Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Selfie s tiketem ji připravila o výhru z dostihů

Selfie s tiketem ji připravila o výhru z dostihů

Pořizovat si selfie a dělit se o radost se svými přáteli se nemusí vždy vyplatit. Přesvědčila se o tom i mladá Australanka Chantelle z Perthu. V úterý 3. listopadu 2015 si zašla na Melbourne Cup a poprvé v životě se rozhodla si vsadit. Vybrala si koně jménem Prince of Penzance, na kterého vsadila 20 australských dolarů (cca 360 korun) – 10 dolarů na výhru a 10 dolarů na konkrétní umístění. Outsidera, který odskakoval do dostihu v kurzu 100:1 na vítězství, dovedla žokejka Michelle Payne k vítězství.

Chantelle se z výhry dlouho neradovala

Chantelle se z výhry dlouho neradovala

O svou radost z výhry se chtěla podělit i se svými přáteli. Udělala si proto selfie, kterou zveřejnila na svém facebookovém účtu. Když si následně chtěla z automatu vybrat výhru ve výši 825 australských dolarů (cca 14 700 korun) radost ji rychle přešla. Její výhru totiž někdo vyzvedl před ní. Jak je to možné?

Výhra je držiteli sázkového tiketu vyplacena po neskenování a kontrole čárového kódu. A v tom je právě problém. Na pořízené fotografii byl čárový kód velmi dobře rozpoznatelný. K vyplacení výhry tak stačila i pouhá fotografie daného tiketu. Tuto svou chybu si Chantelle brzy uvědomila.

Obrátila se samozřejmě na policii, která jí dává velkou naději, že svou výhru získá zpět. Okruh podezřelých je totiž velmi úzký. Musí jít o někoho z jejích facebookových přátel, případně o někoho z jejich okolí. Jak sama Chantelle potvrdila, její účet i účty jejích přátel jsou nastaveny jako soukromé. Výhra navíc byla vybrána pouhých 15 minut po zveřejnění fotografie. Policii by měl pomoci také fakt, že vědí, z kterého automatu byla částka vybrána.

dostihy
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zpátky doma! Klisna s hříbětem se včera v podvečer vrátili ke stádu
Následující: K vyproštění koně vyjel jeřáb hasičů

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Královnou úvodní cross country sezony je Izynka

Dostihová sezona roku 2018 v Pardubicích odstartovala. Zahajovací dostihový mítink nabídl osmičku dostihů, jejichž vrcholem byla Cena města Pardubic – Úvodní cross country Koroka na 4500 metrů. Kralovala v něm sedmiletá Izynka, která ve vítězství proměnila svůj jubilejní desátý start nad překážkami. A vítězství to nebylo jednoduché. Izynce připravované trenérem Čestmírem Olehlou ...