Home > Zpravodajství > domácí sport > Říjnové závody zakončily v Suché letošní sezonu

Říjnové závody zakončily v Suché letošní sezonu

První říjnový víkend se v Suché u Litomyšle v areálu Jiřího Skřivana konaly poslední závody sezony 2016 a zároveň se rozdělovaly medaile OMVČO v kategoriích mladí jezdci, ženy, senioři, pony a novinkou pro tento rok bylo oblastní mistrovství v kategorii družstev.

Sobotní parkurové klání zahájil parkur s postupnou obtížností do 90cm, ve kterém zvítězila domácí Ivana Halvová s Quisanem. Následoval parkur stupně „Z“ na limitovaný čas, ve kterém byla nejblíže limitu 64s Natálie Jiroutková a Zarani Elizabeth (Showpal Equiteam).

Třetí soutěží byl parkur stupně „ZL“, otevřená soutěž a zároveň první kolo družstev. Dvě družstva z osmi celkových dosáhla po prvním kole na čisté konto – Ciprovy Rock n´Rollky (Vladimíra Pechanová, Vladislava Ciprová, Edita Jerie, Adéla Bergerová) a  družstvo Z Valdštejnské obory (Petr Vančura, Václav Mládek, Aneta Bartková, Gabriela Slavíková). Na třetí místo se po prvním kole usadili Puberťáci ve složení Jiří Skřivan ml., Pavla Benešová, Denisa Menšíková a Lucie Šrámková, kteří měli ve výsledku jednu chybu (4. tr. body).

V otevřené soutěži „ZL“ zvítězila domácí Dana Beranová a Mozaika B.

Na parkuru „L**“ se v mistrovské soutěži utkaly jezdkyně v kategorii žen o medaile z OMVČO. Pouze dvě dokázaly překonat nástrahy parkuru Romana Falty bez chyb a postoupit do rozeskakování. Obě chybovaly, ale rychleji v cíli byla Štěpánka Zavoralová v sedle Antey I (JK Hřebčín Suchá) a pověsila si tak na krk zlatou medaili. Druhá dokončila Lucie Horská a La Corde´L (Stáj Equira). Stupínek vítězů doplnila Vladislava Ciprová a Růženka 2 (JS Pastviny Pilníkov).

V otevřené soutěži na parkuru „L**“ zvítězil jezdec, který jako jediný absolvoval rozeskakování čistě, nedávný vítěz Českého skokového poháru, Rudolf Doležal a Falino (JK Hřebčín Suchá).

Šest mladých jezdců – respektive tři, ale s více koňmi, se utkalo o medaile ve své věkové kategorii na parkuru stupně „S*“. Nejúspěšnější byl Jiří Skřivan mladší a Jolie du Defey (Stáj Manon), který dosáhl na lepší čas v rozeskakování než druhá Kateřina Málková a Dedijtje (SS Málek). Jiří Skřivan obsadil ještě třetí místo se svým druhým koněm Diusem, se kterým se však v rozeskakování nevyhnul jedné chybě.

Senioři o medaile závodili na parkuru „S**“. Opět pouze dvě dvojice dokončily základní parkur bez chyb a rozeskakovali se o nejvyšší post. Nakonec jediný čistý parkur v podání Miloslava Příhody (JK Flamenco Sloupno) rozhodl o vítězi. Druhý s chybou v rozeskakování dokončil Pavel Vachutka s Cadillac (JK Pegas), třetí byl Jiří Skřivan a Con Cosmos (Stáj Manon).

Pořadí na prvních třech místech v otevřené soutěži „S**“ zůstalo stejné jako v soutěži mistrovské.

Nedělní program odstartovali jezdci na ponících Pony handicapem „ZP“ na limitovaný čas, ve kterém byla nejblíže limitu Eliška Mazurová a Bert 3 (JK Hřebčín Suchá). Jejich odchylka od stanoveného času byla 0,01 sekundy.

Jezdci 8-12 let soutěžili o medaile při Pony handicapu „ZP“. Šest jich postoupilo přes základní kolo do rozeskakování, ve kterém byla nejrychlejší domácí Anna Dubová a Blesk 22  a zaslouženě tak zvítězila. Stříbro si domů odvezl Josef Kubias a Bohemian Flora (JK Dolní Přím), bronz Leticia Safari v sedle Iron Lady Moonlight (JK Žižkovec).

Pro jezdce od 13-16 let byl nachystán Pony handicap „ZLP“. Zvítězila opět domácí dvojice – Adéla Škeříková a Bred 2. Druhá byla Sára Stuchlíková a Běla (JK Dolní Přím), na třetí stupínek vyskočila Eliška Mazurová a Bert 3.

Před druhým kolem družstev byl vypsán ještě parkur stupně „Z“ na limitovaný čas, ve kterém se nejvíce přiblížila limitu Zdeňka Bílá a Corini (JKHS).

Druhé kolo soutěže družstev bylo napínavé až do posledního jezdce. Čisté konto i ve druhém kole udrželo družstvo Z Valdštejnské obory a potvrdilo tak své místo na stupni nejvyšším. Bezchybný výsledek po druhém kole se povedl i družstvu Puberťáků a vývoj soutěže jim zajistil stříbrnou pozici. O bronzovou medaili se rozeskakovaly družstva s osmi trestnými body po dvou kolech: Ciprovy Rock n´Rollky a Blonďáci ve složení Kateřina Málková, Robert Novotný, Jiří Skřivan a Pavel Čapek. Ciprovy Rock n´Rollky nastoupily do druhého kola ve třech a ztratily výhodu škrtu nejhoršího výsledku – po rozeskakování měly 14 trestných bodů a musely se smířit s čtvrtou pozicí.

V otevřené soutěži „ZL“ zvítězila bezchybným parkurem a s nejrychleším časem Anna Siatková sedlající Levádu 3 (JK Orličky).

Nejvyšší soutěží nedělního programu byl parkur stupně „L*“, klasická skoková soutěž s rozeskakováním. Sedm dvojic překonalo základní parkur bez zaváhání a rozeskakovalo se o finanční dotace. Nejrychleji v cíli byl Jiří Skřivan a Daddy´s Dinky Boy, druhá byla Vladimíra Pechanová a Riva Riva (JS Pastviny Pilníkov), třetí Dušan Simovski a HD Zero Waste reprezentující HD Horse Centre.

Děkujeme všem za účast!

Text a foto: Michaela Javůrková

Oblastní mistrovství Parkur skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle VČO
Předchozí: ROZHOVOR: Štěpánka Myšková, trenérka
Následující: Velká pardubická: Den D se nezadržitelně blíží

Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží. Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou ...