Home > Zpravodajství > informujeme vás > ROZHOVOR: Štěpánka Myšková, trenérka

ROZHOVOR: Štěpánka Myšková, trenérka

Mezi koňmi vyrůstala. Otec stahoval dřevo v lese, doma si pak založili i vlastní jezdecký oddíl. Odtud to byl už jen kousek k dostihovému sportu. Bývalá jezdkyně a dnes trenérka ŠTĚPÁNKA MYŠKOVÁ má v přípravě šestnáct koní, kterým se společně s manželem, žokejem Jaroslavem Myškou, věnuje ve Valech u Přelouče. Do letošní Velké pardubické chtěli vyslat Loraina a Goscatera, oba ale zradilo zdraví. A přitom Goscater se postaral o úžasnou podívanou při zářijové kvalifikaci.

Rodina Myškových. Foto: Milan Křiček

Rodina Myškových. Foto: Milan Křiček

Bývalá jezdkyně, teď trenérka… Co Vás vedlo k rozhodnutí být „jen“ trenérkou?

Velkou roli v tom sehrál syn. Přijde mi vůči němu docela nefér, abych riskovala zranění, že se něco stane. A taková byla i naše dohoda s Jardou – budeme jezdit jen jeden. V minulosti jsme oba jezdili a oba něco málo trénovali. Ale pak jsme se dohodli, že Jarda bude jezdit a já trénovat.

Jaké to je pracovat v rodinném týmu, být neustále spolu?

My jsme takové protiklady. Já jsem plus a on je mínus. Jsme spolu už vlastně patnáct let – strašně dlouho a vlastně pořád, celý den, nonstop. Funguje nám to, sedí nám to. Myslím, že naší výhodou je i to, že jsme oba jezdili, že tu práci děláme sami pro sebe.

Majitelem jednoho z vašich svěřenců, Jesmoona, je váš syn. Čí to byl nápad zaregistrovat stáj na Jakuba?

No, můj (směje se). Maminka to vymyslela, tatínek vybral koně a já si zvolila barvy a název stáje Jakub Myška – Myšková.

Čtěte také:  London Knights opět vítězí v GCL. Prague Lions skončili v Dauhá devátí

A koníka vybral tatínek dobře?

Samozřejmě (směje se). Má pět startů a z toho tři vítězství. První start se nám nepovedl. Měli jsme velké oči a vyjeli s ním do Francie, ale s tím, že je to vlastně náš kůň a že kdyžtak proděláme naše peníze. Bohužel jsme je prodělali, protože to zrovna nevyšlo. Ale byla to zkušenost. Další start už byl třetí v Pardubicích a další tři pardubické dostihy pak už jen vyhrával. Myslím, že jako majitelka a trenérka můžu být maximálně spokojená.

Kolik koní máte v přípravě?

Je jich tam šestnáct, máme i dva nováčky. Ale ne všichni běhají. Pro některé už sezona skončila. Přeci jen je tvrdo a majitelé už moc běhat nechtějí. A taky se bohužel sem tam projevilo i nějaké menší zranění.

Jaké byly ambice do Velké pardubické?

Velkou pardubickou jsme chtěli a věděli jsme, že bude záležet na výsledku poslední kvalifikace. Plánovali jsme start s Lorainem, který se ale nekvalifikoval. Je zraněný a letos už běhat nebude. Náhradou za něj byl Goscater. V kvalifikaci sice zvítězil, ale jeho zdravotní stav nám nedovolil jej do Velké pardubické dodatečně dohlásit. Vloni jsme vlastně řešili obdobnou situaci, ale naopak… Chystali jsme Goscatera na Velkou pardubickou a Lorain pracoval s ním, kdyby náhodou… a kdyby náhodou pak bylo. Lorain byl ve Velké šestý. Letos je to přesně naopak. Chystali jsme do poslední chvíle Loraina, ale zdravotně se nepodařilo, a Goscater ho zaskakoval.

Čtěte také:  Apassionata se opět chystá do Prahy

Je těžké prosadit v tomhle dostihovém světě jako žena?

Bylo to těžké hlavně, když jsem jezdila. Přeci jen každý trenér chce silnou ruku na tom koni, takže spíš chlapa než ženskou. A jestli to trenérky mají těžké? Nevím. Musíte mít za sebou lidi, majitele, kteří za vámi stojí, dobrý pracovní kolektiv. To já mám.

Dostihový spolek a.s. dostihy Jaroslav Myška Pardubice Štěpánka Myšková Velká pardubická
Předchozí: JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016
Následující: Říjnové závody zakončily v Suché letošní sezonu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen

Fanoušci pardubických dostihů se dočkali. Od 3. března 2020 jsou v prodeji vstupenky nejen na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, ale i na všechny další dostihové mítinky konané na Pardubickém závodišti. Pro opravdové fanoušky Dostihový spolek a.s. připravil i několik zajímavých nabídek. Pořadatel pardubických dostihů si pro zahájení online prodeje ...