Home > Medailonky > Koně > SENGO oslavil v plné síle 30. narozeniny

SENGO oslavil v plné síle 30. narozeniny

sengo na začátku 90.let v sedle s Pavlínou Chocholoušovou

sengo na začátku 90.let v sedle s Pavlínou Chocholoušovou

Je tomu přesně 27 let, kdy byl hnědák Sengo (50 Servátor 53 – Sylva) v JK K.Vary-Stará Role zařazený do skokového výcviku. „Bobeš“, jak ho všichni přezdívali, se vypracoval až k parkurům stupně „ST“. Byl velice spolehlivým partnerem pro dospělé i začínající jezdce.

Největší úspěchy zaznamenal s Pavlem Hartmanem a Pavlou Chocholoušovou mezi seniory, z dorostenců byli jeho pravidelnými jezdci Vladimíra Žeravíková a Věra Neckářová, z žáků především Markéta Sedláčková.

Třicetiletý Sengo

Třicetiletý Sengo

Někdejší účastník republikových mistrovství ve skocích byl velice houževnatý, nenáročný a málokdy vážně marodil. Jeho výbornou závodní kariéru ukončila tragická autonehoda v listopadu 1994, když při cestě na závody do Prahy do přepravníku v husté mlze narazil kamion. Sengovi způsobil vážná poranění páteře.

Tvrdohlavý milovník vyprávění pohádek, drbání na hlavě a mrkve se podrobil dlouhému léčení a ještě delší rekonvalescenci. Nyní si užívá spokojeného stáří a při jeho rozpustilých hrátkách ve výběhu se nechce ani věřit, že v dubnu oslavil třicátiny.

 

Hodně dalších dní strávených v plné svěžesti přeje za členy (i nečleny) JK Stará Role

Marcela Klingorová

JK Stará Role Markéta Sedláčková Pavel Hartman Pavlína Chocholoušová Sengo Servátor Věra Neckářová Vladimíra Žeravíková
Předchozí: Seminář nekonvenčního výcviku koní – základy práce ze země v Šimonovicích
Následující: Jak naučit koně klidně stát při nasedání
x

Mohlo by vás zajímat

Závodní sezóna ve Staré Roli odstartovala

Karlovarský Jezdecký klub ve Staré Roli o víkendu 17. a 18. května uspořádal první letošní drezúrní závody. Startovní dvojice z různých koutů republiky a Německa se představily ve dvanácti soutěžích u příležitosti 14. ročníku „Memoriálu MUDr. Mileny Válové“. Úlohu Prix St. Georges dotovanou desetitisícovou částkou a věnovanou památce na dlouholetou ...