Home > Zpravodajství > domácí sport > Saša překvapivě a Blesses Kiss podle očekávání

Saša překvapivě a Blesses Kiss podle očekávání

V nabité sestavě 40. Velké ceny Prahy CK Martin Tour (Listed, 1600 m, 550 tis. Kč) se nečekaně prosadila jediná klisna na startu, čtyřletá hnědka Stáje Lascar Saša (10:1), v jejímž sedle byla žokejka Vendula Korečková. Saša dosáhla šestého kariérního, dosud nejcennějšího triumfu. Vendula Korečková se stala pátou vítěznou jezdkyní v historii dostihu, trenér Tomáš Váňa je pak první osobou, jež je v listině vítězů zapsána mezi jezdci (vyhrál před 29 lety) i mezi trenéry. O půl délky druhý finišoval premiant letošní Velké jarní ceny Sagar (3:1), s rozdíly pouhého krku za ním skončili favorizovaný vítěz Tattersalls Mile Father Frost (2,2:1) a jeho přemožitel z Lázeňské míle Zock (8,5:1).

Saša. Archivní foto: Marcela Kozová

Favoritkou 73. St Leger (Listed, 2800 m, 550 tis. Kč) byla vítězka červnového CPI PG Českého derby Blessed Kiss (1,5:1) a svěřenkyně chuchelského kouče Igora Endaltseva svou roli beze zbytku splnila, když dominovala o čtyři délky před další klisnou v poli Carmellou (6,5:1), jež zaznamenala už čtvrté klasické umístění kariéry. Nejlepším z půltuctu hřebců byl třetí v cíli Barabash (16:1). Blessed Kiss vedl pětinásobný český a pětinásobný španělský žokej-šampión Václav Janáček, který docílil už svého šestnáctého klasického vítězství.

Tisková zpráva

Čtěte také:  Zlatý pohár bez obhájce, ale s premianty předzkoušky
dostihy klasický dostih Metropolitní sezona St Leger Velká cena Prahy Velká Chuchle
Předchozí: Titul je skoro zázrak, říká Michaela Jakešová, nová mistryně v jezdecké vytrvalosti
Následující: Jezdci z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska změřili své síly v Komenského sadech

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Ministerstvo zemědělství podpoří Velkou pardubickou steeplechase 2019 částkou 5 milionů korun

Ministerstvo zemědělství (MZe) podpoří Velkou pardubickou steeplechase 2019 částkou 5 milionů korun. Rozhodla o tom dnes vláda. Poskytnutá podpora přispěje k zajištění kvality programu a zachování jednoho z nejprestižnějších dostihů v Evropě, který je neodmyslitelně spjat s Českou republikou. Velká pardubická bude letos podpořena Ministerstvem zemědělství. Foto: Sandra Schulzová Závod se ...