Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Šestnáctého ročníku Rudolfova poháru se zúčastnil rekordní počet účastníků

Šestnáctého ročníku Rudolfova poháru se zúčastnil rekordní počet účastníků

Ve dnech 24. až 28. dubna 2019 patřily Kladruby nad Labem 16. ročníku Rudolfova poháru – mezinárodních závodů spřežení. Sportovní klání probíhaly pro velký zájem účastníků nově již od středy. Až do neděle bojovalo o umístění rekordních 102 závodníků z celkem 11 zemí.

Foto: Šárka Veinhauerová

Návštěvníky čekaly zajímavé sportovní okamžiky v kategoriích dvojspřeží pony, jednospřeží, dvojspřeží a v královské disciplíně čtyřspřeží. Starokladrubští koně byli během Rudolfova poháru prezentováni jak domácími jezdci, tak i mnohými jezdci ze zahraničí.

Mezinárodní závody spřežení byly letos rozděleny do pěti soutěžních dní. Důvodem posunutí začátku závodů již na středeční odpoledne byl velký zájem ze strany závodníků. Rudolfův pohár započal ve středu drezurními zkouškami, následoval adrenalinový sobotní maraton a závody uzavíral nedělní parkur spřežení.

„Záštitu nad akcí převzali ministr zemědělství Miroslav Toman a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Těší nás stále rostoucí zájem diváků, kteří se do Kladrub nad Labem opakovaně vracejí, aby mohli sledovat napínavé sportovní okamžiky i umění vozatajů. Jsme hrdí také na rostoucí zájem závodníků z mnoha evropských zemí, kteří se letos Rudolfova poháru zúčastnili,“ řekl ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Machek.

V soutěži jednospřeží 2* zvítězil Andreas Lannig z Německa. Prvenství v soutěži jednospřeží 3* získala polská závodnice Katarzyna Kurys. V soutěži dvojspřeží pony 3* se z vítězství radovala Pille-Riin Roosileht z Estonska. Nejlepší výkony v soutěžích dvojspreží 2* podal český závodník Daniel Bejr a v kategorii dvojspřeží 3* předvedl nejelepší výkon Bartolomiej Kwiatek z Polska. Královskou disciplínu čtyřspřeží opanoval Josef Leibetseder z Rakouska.

Čtěte také:  Tisková zpráva o stavu cílové roviny v Pardubicích

Kompletní výsledkové listiny 16. ročníku Rudolfova poháru jsou dostupné zde: https://www.nhkladruby.cz/rudolfuv-pohar-2019

Další letošní významnou akcí Národního hřebčína Kladruby nad Labem bude Den starokladrubského koně, který se letos koná v sobotu 25. května 2019 s hlavním programem od 13 hodin.

Tisková zpráva NH Kladruby

Kladruby nad Labem Národní hřebčín Národní hřebčín Kladruby nad Labem s.p.o. Rudolfův pohár spřežení
Předchozí: Šlechtici zahájili novou sezónu na karlovarském závodišti
Následující: Sezona 2019 bude v mnohém nová

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Na úvod sportovní sezony své síly změří vozatajové

Jezdeckou sezonu roku 2019 otevírají závody spřežení. Cena Dostihového spolku se uskuteční o víkendu 13. a 14. dubna, kdy se do kolbišť a terénních tratí vydá na třicet vozatajů. Vypsány jsou také soutěže pro děti. Foto: Sandra Schulzová Dvoudenní vozatajské závody se budou konat hned na třech místech pardubického závodiště. ...