Home > Zpravodajství > pozvánky > Rekordní účast v závěrečné klasice – 67. St. Leger

Rekordní účast v závěrečné klasice – 67. St. Leger

Druhou polovinu letošní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle odstartuje poslední srpnovou neděli Dostihový den s Městskou částí Praha 5, obsahující celkem osm dostihů. Vrcholem programu bude nejdelší klasický test, 67. St. Leger s Prahou 5 (listed kat., 2800 m, 500 tis. Kč, 3l.), na jehož startu se sejde rekordní počet šestnácti kandidátů, včetně šesti ze sedmi umístěných aktérů v červnovém Českém derby Rádia Impuls. Další program nabízí mj. úvodní kapitolu osmého ročníku chuchelského seriálu dostihů přes proutěné překážky o Pohár Elektrizace železnic Praha, druhý díl jedenáctého ročníku Fitmin Cupu pro nejmladší české odchovance, či v dalším zápolení dvouletých koní souboj o lukrativní bonus Racingpostu. Po bezmála dvouleté odmlce se na pražské dráze představí pětinásobný český žokej-šampión a momentálně lídr jezdeckého žebříčku ve Španělsku Václav Janáček. Celkem je na osmi startovních listinách 103 koní a 35 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin. Dostihový den se koná pod záštitou MUDr. Radka Klímy, starosty MČ Praha 5. Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Rekordní účast v závěrečné klasice
Letošní ročník posledního z pěti klasických dostihů přitahuje pozornost nejen počtem startujících, ale také jejich vysokou kvalitou. Hned dvojice trenérů bude zastoupena trojnásobně: slovenská šampiónka a obhájkyně loňského vítězství s Katelbachem Zuzana Kubovičová pošle na start dvojici stáje OMS, kterou tvoří druhý z Českého derby Rádia Impuls a vítěz slovenské Velké jarní ceny Move Your Vision (ž. Srnec) a sedmý z Derby v Rakousku, poprvé do Prahy cestující Elektroschock (ž. Janáček), a reprezentanta triumf obhajující stáje EMOP, jímž je pátý z českého a druhý ze slovenského Derby Atack (ž. Línek).
Světlohorský kouč Čestmír Olehla nasazuje sedmého z Derby v Praze a čtvrtého z Bratislavy, odchovance svého majitele stáje Dessona (Agrolipt ČR), jehož opět svěří vítěznému žokeji St. Leger z roku 2005 Janu Rájovi, pak dalšího reprezentanta svého chovatele Starbucka (Wrbna Racing), s vítězným žokejem loňského ročníku Garym Hindem) a také jednoho ze tří koní stáje Dr. Charvát Betpaka Dala (ž. Havlík), jenž k němu do tréninku zamířil po šestém místě z červnového Derby. obrazek
Dalšími dvěma kandidáty nejúspěšnějšího majitele poslední dekády, který ale na vítězství v českém St. Leger dosud čeká, jsou svěřenec Jaroslava Drlíka a jeden ze dvou účastníků trénovaných přímo ve Velké Chuchli A Gentleman (ž. Zatloukal), vracející se po zranění, kvůli němuž skončil v Derby až jedenáctý, a druhý z tandemu metropolitních debutantů, perspektivní, ale zatím hodně šetřený Trip to Rhodos (ž. Pavlíček), kterému trenér vítěze z roku 2008 Pavel Tůma klasický test nachystal jako teprve třetí start v kariéře a do boje ho pošle i pod stejným obsazením, jako před čtyřmi lety Urodose
Druhým v Praze trénujícím aspirantem je svěřenec Eduarda Kotába, čtvrtý z červnové modré stuhy Brutal Rocco (YOKO, ž. Šafář), ale mezi největší favority bude patřit samotný vítěz Českého derby Rádia Impuls, svěřenec již pětinásobného vítěze St. Leger Františka Holčáka Kadyny (stáj Monte Negro a vítězný žokej z roku 1997 Jiří Chaloupka), ač se mu poté nezdařilo Slovenské derby, v němž obsadil šestou příčku.
V St. Leger budou mít svá želízka i dosud dvojnásobně vítězní trenéři, Josefa Váňu letos zastupuje Mazhilis (Köi Dent), Arslangireje Šavujeva Green World (Avaz Ismoilov). Ani jeden nepatří mezi hlavní tipovaná jména, a tak zkušení koučové dají v jejich sedlech šanci mladým žákovským jezdcům, Martinovi Laubemu a Michalu Machovi. Stejně tak jsou ve hře i první dva z aktuálního pořadí letošního trenérského šampionátu, Allan Petrlík připravuje Rabbit Hurricana (Rabbit Trhový Štěpánov) a Grzegorz Wroblewski odchovance svého majitele Jiřího Trávníčka Pierota (DS Pegas), které povedou žokejské stájové jedničky Jan Verner a Petr Foret.
Sestavu doplňují další čeští rodáci, syn vítězky St. Leger z roku 2005 Ready for Life, svěřenec Petry Jirátové Robinson zastupuje stáj Buc-Film svého chovatele Jaroslava Boučka a v sedle bude mít jedinou ženu ve startovním poli žokejku Vendulu Korečkovou, Anthon reprezentuje stáj Horse Farm Kroutilík svého nejen chovatele, ale i trenéra Jarosdlava Kroutilíka a povede jej zkušený žokej Dušan Andrés, jehož jedinou tuzemskou klasikou, v níž zatím nevyhrál, je právě St. Leger.

Čtěte také:  Jezdci mají ve Frenštátě jednu z posledních šancí bodovat do série ČSP

Startovní listiny
Sázkové kurzy

Další program:

  • 14:00 – Cena Elektrizace železnic Praha (III. k., 3300 m): v úvodní kapitole seriálu přes proutěné překážky jedenáct aktérů, mezi nimi i účastník německého Derby Mi Senor, či bronzová z Ceny prezidenta republiky Pikardie.
  • 14:30 – Cena Výživových programů Fitmin (III. k., 1400 m): ve druhé kapitole populární série pro dvouleté tuzemské odchovance maximální počet šestnácti startujících.
  • 15:00 – Cena Dino Toys (hdcp II. k., 2400 m): týden po karlovarském snadném triumfu bude o další, tentokrát na své domácí dráze, usilovat klisna Irish Fire.
  • 16:10 – Cena EBF (III. k., 1200 m): čtyři ze sedmi juniorů jsou ve hře o bonus Racing Postu 10 tisíc liber.
  • 16:40 – Cena Hydro-X, s. r. o. (hdcp IV. k., 1400 m): ve druhém nedělním handicapu tucet uchazečů bez jasného favorita.
  • 17:10 – Cena SusPro, s. r. o. (III. k., 1600 m): další dostih s plnými startovními boxy, v poli šestnácti českých odchovanců může ke dvěma loňským vítězstvím přidat třetí výhru tříletý hnědák Le Payda.
  • 17:40 – Cena Velkého pořadí (IV. k., 1800 m): šesté nedělní vystoupení pětinásobného šampióna Václava Janáčka, jeho kůň Freddie Merc sestupuje o dvě kategorie níže a má vítězné ambice.

Nikon Ladies Cup 2012
Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň získal nového generálního partnera. Stala se jím firma Nikon, která mj. věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Soutěž, vypsaná pro držitelky všech licencí (žokejské, jezdecké, amatérské i žákovské) si již získala značnou popularitu a její existence je pro ženy v sedlech další motivací při leckdy nelehké snaze prosadit se v dostizích proti většinové konkurenci mužských soupeřů. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1.

Čtěte také:  Český skokový pohár před martinickým finále: Kdo má šanci na postup?

Pro děti: jízdy na ponících a „Hříbátka“!
Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, hrát si na venkovním hřišti (např. svézt se na tradičním dřevěném kolotoči) a bavit se v krytém dětském koutku „Hříbátka“ situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

„Hříbátka“: soutěže o hračky od Dino Toys!
Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky CONSEQ PARKU. Tradičně probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a patronát nad “Hříbátky” převzalo nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu.

CONSEQ PARK nabízí řadu suvenýrů a upomínkové razítko!
V infocentru (přízemí tribuny – sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí “dostihovou knihovničku”. V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, či ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Nabízíme také možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2012:
Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská,
držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč
Celoroční vstupenka 2012: nyní jen za 500 Kč
Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování) 2012: nyní jen za 800 Kč
Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program) 2012: nyní jen za 1000 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory – 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč
Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 8000 Kč
 www.velka-chuchle.cz

Čtěte také:  V Martinicích se píše poslední kapitola Českého skokového poháru 2019

 

Předchozí: Cena Masise v režii favorita
Následující: Nová manažerka D a sekretář VčO
x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions skončili v St. Tropez šestí. K medaili scházelo jen málo

Ve velmi dobrém světle se předvedli členové Prague Lions při Global Champions League v Saint Tropez. Niels Bruynseels a Marc Houtzager vybojovali šesté místo a od třetí příčky je dělil jen jeden trestný bod navíc ze čtvrteční úvodní části soutěže. Niels Bruynseels s třináctiletou klisnou Gancia de Muze překonal sobotní ...