a okolí moc neřeším,“ prozradil vítěz Radek Nesvačil. Jediným závodníkem, který ho překonal v dílčí části soutěže, byl jeho bratr Jiří. Ten druhé kolo zajel o 3 sekundy rychleji a navíc bez chyby, zatímco Radek v obou kolech jednou chyboval. Jiřímu se ovšem vůbec nevydařilo kolo první, kdy měl velké problémy v maratonské překážce a dvacetibodová penalizace ho srazila až na 6. řádek celkové výsledkové listiny.

Mezi pátým a druhým místem byly nakonec jen nepatrné rozdíly, a tak se svými výkony mohou být spokojeni jak druhá Kateřina Sklenská, tak třetí Josef Hrouda, nebo Petr Vlašic s Václavem Coufalíkem, kteří skončili na 4., resp. 5. místě. Mezi posledně jmenovanými vozataji byl rozdíl jen necelé 4 desetiny bodu. Každý ovšem měl svůj důvod k velké radosti. Petr Vlašic si totiž udržel vedení po druhém kole seriálové soutěže, byť jen s velmi těsným rozdílem na Josefa Hroudu. Václav Coufalík si pro změnu svoji dávku sportovního štěstí vybral v kategorii dvojspřeží, kdy obsadil dvě nejvyšší pozice. „Rozhodně to nebylo snadné vítězství. Konkurence byla opravdu velmi silná a jedna jediná chyba znamenala ztrátu i několika příček. Do druhého kola jsem tak nastupoval s cílem, abych hlavně neshodil žádný míček,“ zhodnotil Václav Coufalík. Po prvním kole přitom byl ve vedení Jaroslav Pavel, ale ten se kvůli dvěma chybám a zdržení v maratonské překážce musel spokojit jen s umístěním na 6. řádku výsledkové listiny.

Také výsledky soutěže jednospřeží měly na první a druhé pozici stejné jméno. Pavel Drbohlav zvítězil s Jasmínou a s Radanem dokončil jako druhý v pořadí. Na dalších místech figurovali Karel Nývlt a Libor Kurka. Vítězovi prvního kola zimního seriálu Otovi Barešovi se tentokrát příliš nedařilo a skončil až sedmý. Kdo si naopak stále drží svoji neporazitelnost, je Monika Pospíšilová v soutěži dvojspřeží pony. Tato kategorie však není bodovaná v rámci série Jump and Drive Winter Tour.

Sestřih z vozatajských závodů ve Slatiňanech odvysílá Česká televize na kanálu ČT Sport ve středu 4. března od 12.50 hodin. Další kolo vozatajské části proběhne 14. března v Trojanovicích, ale již 7. března se mohou fanoušci parkurového skákání těšit na třetí skokové závody tohoto zimního Jezdeckého poháru.

radek nesvačil Slatiňany spřežení
Předchozí: XVI. Jihočeská přehlídka plemenných koní
Následující: Chovatelé a příznivci starokladrubských koní se sešli na semináři

Zimní jezdecký pohár v Tlumačově navzdory mrazu

První březnové kolo Zimního jezdeckého poháru ČJF 2018 v parkurech i ve spřežení proběhne v areálu Zemského hřebčince v Tlumačově. Skákat se tam bude v sobotu 3. března, o den později pak pojedou o body do seriálového žebříčku vozatajové. V sobotu bude na programu čtvrtý mítink parkurových jezdců v rámci ...