Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Rozlučková všestrannost bude s mezinárodní účastí

Rozlučková všestrannost bude s mezinárodní účastí

Téměř rekordní účast hlásí poslední ze sportovních akcí letošní sezony. Do Rozlučkové všestrannosti je přihlášeno 220 koní reprezentujících nejen Českou republiku, ale například také Německo či Rakousko. Rozlučkovou všestrannost pardubické závodiště pořádá od 27. do 29. října.

Soutěže všestrannosti se v Pardubicích těší ohromnému zájmu už po několik let a o atraktivitě pardubických závodů opět svědčí i téměř rekordní účast. Rekord prozatím drží Jarní všestrannost z počátku letošního roku, kdy do kolbišť a tratí odstartovalo 240 soutěžních dvojic. „Je to známka toho, že všestrannost je v Pardubicích populární, že dokážeme závodníkům nabídnout potřebný servis i atraktivní prostředí dostihové dráhy. Těší nás také zahraniční účast. Je to pro nás také další impuls k tomu, abychom pokračovali v úsilí získat v příštích letech pořadatelství prestižních mezinárodních závodů,“ komentoval velký zájem o všestrannost místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Foto: Sandra Schulzová

Rozlučková všestrannost nabízí celkem devět soutěží včetně kategorií pro pony a hobby soutěže. Stavitelem tratí a parkurů je Václav Žižka, který se v posledních letech po boku polského stavitele Marcina Konarskiho podílí na stavbě tratí při Mistrovství České republiky ve všestrannosti. Kurz terénní tratě povede dostihovou dráhou, kde na závodníky čekají nejen umělé skoky, ale také některé překážky známé z dostihů.

Koně a jezdci musí během tří dnů absolvovat tři různé disciplíny, které prověří jejich všestranné umění. V pátek 27. října na ně čekají drezury, v sobotu 28. října parkury a v neděli 29. října atraktivní krosy a následné dekorování vítězů. Vzhledem k velkému počtu závodníků soutěže začínají každý den už v 8 hodin ráno.

Čtěte také:  Titul v parkurovém skákání obhájila Zelinková, rozhodla poslední překážka

Součástí posledních sportovních soutěží bude také tzv. veřejný trénink koňských spřežení a to jen pár týdnů po Mistrovství České republiky spřežení, které se také konalo v domově Velké pardubické.

Vstupné pro diváky je po celou dobu konání závodů zdarma.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Pardubice Rozlučková všestrannost všestrannost
Předchozí: XVI. den metropolitní sezóny: 97. SHERLOG Cena prvního prezidenta
Následující: Bronzová medaile z finále MCI putuje do České republiky

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Národní šampionát střídá Letní všestrannost

Jen týden po Mistrovství ČR ve všestrannosti se na závodišti v Pardubicích uskuteční další soutěže military. Tentokrát půjde o Letní všestrannost, která je zároveň Oblastním mistrovstvím Východočeské oblasti. Dvoudenní závody jsou na programu o víkendu 28. – 29. července. Na startovních listinách celkem devíti závodů figuruje 112 soutěžních dvojic. Vypsána jsou ...