Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Sir Sun vítězem Ceny Města Karlovy Vary

Sir Sun vítězem Ceny Města Karlovy Vary

Karlovarští dostihoví příznivci si po dvoutýdenní přestávce opět užili kvalitní podívané. Páté dostihové odpoledne v neděli na Hipodromu Holoubek nabídlo za přítomnosti horkého slunečného počasí sedmibodový rovinový program s dvojicí testů první kategorie. Nepočetná, ale kvalitní sestava tříletých a starších středotraťařů se sešla v tradiční 89. Ceně Města Karlovy Vary.

Jako ústřední dostih byla uváděná již při slavnostním zahajovacím mítinku v roce 1899 a desítky let nosí přívlastek Memoriál Josefa Dolejšího jako památka na karlovarského rodáka a žokeje z 80. let minulého století. Čestné ceny u cílové podkovy tradičně předávala jeho manželka, paní Alena.

Pozornost byla upřena na vítěze Českého i slovenského derby z roku 2015 Touch Of Geniuse, ten ale stačil na čtvrté místo.

Nedávný vítěz karlovarského dvojkového testu a loni čtvrtý v Ceně Města Karlovy Vary Sir Sun ukázal, že stále drží formu a po boji o půl délky zvítězil před zástupcem tříletého ročníku Cape Freedomem. Třetí pozici uhájil Montjeu Third, který se staral o tempo dostihu.

Sir Sun (růžový dres a bílá čapka)

Neúspěch v obou letošních ex-federálních vrcholech sezóny  odčinil ziskem dotace za páté místo červnový premiant Starohájského kritéria Thisisthekey.

Skromné pole pěti koní se sešlo v jedničkové 10. Velké ceně BBAG. Ve dvoukilometrovém dostihu vyhrazenému zahraničním nákupům zmiňované dražební společnosti poměřili síly dva letošní derbisté Oriental Glory a Forever Dry. V Českém i Slovenském derby sice doběhli mimo dotovaná místa, tentokrát doběhli podle papírových předpokladů. Prvně jmenovaný skončil třetí, bělouš trenéra Josefa Váni Forever Dry se dočkal svého premiérového triumfu.

Čtěte také:  Global Champions pokračuje v Madridu. Prague Lions jsou zatím desátí

Do boje o vítězství se zapojil dodatečně dohlášený Galis a druhým místem potvrdil, že se na karlovarské dráze velmi líbí a daří.

Mezinárodní příchuť měl Memoriál Jiřího Chaloupky, který spadal do seriálu Mistrovství amatérských jezdkyň Fegentri. Zúčastnilo se ho pět českých a pět zahraničních amazonek (Švýcarsko, Německo, Belgie, Norsko, Francie). Čestné ceny  přebírala i z rukou Václava Chaloupky Švýcarka Naomi Heller, která do cíle po desetiměsíční přestávce dovedla na první pozici hnědku Like A Trinity.

Like A Trinity

V úvodním dostihu dosáhl na čtvrté prvenství v řadě výjimečný Linngar, který sbírá úspěchy jak na rovinách, tak na překážkách.

Linngar

Ve všech dostizích viděli diváci pohledné a napínavé boje až na cílovou pásku. Jen jednou zněl výrok jistě dvě délky, v ostatních případech byly rozdíly mezi prvními dvěmi koňmi většinou krk nebo hlava.

Výsledky:

Cena spol. BBAG (III.kat., 2.000m): Linngar (A.Florian) – Barabash (žk.D.Liška) – Merella (N.Svobodová)

Mem. Jiřího Chaloupky s podporou SČADJ a Ing. Václava Chaloupky – dostih FEGNETRI – amatérky (IV.kat., 1.600m): Like A Trinity (am.N.Heller SWI) – Rolaliza (am.L.Engels GER) – Iwnianka (am.L.Rájová CZE) – Rumpl Cimpr Campr (am.W.Schou NOR)

Aktérky dostihu Fegentri – amatérek

Cena HOLOUBEK KONCERN (III.kat., 1.600m):Mormill (N.Petrlík) – Katchaba (ž.J.Andrésová) – Fulmine Lina (ž.J.Chaloupka)

Mormill

10. Velká cena BBAG (I.kat., 2.000m): Forever Dry (žk.D.Liška) – Galis (ž.M.Zatloukal) – Oriental Glory (ž.M.Havelková)

Čtěte také:  Pardubická premiéra s dvojicí vrcholů

89. CENA MĚSTA KARLOVY VARY – Mem. Josefa Dolejšího (I.kat., 2.000m): Sir Sun (ž.J.Chaloupka) – Cape Freedom (ž.J.Verner) – Montjeu Third (N.Petrlík)

Cena Nadace města Karlovy Vary (IV.kat., 2.400m):Tango Glinka (ž.M.Zatloukal) – Eowyn (ž.K.Havelková) – La Paix (ž.J.Rája)

Tango Glinka (oranžová čapka)

Cena Hipodrom Holoubek (V.kat., 1.400m):Sorahho (am.T.Mášová) – Chuan Che (am.Z.Míčová) – Ganseblumchen (žk.D.Liška)

Sorahho

Text a foto: Marcela Kozová

Cena města Karlovy Vary dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Předchozí: Střet dodávky s koněm si vyžádal jeho život
Následující: Ptýrov ožije srpnovou noční Velkou cenou eLED.cz

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Klasický triumf ve druhém startu kariéry

V sobotu 11. května vyvrcholila úvodní část letošní tuzemské dostihové sezóny prvním dílem Klasické trojkoruny, 98. Velkou jarní cenou Pražské Plynárenské (Liste, 1600 m, 600 tis. Kč), jíž se zúčastnilo jedenáct tříletých hřebců. Ilustrační fotografie: www.velka-chuchle.cz Roli favorita nesl v premiérovém sezónním startu loňský juniorský šampión King Archie, avšak po indispozici ...