Home > Zpravodajství > domácí sport > Robert Pokorný obhájil titul mistra ČR ve všestrannosti

Robert Pokorný obhájil titul mistra ČR ve všestrannosti

Stejně jako v loňském roce, i tentokrát si titul mistra České republiky ve všestrannosti odváží ze šampionátu v Borové u Chvalšin konaném od 18. do 20. září Robert Pokorný. O jeho vítězství s koněm Rodeo Au Heup přitom rozhodl až nedělní parkur.

Robert Pokorný obhájil titul mistra ČR ve všestrannosti. Foto: Zuzana Šedá

Robert Pokorný zahájil úspěšně svou cestu za obhajobou mistrovského titulu, když po drezurní zkoušce vévodil startovnímu poli s Rodeo Au Heup a druhou příčku obsadil s Graf Reinette. Přitom jako jediný dokončil pod hranicí 50 trestných bodů.  Změna na vedoucí pozici však přišla po sobotní terénní jízdě. S krosem si totiž nejlépe poradil Petr Veselovský s koněm Veles a díky tomu se až z šesté příčky dostal do vedení. Inkasoval totiž jako jediný jednociferný počet trestných bodů, a to 3,6 za překročený čas. Robert Pokorný s Rodeo Au Heup sice v krosu nechyboval, dokončil však v pomalejším čase a 14,80 trestných bodů ho zařadilo těsně na druhé místo. Třetí byl průběžně Jan Holec a Tasznik. Mezi druhým a třetím místem však byl rozdíl již více jak 4 bodů, tedy jedné chyby na parkuru.

Tato trojice si nakonec došla i pro medaile, místa se však změnila. Robert Pokorný totiž úspěšně završil třídenní snažení a jako jediný účastník mistrovské soutěže zajel nedělní parkur bez shození. To ho nakonec vyneslo s více jak desetibodovým náskokem na první místo a po roce si tak jezdec opět zavěsil na krk zlatou medaili. Pro stříbro si dojel Petr Vesleovský za výkon s koněm Veles a elitní trio uzavřel Jan Holec a Tasznik.

Klidnější cestu za vítězstvím měla Barbora Kamírová a Christo 1. Domácí dvojice se ujala vedení v mistrovské soutěži kategorie mladých jezdců od drezurní zkoušky a nikoho před sebe nepustila. Terénní jízdu úrovně CIC1* dokončila bez chyb a v čase, na parkuru chybovala pouze jednou. To však vzhledem k dobrým předešlým výkonům nic zásadního neznamenalo a s celkovým součtem 51,17 bodů si jezdkyně zajistila zlato. Druhé místo obsadila Marie Dvořáková a Dukát 6, bezchybná dvojice na parkuru s konečným ziskem 55,87 bodů. Bronz získala Radka Bělehrádková a ACruyff.

O mistrovské medaile bojovali i jezdci na pony, a to ve dvou věkových kategoriích. Mezi jezdci ve věku 10 až 13 let se na úrovni stupně ZL nejvíce dařilo Julii Páskové s Golden Rebekou, která obdržela pouze 50,44 trestných bodů, a to z drezurní zkoušky. Zbytkem soutěže prošla bez trestných bodů. Na dalších medailových místech skončily Michaela Haderková (Alpinhorse Midnight Princess) a Šárka Štvánová (Sisi 10).

Mezi staršími jezdci od 13 do 16 let se kvůli chybě na parkuru připravilo zlato Zuzana Baloušková s Pretty Ginger, která vedla po dvou dnech. Nakonec jí výsledek 55,67 bodů určil druhé místo. Lépe si vedla Vendula Chrástková a s poníkem Pírko si dojela pro zlato (52,65 bodů). Nejlepší trio doplnila na třetí pozici Natalia Tarabini a Sony 4.

Dále se uskutečnily otevřené soutěž ZK, ZL,  CNC1* a CNC2*. Kompletní výsledky naleznete na webu pořadatele www.farmaborova.cz. Záznam závodu odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 23. září od 13.05 hodin, v repríze pak v neděli 27. září od 7.00 hodin.

ČJF JK Borová MČR všestrannost mistrovství čr všestrannost
Předchozí: XVI. den metropolitní sezóny: Wicker Stone vyhrál taktický boj
Následující: Bolehošť hostila vozatajské mistrovství ČR 2015

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...