Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Rudolfův pohár v královské disciplíně pro domácího reprezentanta

Rudolfův pohár v královské disciplíně pro domácího reprezentanta

Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s. p. o. uspořádal po záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, ministra kultury Daniela Hermana a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického ve dnech 20. – 23. 4. 2017 mezinárodní závody spřežení Rudolfův pohár. Zúčastnilo se jich 70 spřežení z 8 evropských zemí.

Téměř 150 koní absolvovalo náročné čtyři soutěžní dny. Začínalo se ve čtvrtek a v pátek drezurní zkouškou. Následoval adrenalinový sobotní maraton, při kterém jezdci společně najeli téměř 1000 km. Závody uzavíral nedělní parkur spřežení.

Foto: Šárka Veinhauerová

Z domácích účastníků podal suverénně nejlepší výkon Jiří Nesvačil jun., reprezentant Národního hřebčína Kladruby nad Labem. V královské disciplíně čtyřspřeží nenašel přemožitele a ve své kategorii zvítězil.

Soutěž jednospřeží ovládli reprezentanti z Polska. V soutěži dvojspřeží se nejvíce dařilo zástupci z Rakouska. Jezdci dvojspřeží pony měli v rámci své kategorie možnost získat kvalifikaci pro start v soutěžích na mezinárodní úrovni s vyšší obtížností a vítězství putuje do Německa.

Ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem ing. Jiří Machek k tomu dodává: „Těší mne přesvědčivé vítězství našeho reprezentanta Jiřího Nesvačila jun., ale samozřejmě to, že jsme organizaci mezinárodních závodů úspěšně zvládli. Jezdce i návštěvníky letos prověřilo proměnlivé počasí, závod byl náročný, slunce střídal vítr a sníh, o to více obiv zaslouží nejstarší účastník závodů, který dosáhl ve věku 75 let.“ Výsledkové listny jsou dostupné na www.nhkladruby.cz.

Další letošní významnou akcí Národního hřebčína bude Den starokladrubského koně, konaný poslední květnovou sobotu – 27. 5. 2017)

Čtěte také:  Parkurová Global Champions pokračuje v Miami. Nechybí ani Prague Lions

Tisková zpráva Národního hřebčína Kladruby nad Labem

jiří nesvačil Kladruby nad Labem Národní hřebčín Národní hřebčín Kladruby nad Labem s.p.o. Rudolfův pohár spřežení
Předchozí: III. den metropolitní sezóny: Dostihový den českých lídrů – XVI. British Racing Green Day
Následující: Ohlédnutí za 117. karlovarskou dostihovou sezónou 2016

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Na úvod sportovní sezony své síly změří vozatajové

Jezdeckou sezonu roku 2019 otevírají závody spřežení. Cena Dostihového spolku se uskuteční o víkendu 13. a 14. dubna, kdy se do kolbišť a terénních tratí vydá na třicet vozatajů. Vypsány jsou také soutěže pro děti. Foto: Sandra Schulzová Dvoudenní vozatajské závody se budou konat hned na třech místech pardubického závodiště. ...