Home > Zpravodajství > domácí sport > Seriál domácích kvalifikací na Velkou pardubickou končí

Seriál domácích kvalifikací na Velkou pardubickou končí

V sobotu 13. září končí seriál domácích kvalifikačních dostihů pro říjnovou 124. Velkou pardubickou čtvrtou edicí. Poslední kvalifikační dostih bude mít na startu 14 koní a jezdců.

140726_0094_D3_Primus Pastoralus_Velek, Song For Tribal(7)_Spáčil, Step Dancer_Kratochvíl

Pět koní již má splněno, jsou jimi dvojnásobná vítězka Velké pardubické ORPHEE DES BLINS (ž. Faltejsek) a dále úspěšní účastníci předchozích kvalifikací SISI MERBLE (Vladimír Verner), SPERANZA (ž. Boyer), UNIVERSE OF GRACIE (ž. Kousek) a ZARIF (ž. Stromský).

Šestice startujících, přihlášených do Velké, se zatím nekvalifikovala a má poslední příležitost. Jsou to CIM (ž. Andrés), PARETO (ž. Myška), RUBÍN (Růžičková), TEMPLÁŘ (Velek), TROPIC DE BRION (ž. Guignon) a ZULEJKA (ž. Bartoš). Zbylá trojice zatím do Velké přihlášena nebyla a v případě úspěšného sobotního výsledku tak mohou být ještě ve čtvrtek 25. září dohlášeni. Jmenovitě jsou to HINTON (ž. Novák), NORINO (ž. Kašný) a RIBELINO (Derych). Neúspěšní mají pak ještě šanci v případném odpovídajícím dostihu v zahraničí, ale to je zřejmě pouze teoretická možnost.

Favoritem sobotního dostihu bude samozřejmě ORPHEE DES BLINS, která by měla po předvedených výkonech v posledních dvou letech jen obtížně hledat v této společnosti soupeře. Na místa pak přicházejí v úvahu především ZARIF, SISI MERBLE, SPERANZA, TROPIC DE BRION a ZULEJKA. Vpředu by mohl bojovat i zkušený UNIVERSE OF GRACIE a pro překvapení jsou zde nadějní HINTON a TEMPLÁŘ.

Z rámcových dostihů bude nejzajímavější Cross country Irakliona, což bude generálka na říjnový Poplerův memoriál, právě ten v minulosti Iraklion třikrát vyhrál. Na startovní listině dostihu je deset koní. SHAMAN (Matuský) je loňským vítězem Poplerova memoriálu, letos běhal delší dostihy, kde se mu příliš nedařilo. O´KEY (ž. Bartoš) Poplerův memoriál vyhrál dvakrát v předchozích letech, loni neběhal a letos pouze jednou bez výraznějšího úspěchu. Překvapit by mohla RAMPULINA (Kocman), která zaběhla velice dobře v obdobné jarní Cross country Válečníka. RYANA (Kubík) je skvělá v dostizích nižších kategorií, v lepší společnosti se jí zatím nedařilo. Vpředu by měli být STEP DANCER (Kratochvíl) nebo TARANT (Liška).

Čtěte také:  Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Od švédského SILK DRUM (ž. Faltejsek) můžeme očekávat solidní výkon, ale asi se bude obtížněji prosazovat. Do roku 2011 běhal na britských ostrovech, kde dokázal několikrát i zvítězit, ale poslední dva roky ve žlutomodrých barvách sbírá pouze umístění. Letos byl čtvrtý ve Švédské Grand National, devět délek za naší klisnou Godea, která byla v onom dostihu druhá.

Na programu sobotního odpoledne je devět překážkových dostihů a jeden rovinový.

Úvodní velice dobře obsazené proutky pro tříleté budou odstartovány ve 13:00 hodin, kvalifikační dostih se poběží v 16:30 hodin.

Tipy:    I.          BAZALKA – OLMAIUS – SALIENT OF GRACIE

II.        BARAKIN – AL BUSTAN – VIVAT

III.       SHERON – HIPO JAPE – KING OF GRACIE

IV.       QUATIKI – LÁVRA – GEMANUS

V.        ORIENTAL LION – HABITAT ONE – GLOVER

VI.       TARANT – RAMPULINA – SHAMAN

VII.      ORPHEE DES BLINS – ZARIF – SPERANZA

VIII.    DELIGHT MY FIRE – SAPFÓ – MACAONE

IX.       CORBELLINO – TAHINI – NO TIME TO LOSE

X.        ZANZIBAR – LEAR – ZACHARY

Text: Milan Tůma

Agrofert park Dostihový spolek a.s. kvalifikace Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Westernový ranch IR pro děti se líbil
Následující: Východočeši zvítězili při mistrovství ČR všestrannosti v Brně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...