Home > Zpravodajství > domácí sport > S** na Suché pro domácí Terezu Veselou a Deja Vu

S** na Suché pro domácí Terezu Veselou a Deja Vu

První červencový víkend a zároveň první víkend o letních prázdninách se na Suché, v areálu Jiřího Skřivana, konaly parkurové závody. Vypsány byly čtyři soutěže, parkury pro jezdce a jejich koně připravil stavitel Oldřich Sojka.

Tereza Veselá a Deja Vu

Tereza Veselá a Deja Vu

Prvním parkurem byla soutěž stupně „Z“ na limitovaný čas, který byl stanoven na 72 sekund. Nejblíže k limitu a bez chyb zajel parkur zástupce Národního hřebčína Kladruby nad Labem, Petr Novák v sedle Mysterra-K. Druhé a třetí místo obsadili domácí jezdci – na stříbrné pozici to byla Nela Pilbauerová s Gaiou 4 a na bronzové umístění dosáhl Pavel Dlouhý s Ofélií 1.

Nejobsazenější soutěží byl parkur stupně „ZL“, kterého se účastnilo 38 dvojic. Jelikož se tento parkur jel jako dvoufázový, zvítězila dvojice, která prošla bez zaváhání základním kolem a absolvovala čistě a co možná nejrychleji druhou fázi. Touto dvojicí byla Anna Siatková s Levádou 3 z JK Orličky. Druhý nejrychlejší byl Filip Tošovský se Sokrates 2 (JPS Vanice). Třetí byla domácí dvojce, Sára Finsterle v sedle Elektry.

Parkur stupně „L**“ měl stejně jako předchozí soutěž dvě fáze. Nejúspěšnější byla Petra Skřivanová v sedle Easy Love (Stáj Manon), která dokončila o více než dvě vteřiny druhou fázi rychleji než druhá v cíli Kateřina Málková s Corneliusem (Sportovní stáj Málek). JK Čermná reprezentovala třetí za cílovou páskou Lucie Šrámková s Hedou H.

Hlavním programem sobotního odpoledne byl parkur „S**“. Až za polovinou startovního pole se našla dvojce, která parkur překonala bez chyb a probojovala se tak do druhé fáze. Podařilo se tak Tereze Veselé s Deja Vu 1, bohužel ale jednou chybovali ve fázi druhé a čekali na výsledky dalších jezdců. Nikdo se do druhé fáze do konce soutěže nedostal, a tak domácí Tereza Veselá s Deja Vu zaslouženě zvítězila. Se čtyřmi trestnými body ze základního kola a rychlým časem obsadila druhé místo Martina Kučerová v sedle Rocky (Leonix OS). Třetí, taktéž se čtyřmi trestnými body, dokončila Eliška Jandová v sedle Ilusive Queen.

Čtěte také:  Čtrnáctispřeží přivezlo dekret UNESCO

Děkujeme za Vaši účast a těšíme se na další návštěvu! V srpnu nás čekají dvě akce – Kritéria mladých koní 19.08. a Srpnové závody 22.08.

Autor: Michaela Javůrková

Výsledky: Z1-VZL2-VL3-VS4-V

skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Lukáš Klouda staronovým mistrem ČR ve voltiži
Následující: Koně Převalského, včetně klisen z pražské zoo, v Mongolsku vypuštěni do volné přírody

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...