Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Schválen rozpis mezinárodních skokových závodů J&T Banka CSI3*-W Olomouc

Schválen rozpis mezinárodních skokových závodů J&T Banka CSI3*-W Olomouc

Equine Sport Center Olomouc, pořadatel mezinárodních závodů v parkurovém skákání „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“, zveřejnil na svých stránkách schválený rozpis ze strany FEI (Mezinárodní jezdecká federace). Po několika letech se tak na českou jezdeckou scénu vrací soutěže zařazené do Světového poháru. Čtyřdenní závody se uskuteční v areálu ESC Olomouc ve dnech 12. -15. 6. 2014. Generálním sponzorem této výjimečné sportovní události se stala J&T Banka, silná privátní banka, která na českém trhu působí od roku 1998. Celková finanční dotace těchto závodů je přes 130 tisíc EUR.

Ilustrační foto_Olomouc

Stavitelem parkurů bude jezdecké veřejnosti dobře známý německý stavitel Olaf Petersen, který již několikrát navštívil Českou republiku a připravoval náročné kurzy pro účastníky CSIO-W v Poděbradech i v Praze. V těchto dnech schvaluje příslušný orgán FEI plánek parkuru, který pan Petersen připravil pro vrcholnou soutěž závodů v Olomouci. Kurz Velké ceny „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“ by měl být zařazen do kvalifikačních soutěží vypsaných pro účast na Světových jezdeckých hrách pořádaných 23. 8. až 7. 9. 2014 v Normandii. Z tohoto důvodu musí být podle mezinárodních pravidel kurz parkuru schválený i ze strany FEI.

Stavitel parkurů Olaf Petersen

Stavitel parkurů Olaf Petersen

„Domácích jezdců se může účastnit 30 (CSI3*) a 15 (CSI1*), dále má organizační výbor možnost udělit 10 divokých karet“, uvedla ředitelka závodů Klára Damborská. „ VV České jezdecké federace na dotaz organizátora závodů uvedl, že přihlášky půjdou standardní cestou, podle platných pravidel jezdeckého sportu a účastníky (jezdce) vybere skoková komise, jako na jakékoli jiné mezinárodní závody. Čeští jezdci, kteří se budou chtít těchto mezinárodních závodů účastnit, by tedy měli posílat své přihlášky na email zc.fj1553161808c@ofn1553161808i1553161808 do 12. 5. 2014,“ dodala za organizační tým Damborská.

Čtěte také:  Čeští jezdci budou bojovat o olympiádu, skokany překvapila změna kritérií

„Přidělení kvalifikace na WEG do Olomouce, kde se mezinárodní závody konají vůbec poprvé, je velký pořadatelský úspěch a je třeba splnit velice přísná kritéria daná FEI“, řekl prezident závodů Roman Navrátil. „ V této chvíli celý náš organizační tým usilovně pracuje na tom, aby byla splněna nejen daná a povinná kritéria, ale aby všichni účastníci i diváci byli během celých závodů naprosto spokojeni a opouštěli závody plni samých pozitivních dojmů,“ doplnil Navrátil.

Ve sboru rozhodčích zasednou i zahraniční rozhodčí, mimo jiné francouzský FEI rozhodčí René Billardon, který je rovněž jmenován členem sboru rozhodčích pro skokové soutěže na Světových jezdeckých hrách v Normandii.

Moderní jezdecké centrum Equine Sport Centre Olomouc, nováček mezi českými kolbišti může svým vybavením směle konkurovat nejprestižnějším evropským jezdeckým areálům. Na výstavbě venkovních i vnitřních jezdeckých ploch se podílela významná německá firma LGS Reitplatzbau GmBH, specializující se na budování profesionálních jezdeckých povrchů. Equine Sport Center Olomouc je místem s příjemným prostředím nejen pro jezdce a koně, ale taktéž i pro návštěvníky z řad široké veřejnosti. V areálu mohou návštěvníci navštívit i stylovou restaurací s vyhlášenou kuchyní, k dispozici je ubytování v penzionu Jízdárna a možnost nákupu jezdeckých potřeb.

Autor: ESC Olomouc

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Kolesa: Hatrrick pro Váňu i díky Neverlandovi
Následující: Přijeďte si zatrénovat cross do Pardubic
x

Mohlo by vás zajímat

Skokový světový pohár v Olomouci bude o den delší a opět s J&T bankou

Šestý ročník mezinárodních závodů v parkurovém skákání J&T BANKA CSI3*-W Olomouc se uskuteční v Equine Sport Centru ve dnech 19. až 23. června. Ze čtyřdenního mítinku se tak stává pětidenní. Příležitost dostanou nově jezdci a koně na nižší úrovni. „Je nám potěšením konstatovat, že s J&T Bankou, jakožto s generálním ...