Home > Zpravodajství > světový sport > Série Global Champions je v plném proudu. Prague Lions míří do Cascais

Série Global Champions je v plném proudu. Prague Lions míří do Cascais

Špičkoví parkuroví jezdci, kteří se účastní seriálu Global Champions, se nezastaví. Jen týden po osmém kole, jež hostil Stockholm, se přesouvají do portugalského Cascais. Za tým Prague Lions tam nastoupí Niels Bruynseels, Wilm Vermeir a Marco Kutscher.

Foto: Mario Grassia/LGCT

Dvojice belgický jezdců Niels Brunyseels a Wilm Vermeir bude startovat v devátém kole Global Champions za družstvo Pražských lvů. Doplní je německý reprezentant Marco Kutscher. 

Tentokrát se nejlepší jezdci a koně světa představí na tradičním místě, kde se závody této série konají už řadu let, a to v portugalském přímořském letovisku Cascais. Zahajovací parkur okusí účastníci ve čtvrtek 20. června, kdy pojedou od 18.00 hodin stopětačtyřicítku na čas. 

První těžká prověrka je čeká tentýž den. V 21.00 startuje úvodní část týmové soutěže Global Champions League. Pátek bude patřit rámcovým soutěžím až do 150 centimetrům a vrcholem pak bude sobotní program. Od 18.00 hodin nastoupí dvojice k druhému kolu ligy. To slouží zároveň jako kvalifikace do Grand Prix, jež se rozběhne o tři a půl hodiny později. Překážky obou sobotních soutěží budou dosahovat výšky 160 centimetrů a autorem kurzů bude německý stavitel Frank Rothenberger. 

Týmovému hodnocení aktuálně kralují jezdci Shanghai Swans, kteří mají v tabulce 160 bodů. Druzí jsou s odstupem dvanácti bodů Miami Celtics a na třetí místo se po švédském mítinku posunuli Madrid in Motion, kteří mají 145 bodů. Pražští lvi jsou jedenáctí. Sezonu Global Champions League uzavře pražská galashow světového parkuru Global Champions PlayOffs. Koná se koná 21. – 24. listopadu v O2 areně a všech šestnáct celků, které jsou ve hře, při ní změří síly ve speciální vyřazovací soutěži.

Čtěte také:  Tiumen byl postřelen

Výjimečná bude také Super Grand Prix, jež se odehraje tamtéž. Je otevřená pouze vítězům jednotlivých Velkých cen v roce 2019. Fanoušci uvidí s jistotou i minimálně jednoho z členů Prague Lions. Niels Bruynseels si zajistil postup, když vyhrál s Ganciou de Muze Grand Prix v Cannes. 

Účast mají jistou také francouzský jezdec Julien Epaillard, který vyhrál v sedle Usual Suspect d´Auge úvodní letošní Grand Prix v katarském Dauhá. V Mexico City zvítězil belgický reprezentant Jérome Guery s hřebcem Quel Homme de Hus a v Miami si postup do Prahy zajistil další Belgičan Pieter Devos, jenž si dojel pro první místo v sedle hnědáka Claire Z. V asijském kole v Šanghaji triumfovala izraelská dvojice Danielle Goldstein a Lizziemary. Madridskou Grand Prix ovládl Švýcar Martin Fuchs s Chaplinem a dalším účastníkem je Němec Daniel Deusser, jenž se s koněm Jasmien vd Bisschop stal vítězem Grand Prix Hamburku. Prozatím poslední vstupenku do Prahy získal Švéd Peder Fredricson, jenž vyhrál s koněm H&M All In ve Stockholmu.

Kompletní informace včetně výsledků a živého vysílání najdete na webu www.gcglobalchampions.com. Podrobnosti o přípravách GC Prague PlayOffs najdete na adrese www.pragueplayoffs.com

Tisková zpráva 

Global Champions League Marco Kutscher Niels Bruynseels Parkur Prague Lions skoky Wilm Vermeir
Předchozí: V Olomouci začíná Světový pohár v parkurech. Skákat se bude pět dní
Následující: Ange Guardian bude obhajovat vítězství v červnové kvalifikaci

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...