Home > Zpravodajství > domácí sport > Rosnické military ovládly ženy

Rosnické military ovládly ženy

Před čtyřiatřiceti lety se Karlovy Vary staly poprvé dějištěm celorepublikového mistrovství v soutěžích všetrannosti, tedy military. V kategorii dorostenců zlatou medaili tehdy vybojovala staropolská dorostenka Jana Lančaričová s hnědákem Gerolanem. Jedna z nejtvrdších, nejnáročnějších, ale zároveň nejoblíbenějších jezdeckých disciplín poté zažila období zájmu i úpadku. Na konci 90. let minulého století se zdálo, že nejtěžšímu jezdeckému olympijskému sportu v našem kraji odzvonilo. S tím se však nesmířila Jezdecká a sportovní stáj Tandem v Rosnicích.

IMG 6560 dist

Pod vedením dlouholeté propagátorky této disciplíny Jany Valdmanové se military na Karlovarsko vrátily. Zatím v podobě neoficiálních závodů. V sobotu nahradili někdejší republikové přeborníky „hobby“ jezdci, kteří si dali dostaveníčko ve 2. ročníku Rosnických military. Celodenní program začal drezúrní zkouškou, ve které rozhodčí kladli důraz na souhru závodních dvojic a precizní předvedení předepsaných cviků. Po tomto koňském baletu následovalo parkurové skákání. Na závěr čekala na soutěžící jízda v rozmanitém terénu s přírodními i umělými překážkami.

V soutěži „Hobby Mini“ s překážkami vysokými 60cm, se prosadila domácí jezdkyně Jana Plachá s plnokrevnou klisnou Hazzel. Druhé místo patřilo ing. Lence Řačákové s Princeznou (Ranč Vránov) a třetí skončila Klára Hosová a Lobin (JK Salome Kacéřov).

V soutěži „Hobby ZK“, ve které byly překážky zvýšené na 80cm a trať terénní zkoušky prodloužena na 1.500m, velice těsné vítězství vybojovala Barbora Kavková a Halon (Farma Fojtov). Druhá skončila Jana Plachá s Beauty Princess (JSS Tandem Rosnice) a jako třetí se umístila Iva Novotná s Marco Pollo (Sadov).

Čtěte také:  Na Mistrovství v Letní všestrannost dominovaly ženy

I když se v Rosnicích nejezdilo o zlaté poháry nebo štědré finanční dotace, mohli se diváci přesvědčit, jak je ve všestrannosti důležitá souhra jezdce s koněm. I to, jak jejich fyzická a psychická připravenost ovlivňuje konečný výsledek.

IMG 6789 dist

IMG 6759 dist

IMG 6701 dist

IMG 6700 dist

IMG 6539 dist

IMG 6339 dist

IMG 6384 dist

IMG 6112 dist

IMG 5825 dist

IMG 5664 dist

IMG 5568 dist

IMG 5519 dist

 

Foto: Marcela Klingorová

 

 

Předchozí: The British Racing Green Day: Hyacint vyhrál stylem start-cíl
Následující: Rudolfův pohár ve znamení kvalifikací
x

Mohlo by vás zajímat

Uprchlík je už zase doma

V Praze 8 utekl z ohrady teplokrevník Rocky Rainbow. Strážníci z odchytové služby a jízdní skupiny ho odchytli, a přepravili do trojského útulku. Drobná zranění, která si při útěku způsobil, mu byla ošetřena a díky mikročipu se podařilo v krátké době kontaktovat majitelku, která si 11letého uprchlíka druhý den odvezla. ...