Home > Zpravodajství > domácí sport > Rekordní vytrvalost v Mostě s účastí korunního prince z Dubaje

Rekordní vytrvalost v Mostě s účastí korunního prince z Dubaje

Česká republika zažije v sobotu 15. září závody v jezdecké vytrvalosti, které v našich zeměpisných šířkách nemají obdobu. Šestý ročník akce Endurance Day Most pořádané na mosteckém hipodromu, bude výjimečný tím, že je zároveň tzv. „pre-ride“ pro mistrovství Evropy seniorů, jež se na stejném místě uskuteční příští rok.
Tato skutečnost se mj. promítla na počtu přihlášených jezdců. Ten se blíží téměř ke dvěma stovkám, což je absolutní rekord v dosavadní historii vytrvalostních jezdeckých závodů pořádaných v České republice. Jen v mezinárodních soutěžích je více než 100 startujících. Připraveny jsou soutěže jednohvězdové na 80 km (junioři x senioři), dvouhvězdové na 122 km (junioři x senioři) a nejvyšší tříhvězdová na 161 km. V národních soutěžích se sejde na stupních Z – ST přes 40 jezdců.

Ilustrační fotografie: Michaela LitovováIlustrační fotografie: Michaela Litovová

 

„Trať dlouhá 122 kilometrů, rozdělená do 4 etap, čeká také na 13 startovních dvojic v rámci mistrovství České republiky seniorů. Je to po dlouhé době bohatě obsazené mistrovství, navíc s vysokou obtížností. Očekává se souboj mezi několika jezdci, kteří i v průběhu sezony jezdí aktivně a umí se prát o nejvyšší příčky. Jsou jimi například Mirek Drásal s Predátorem nebo Barbora Pflugová (nyní vdaná Komoňová) s Ahmedem. Dále Markéta Wimmerová s Gazal, Vlaďka Šebková s Habibem, Veronika Myslivečková se Svratkou či Zuzana Nedbalová s Ghayathi,“ uvedla Michaela Litovová z komise vytrvalosti České jezdecké federace. Také další nejmenovaní jezdci však mohou aktivně zasáhnout do průběhu závodu a až úspěšná závěrečná veterinární kontrola nejrychlejšího koně rozhodne o novém mistrovi České republiky.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Mostecký hipodrom nabízí výborné zázemí pro vytrvalostní závody a tamní rozsáhlý areál pokrývá také značnou část trati. V letošním roce se Endurance Day v Mostě zúčastní i početná výprava ze Spojených arabských emirátů a Bahrajnu. Stejně jako ostatní jezdci ze všech evropských koutů chtějí poznat trať v okolí severočeského Mostu, aby byli na příští rok připraveni. Za rok se zde pojede sice „jen“ mistrovství Evropy, ale soutěž bude tradičně otevřená i pro mimoevropské jezdce. Mosteckou trať se tak rozhodl vyzkoušet i korunní princ Dubaje Hamdan bin Mohammed Al Maktoum. Právě kolem týmů ze Spojených arabských emirátů a Bahrajnu je velmi rušno, jelikož jejich standardy pro zázemí jsou opravdu vysoké. Dle dostupných informací bude zmíněný korunní princ ubytován v jednom z luxusních hotelů v centru Prahy a na závodiště v Mostě jej bude přepravovat vrtulník.

Podrobnosti o programu závodů najdete na adrese www.enduranceday-most.cz nebo na www.vytrvalost.com.

Předchozí: Poslední předfinálová zastávka Skokového poháru ČP
Následující: Výsledkový servis SPČP: VC Frenštátu pod Radhoštěm
x

Mohlo by vás zajímat

Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Rada světové památky Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem zasedala v minulých dnech v sídle hřebčína, aby zhodnotila řešení posledních připomínek Výboru pro světové dědictví UNESCO a připravila dokumentaci pro odeslání do sídla této organizace v Paříži. „Projednali jsme mimo jiné nově vypracovaný management plán, což je vlastně ...