Home > Zpravodajství > domácí sport > S** na Suché pro domácí Terezu Veselou a Deja Vu

S** na Suché pro domácí Terezu Veselou a Deja Vu

První červencový víkend a zároveň první víkend o letních prázdninách se na Suché, v areálu Jiřího Skřivana, konaly parkurové závody. Vypsány byly čtyři soutěže, parkury pro jezdce a jejich koně připravil stavitel Oldřich Sojka.

Tereza Veselá a Deja Vu

Tereza Veselá a Deja Vu

Prvním parkurem byla soutěž stupně „Z“ na limitovaný čas, který byl stanoven na 72 sekund. Nejblíže k limitu a bez chyb zajel parkur zástupce Národního hřebčína Kladruby nad Labem, Petr Novák v sedle Mysterra-K. Druhé a třetí místo obsadili domácí jezdci – na stříbrné pozici to byla Nela Pilbauerová s Gaiou 4 a na bronzové umístění dosáhl Pavel Dlouhý s Ofélií 1.

Nejobsazenější soutěží byl parkur stupně „ZL“, kterého se účastnilo 38 dvojic. Jelikož se tento parkur jel jako dvoufázový, zvítězila dvojice, která prošla bez zaváhání základním kolem a absolvovala čistě a co možná nejrychleji druhou fázi. Touto dvojicí byla Anna Siatková s Levádou 3 z JK Orličky. Druhý nejrychlejší byl Filip Tošovský se Sokrates 2 (JPS Vanice). Třetí byla domácí dvojce, Sára Finsterle v sedle Elektry.

Parkur stupně „L**“ měl stejně jako předchozí soutěž dvě fáze. Nejúspěšnější byla Petra Skřivanová v sedle Easy Love (Stáj Manon), která dokončila o více než dvě vteřiny druhou fázi rychleji než druhá v cíli Kateřina Málková s Corneliusem (Sportovní stáj Málek). JK Čermná reprezentovala třetí za cílovou páskou Lucie Šrámková s Hedou H.

Hlavním programem sobotního odpoledne byl parkur „S**“. Až za polovinou startovního pole se našla dvojce, která parkur překonala bez chyb a probojovala se tak do druhé fáze. Podařilo se tak Tereze Veselé s Deja Vu 1, bohužel ale jednou chybovali ve fázi druhé a čekali na výsledky dalších jezdců. Nikdo se do druhé fáze do konce soutěže nedostal, a tak domácí Tereza Veselá s Deja Vu zaslouženě zvítězila. Se čtyřmi trestnými body ze základního kola a rychlým časem obsadila druhé místo Martina Kučerová v sedle Rocky (Leonix OS). Třetí, taktéž se čtyřmi trestnými body, dokončila Eliška Jandová v sedle Ilusive Queen.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Děkujeme za Vaši účast a těšíme se na další návštěvu! V srpnu nás čekají dvě akce – Kritéria mladých koní 19.08. a Srpnové závody 22.08.

Autor: Michaela Javůrková

Výsledky: Z1-VZL2-VL3-VS4-V

skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Lukáš Klouda staronovým mistrem ČR ve voltiži
Následující: Koně Převalského, včetně klisen z pražské zoo, v Mongolsku vypuštěni do volné přírody

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...