Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Se sezonou se rozloučí i všestrannost a závody spřežení

Se sezonou se rozloučí i všestrannost a závody spřežení

Na konci října se dostihové závodiště promění v centrum soutěží všestrannosti a závodů spřežení. Zájem ze strany jezdců je tak velký, že pořadatelé museli soutěže všestrannosti rozložit ze dvou na tři dny. Některé ze soutěží jsou součástí Oblastního mistrovství Východočeské oblasti.

Do soutěží všestrannosti se přihlásilo 200 soutěžních dvojic a tak Dostihový spolek musel přistoupit k rozdělení soutěží. Těch bylo vypsáno celkem deset od soutěží hobby přes pony až po stupeň obtížnosti CNC2*, která ale přilákala nejméně zájemců a proto byla zrušena. Účastníci soutěží hobby do 60 cm a stupňů obtížnosti ZK a Z vyjedou do drezurních obdélníků a parkurového kolbiště už ve sváteční den 28. října a terénní zkoušku budou absolvovat v sobotu 29. října. Zatímco budou překonávat překážky v dráze Velké pardubické, nastoupí do drezur a následně parkurů ostatní soutěže. Na ně čeká terénní zkouška v neděli 30. října. Ze soutěží CNC1* bude vyhodnoceno i Oblastní mistrovství Východočeské oblasti mladých jezdců a seniorů, a ze soutěže ZL Oblastní mistrovství Východočeské oblasti juniorů.

„Zájem o pardubickou všestrannost je dlouhodobě velký a k rozdělení soutěží nepřistupujeme poprvé. Je to pro nás samozřejmě určitou zpětnou vazbou, military do Pardubic prostě láká. Zvu proto všechny diváky, aby se na atraktivní soutěže přišli podívat, vstupné mají zdarma,“ řekl ředitel a místopředseda představenstva Dostihového spolku Martin Korba. První soutěže začínají už v 8 hodin.

V pátek 28. října se kromě soutěží všestrannosti uskuteční i poslední závody spřežení. Připraveny jsou tři hobby soutěže pro jednospřeží a dvojspřeží a dvojspřeží pony. Odehrávat se budou v prostoru dostihové dráhy a začínají v 10 hodin.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Pardubice Rozlučková všestrannost spřežení všestrannost
Předchozí: XVIII. den metropolitní sezóny: 96. Mercedes-Benz Cena prezidenta
Následující: U Bánova se střetl autobus s koněm, ten nehodu nepřežil

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pardubické dostihové závodiště se na zimu mění v „ledový park“

Dostihové závodiště se s nadcházejícími zimními měsíci k spánku neukládá již několik let. Letošní zima je však jiná. Domov Velké pardubické se promění v Zimní sportovní park Nadace pro rozvoj města Pardubice. Ledová plocha odpovídající rozměrům kanadského hřiště bude přístupná pro veřejné bruslení a další aktivity od prosince až do jara příštího ...