Home > Zpravodajství > domácí sport > S jarním počasím vrcholí přípravy na dostihovou sezonu

S jarním počasím vrcholí přípravy na dostihovou sezonu

Dostihový kalendář pardubického závodiště tradičně nabídne deset dostihových mítinků s vrcholem v podobě 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. K životu se probouzí celý areál Agrofert Parku. Pracuje se na dráze, uklízí na tribunách a v kancelářích se uzavírají smlouvy s partnery.

141012_0375_D6_Neverland_Váňa(3), Modena_Andrés(4), Sheron_Faltejsek(8), Ribelino_Derych

Dostihová sezona v Pardubicích tradičně začíná 8. května, už o dva týdny později odstartuje první ze čtyř kvalifikací na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Prvním vrcholem dostihové sezony pak bude červnová klasická steeplechase Zlatý pohár předsedy Poslanecké sněmovny. „Konkrétně u první kvalifikace jsme vyšli vstříc pořadatelům dostihů v Mostě. Abychom se nekryli s jejich Cenou jezdectví, přesunuli jsme termín konání kvalifikace z původně plánovaného 30. května na sobotu 23. května. Budeme tak mít v rámci jednoho dne dva vrcholy – kvalifikační dostih a další dostih I. kategorie – přípravu na Zlatý pohár,“ říká místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. a člen Rady Jockey Clubu ČR Michael Skalický s tím, že vrcholem posledního květnového mítinku se tak stává dostih II. kategorie. Podle Skalického je to jasný signál, že v českém turfu lze spolupracovat. „Přípravy na dostihovou sezonu vrcholí, a to i po ekonomické stránce. Přestože si Dostihový spolek s sebou nese břímě minulosti, kdy na nás dopadají důsledky špatného hospodaření našich předchůdců ve vedení společnosti před rokem 2011, objem vyplacených dotací se letos podaří udržet v rozsahu minulého roku,“ dodává Michael Skalický.

Čtěte také:  Cenu Masise ovládla popáté za sebou klisna

Ovšem sezonu v Pardubicích neřeší jen po finanční stránce, ale pilně se pracuje také na dostihové dráze. Ta v minulých letech prošla velkou obnovou a výsledky se dostavují. Největší investice do závlah je u konce. Celý systém je dokončen a v rámci zkušebního provozu dochází k jeho postupnému seřizování. „Do začátku sezony bude hotovo,“ hlásí správce dráhy Jiří Janda. „V současné chvíli uklízíme po zimě, sekáme trávu, zasypáváme nerovnosti a díry v dráze. Už příští týden nás čekají takové práce jako hnojení, provzdušňování a pískování dráhy, pak budeme dosívat trávu,“ popisuje práce na dráze Jiří Janda. Generálkou prošlo i technické vybavení a stroje, bez kterých by se dostihová dráha jen těžko udržovala.

Dostihový spolek už také zahájil předprodej vstupenek na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, a to prostřednictvím sítě Ticketportal. Lístky se dají zakoupit také fyzicky na všech pobočkách Ticketportálu i v Turistickém informačním centru v Pardubicích. Až do konce dubna jsou vstupenky na stání prodávány za zlevněnou cenu 99,- korun. „Je to takový ´first minute´,“ dodává s úsměvem Michael Skalický.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jezdecký pohár spřežení 2015 pokračuje v Trojanovicích
Následující: Jezdecký festival v Lysé otevře brány do světa koní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Seriál kvalifikací se uzavírá, do Velké pardubické zbývá jen pět týdnů

První zářijovou sobotu, tedy 7. září, se uzavře tuzemský seriál kvalifikací na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. V pořadí čtvrtá kvalifikace bude tradičně i oslavou Evropského dne koní se zajímavým doprovodným programem. Sobotní mítink tentokrát nabídne devět dostihů, první z nich startuje ve 14 hodin. Do Ceny města Pardubice – EURO ...