Home > Zpravodajství > informujeme vás > Registana musela být uspána

Registana musela být uspána

Dvojnásobná vítězka Velké pardubické klisna Registana musela být v noci na dnešek kvůli těžké kolice uspána. Bylo jí 23 let.

Registana. Foto: archiv Dostihový spolek, a.s. Pardubice

Kariéra Registany začala v roce 2000, kdy jí byly 4 roky. V rovinových dostizích nikdy nestartovala, nicméně první životní start, rovnou na překážkách, byl pro ni hned vítězný. Na start se za celou svou dostihovou kariéru postavila 33krát, z čehož první v cíli byla 21krát. Svému majiteli, stáji Wrbna Racing, vyběhala na dotacích celkem 10.444.608Kč, čímž se stala nejbohatší klisnou v českém dostihovém sportu.

Úspěšná nebyla pouze v tuzemských startech, ale také v italském Meranu. Posledním startem pro ni byla srpnová kvalifikace v roce 2006, kde doběhla druhá. Do její čtvrté Velké pardubické ji nepustilo zranění.

Registana se stala i úspěšnou matkou, když po skončení kariéry odešla do chovu. Na svět přivedla 7 potomků. Prvorozená Regine je už dvojnásobnou matkou. Na dráze byli úspěšnější její bratři Reki a Reaper. Poslední potomek přišel na svět v roce 2017, poté už si Registana užívala důchodu.

Čtěte také:  Závěrečné parkury roku v Chuchli
dostihy Registana Velká pardubická
Předchozí: Prague Lions skončili v Berlíně šestí. GCL vyhráli Hamburg Giants
Následující: Dostihové odpoledne bude patřit Ceně Města Karlovy Vary

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...