Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Seriál domácích kvalifikací na Velkou pardubickou končí

Seriál domácích kvalifikací na Velkou pardubickou končí

V sobotu 13. září končí seriál domácích kvalifikačních dostihů pro říjnovou 124. Velkou pardubickou čtvrtou edicí. Poslední kvalifikační dostih bude mít na startu 14 koní a jezdců.

140726_0094_D3_Primus Pastoralus_Velek, Song For Tribal(7)_Spáčil, Step Dancer_Kratochvíl

Pět koní již má splněno, jsou jimi dvojnásobná vítězka Velké pardubické ORPHEE DES BLINS (ž. Faltejsek) a dále úspěšní účastníci předchozích kvalifikací SISI MERBLE (Vladimír Verner), SPERANZA (ž. Boyer), UNIVERSE OF GRACIE (ž. Kousek) a ZARIF (ž. Stromský).

Šestice startujících, přihlášených do Velké, se zatím nekvalifikovala a má poslední příležitost. Jsou to CIM (ž. Andrés), PARETO (ž. Myška), RUBÍN (Růžičková), TEMPLÁŘ (Velek), TROPIC DE BRION (ž. Guignon) a ZULEJKA (ž. Bartoš). Zbylá trojice zatím do Velké přihlášena nebyla a v případě úspěšného sobotního výsledku tak mohou být ještě ve čtvrtek 25. září dohlášeni. Jmenovitě jsou to HINTON (ž. Novák), NORINO (ž. Kašný) a RIBELINO (Derych). Neúspěšní mají pak ještě šanci v případném odpovídajícím dostihu v zahraničí, ale to je zřejmě pouze teoretická možnost.

Favoritem sobotního dostihu bude samozřejmě ORPHEE DES BLINS, která by měla po předvedených výkonech v posledních dvou letech jen obtížně hledat v této společnosti soupeře. Na místa pak přicházejí v úvahu především ZARIF, SISI MERBLE, SPERANZA, TROPIC DE BRION a ZULEJKA. Vpředu by mohl bojovat i zkušený UNIVERSE OF GRACIE a pro překvapení jsou zde nadějní HINTON a TEMPLÁŘ.

Z rámcových dostihů bude nejzajímavější Cross country Irakliona, což bude generálka na říjnový Poplerův memoriál, právě ten v minulosti Iraklion třikrát vyhrál. Na startovní listině dostihu je deset koní. SHAMAN (Matuský) je loňským vítězem Poplerova memoriálu, letos běhal delší dostihy, kde se mu příliš nedařilo. O´KEY (ž. Bartoš) Poplerův memoriál vyhrál dvakrát v předchozích letech, loni neběhal a letos pouze jednou bez výraznějšího úspěchu. Překvapit by mohla RAMPULINA (Kocman), která zaběhla velice dobře v obdobné jarní Cross country Válečníka. RYANA (Kubík) je skvělá v dostizích nižších kategorií, v lepší společnosti se jí zatím nedařilo. Vpředu by měli být STEP DANCER (Kratochvíl) nebo TARANT (Liška).

Čtěte také:  Pražským zimním favoritem Chiouboucar

Od švédského SILK DRUM (ž. Faltejsek) můžeme očekávat solidní výkon, ale asi se bude obtížněji prosazovat. Do roku 2011 běhal na britských ostrovech, kde dokázal několikrát i zvítězit, ale poslední dva roky ve žlutomodrých barvách sbírá pouze umístění. Letos byl čtvrtý ve Švédské Grand National, devět délek za naší klisnou Godea, která byla v onom dostihu druhá.

Na programu sobotního odpoledne je devět překážkových dostihů a jeden rovinový.

Úvodní velice dobře obsazené proutky pro tříleté budou odstartovány ve 13:00 hodin, kvalifikační dostih se poběží v 16:30 hodin.

Tipy:    I.          BAZALKA – OLMAIUS – SALIENT OF GRACIE

II.        BARAKIN – AL BUSTAN – VIVAT

III.       SHERON – HIPO JAPE – KING OF GRACIE

IV.       QUATIKI – LÁVRA – GEMANUS

V.        ORIENTAL LION – HABITAT ONE – GLOVER

VI.       TARANT – RAMPULINA – SHAMAN

VII.      ORPHEE DES BLINS – ZARIF – SPERANZA

VIII.    DELIGHT MY FIRE – SAPFÓ – MACAONE

IX.       CORBELLINO – TAHINI – NO TIME TO LOSE

X.        ZANZIBAR – LEAR – ZACHARY

Text: Milan Tůma

Agrofert park Dostihový spolek a.s. kvalifikace Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Westernový ranch IR pro děti se líbil
Následující: Východočeši zvítězili při mistrovství ČR všestrannosti v Brně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Taxis Gladiator Race hlásí: VYPRODÁNO

Druhý ročník extrémního překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE znovu míří do domova Velké pardubické. Na trať legendárního a nejtěžšího kontinentálního dostihu vyběhne přes dva tisíce závodníků, kteří chtějí zažít Velkou pardubickou na vlastní kůži. A tak pořadatelé v Pardubicích hlásí – hlavní závod i dětské klání mají vyprodáno. Registrovat se je ...