Home > Zpravodajství > domácí sport > S mezinárodní Rozlučkovou všestranností si pohrálo počasí

S mezinárodní Rozlučkovou všestranností si pohrálo počasí

Do Rozlučkové všestrannosti bylo přihlášeno rekordních 220 koní, ne všem ale počasí dovolilo soutěže dokončit. Na povětrnostní podmínky doplatila především nejvyšší soutěž CNC1*, ve které soupeřily dvojice z České republiky, Slovenska, Slovinska a Rakouska. Bez odjetých krosů, které v neděli překazil silný vítr, byly v souladu s pravidly celkové výsledky vyhlášeny z drezur a parkurů. Medaile z Čech odvážejí závodníci z Rakouska.

V konkurenci pětadvaceti soutěžních dvojic si nejlépe vedli Lea a Harald Sieglovi. Lea obsadila první a druhé místo s VAN HELSING a FIGHTING LINE, Harald v sedle CUPIDO P vybojoval bronz. K cenným místům oběma dopomohly především velmi dobré drezury. Nejlepším z Čechů byl na čtvrtém místě Petr Pejřil z Hradeckého jezdeckého klubu, který s FUME 1 ztrácel na vítězství sedm bodů.

Stejný osud potkal i soutěž stupně ZL, ani tady počasí v neděli nedovolilo závodníkům absolvovat závěrečné krosy. V nejobsazenější soutěži (45 závodníků) tak opět rozhodoval součet bodů z drezur a parkurů. Vítězství získal účastník olympijských her Jaroslav Hatla s TESS3, který s náskokem 10 bodů porazil Natalii Tarabini s DOMÉNA 2 (Jezdecký klub Koloděje) a dvanácti bodů Dianu Lochmanovou s GARANT1 (Jezdecký klub Isabel).

Ostatní soutěže byly odjety podle plánu a závodníci absolvovali všechny tři disciplíny. Vítězem soutěže stupně L je Miroslav Trunda v sedle TRNKA-RUF z Eventing Teamu. Po úvodních drezurách byli na třetím místě, ale čistý kros i bezchybný parkur jim přinesly vítězství. Po drezurách v průběžném pořadí vedl Lukáš Létal s COCO RICO reprezentující JK Victoria Bříšťany. Chyby v krosu a trestné body za překročení času v jinak čistém parkuru je odsunuly na pozici druhou. Bronz z Rozlučkové všestrannosti odváží Nikola Urbancová s ARABELOU 2 (Kopretina Dešná).

V soutěži Z udržela vedení od prvního dne Adéla Svobodová z Eventing Teamu s TOP TORA QUALITY-SL stejně jako druhá Lucie Čtrnáctá s LUCKY FOURTEENTH z Jezdeckého klubu při Rodinné farmě u Čtrnáctý. Mezi 3. a 4. místem v této soutěži rozhodovaly setiny trestného bodu. Pavlína Čepová a Gabriela Slavíková si v drezurách shodně zapsali 50.16 bodu, Gabriela ale v krosu nasbírala 0,4 trestného bodu a to ji přisoudilo čtvrté místo.

Soutěž stupně ZK ovládla Eliška Opravilová s KOOK DE PEŇAFLOR (Stillus Equester Czech Team), soutěž stupně Hobby Z Myška Petr MILTON KINSKY (Jezdecký klub Isabel), Hobby ZK Gabriela Slavíková GALILEO1 (Valdštejnská obora), Pony ZL Nela Havelková PÍRKO (JS Slavíkov) a Hobby do 60 cm Lucie Příhodová FEŠÁK 2 (JK PAM).

Tisková zpráva Dostihového spolku, a.s.

Dostihový spolek a.s. Pardubice Rozlučková všestrannost všestrannost
Předchozí: Praha přivítá špičkové parkurové jezdce při premiéře Global Champions League Play Offs
Následující: Pád do bahna se stal pro koně osudným

Rozlučková všestrannost bude s mezinárodní účastí

Téměř rekordní účast hlásí poslední ze sportovních akcí letošní sezony. Do Rozlučkové všestrannosti je přihlášeno 220 koní reprezentujících nejen Českou republiku, ale například také Německo či Rakousko. Rozlučkovou všestrannost pardubické závodiště pořádá od 27. do 29. října. Soutěže všestrannosti se v Pardubicích těší ohromnému zájmu už po několik let a ...