Home > Zpravodajství > domácí sport > Říjnové starty českých jezdců doma i v zahraničí

Říjnové starty českých jezdců doma i v zahraničí

Během října se pozornost příznivců jezdectví přesune hlavně na zahraniční kolbiště, neboť v České republice již skončila většina seriálů i mistrovství České republiky. Poslední šampionáty proběhnou začátkem října. Určeny budou handicapovaným jezdcům.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Letošní poslední dvě mistrovství České republiky se uskuteční v parajezdectví, a to ve stejném termínu: od 3. do 4. října. Jezdci závodící v paravoltiži se setkají v Brně, zatímco pro paradrezurní jezdce je připraveno mistrovství v Hradištku u Sadské.

Začátkem desátého měsíce se čeští jezdci hlásili především na mezinárodní skokové závody. Větších závodů kategorie CSI3* se zúčastní Emma Augier de Moussac, která ve dnech 7. až 10. října zavítá do Birminghamu. Dále se pro účast na dvoutýdenních závodech v polském Leszně rozhodl Aleš Opatrný, přičemž během druhého týdne od 22. do 25. října se tam uskuteční závody úrovně CSI3* včetně soutěže zařazené do Světového poháru. Zuzana Zelinková by se měla podívat na přelomu října a listopadu na CSI3* do Maastrichtu.

Početné zahraniční starty však plánují i jezdci ve všestrannosti. Českého zástupce budeme mít dokonce i na mistrovství světa mladých koní ve francouzském Lion d´Angers, a to konkrétně Veroniku Strandovou s Naomi. Na co nejlepší výsledek se tam pokusí dosáhnout ve dnech 15. – 18. října. Ve stejné době vyráží početná ekipa na závody kategorie CIC2* a CCI2* do polské Strzegomi.  Do CIC2* je nahlášena Adéla Svobodová, Marie Dvořáková, Barbora Pospíšilová, Robert Pokorný a Petr Vančura. V CCI2* by se měla představit Anežka Lexová, letošní účastnice ME v juniorech, a dále mistrovská dvojice Robert Pokorný a Rodeo au Heup.  Anežka Lexová se zároveň pokusí splnit si již v tomto roce kvalifikaci na mistrovství Evropy 2016, kde bude startovat již v mladých jezdcích.

Čtěte také:  Český skokový pohár před martinickým finále: Kdo má šanci na postup?

Třetí disciplínou, v níž se čeští jezdci představí na zahraničních závodech konaných během října, je vytrvalost. Lucie Kubíková se chystá ve dnech 2. – 4. října na CEI2* Shurmen. Dá se však očekávat, že především v druhé polovině měsíce se představí na mezinárodních mítincích ještě několik dalších jezdců na místech, kde termíny uzávěrky přihlášek ještě nebyly. Více informací najdete na www.cjf.cz.

Aleš Opatrný ČJF Emma Augier de Moussac paradrezura parajezdectví paravoltiž Parkur skoky všestrannost Vytrvalost Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: XVIII. den metropolitní sezóny: Dostihový den EXPA NAILS
Následující: Na startu Velké pardubické bude dvaadvacet koní i několik zajímavých jmen ze zahraničí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Skvělé výkony předváděli členové parkurového týmu Prague Lions při posledním závodu Global Champions League před vrcholným mítinkem této série GC Prague Playoffs. V New Yorku skončili na třetí příčce a celkově se umístili jako sedmí. Marc Houtzager v sedle jedenáctileté Sterrehof´s Dante i Niels Bruynseels na třináctileté klisně Gancia de ...