Home > Zpravodajství > domácí sport > Skokově drezurní závody na Dražce obhajovali domácí jezdci

Skokově drezurní závody na Dražce obhajovali domácí jezdci

V sobotu 5. května se na farmě Dražka uskutečnily drezurní a parkurové závody. Skákalo se od obtížnosti LPA, přes hobby parkur 80 cm až do stupně ZL. Celé dění zahájila v devět hodin za slunečného počasí drezurní soutěž L8/2009, která čítala 10 účastníků. Na první příčce se umístila Ing. Marešová Michala s WOLKE SIEBEN za jezdecký klub Delphinus s výsledkem 61,3%. Na druhém místě dokončil domácí Lukáš Matuška s GLEN SWING za Jezdecký klub Dražka a třetí byl jeho mladší bratr Petr-Jan Matuška s GLEN SHERON.

Dana Jílková

Ing. Marešová Michala s WOLKE SIEBENIng. Marešová Michala s WOLKE SIEBEN

Druhá soutěž dne parkur stupně L pro pony všech kategorií a jezdce do 16 let přivítala na startu osm jezdců. Nejrychlejším koněm bez trestných bodů se stal GLEN SAHIB s Lukášem Matuškou. Jeho bratr skončil opět za ním s koněm GLEN ALLY též s čistým kontem. Posledním dekorovaným koněm se stala AMÁLA se svojí jezdkyní Violou Kosíkovou.

stal GLEN SAHIB s Matuškou Lukášemstal GLEN SAHIB s Lukášem Matuškou

Na další soutěž Pony handicap SP – PONY JUMP se přihlásilo 12 koní. Deset dvojic parkur dokončilo. Z těchto deseti byla nejlepší stávající mistryně Šárka Tůmová a její KARA/BACARDIA z JK Koba, kteří zajeli v čase 49,61 a bez trestných bodů. Na dekorování se opět ukázal i Lukáš Matuška, tentokrát však s GLEN BONITOU. Parkur zajeli jen o necelé dvě sekundy. Třetí místo patřilo opět Lukášovi tentokrát s GLEN BLENY.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Tůmová Šárka a KARA/BACARDIATůmová Šárka a KARA/BACARDIA

Skoková soutěž pony STPB – PONY JUMP měla pouze tři účastníky. Lukáš Matuška bohužel ani s jedním ze tří koní nedokončil a tak se floty rozdělovaly mezi Tůmovou Šárku, která s klisnou KARA/BACARDIA (opět čistý parkur), kateřinou Jagerovou, která obsadila druhé místo s koníkem PICO 212 (šest tr. bodů) a třetí s BEST SIMPLY’S, kdy nasbírali devět trestných bodů.

Š. TůmováŠ. Tůmová

Do hobby závodu o výšce 80 cm se přihlásili jen 3 jezdci – Jílková a SAPAYA za JK Jílek – Zootera, Kolářová Šárka a DEL RIO 1 za JK Dobrošov a Šeinerová Taťána a DONALD 3 za Jezdecký klub FAST BIRD o.s. Ve stejném pořadí se rozdávaly i floty. Celá trojice měla 36 dobrých bodů (tj. maximum) a rozhodoval tak pouze čas.

Dana JílkováDana Jílková

Skoková soutěž Z – OP děti a junioři okresu Příbram – JUNIOR JUMP měla 9 účastníků, z nichž dva měli v soutěži dva koně. Při této soutěži se oblaka začala zatahovat a sem tam ukápla dešťová kapka. Nejrychlejším a nejlepším koněm se stala kobylka SATURNA a Šárka Kolářová, v prvním kole s výsledky 0/ 48,99 a v druhém 0/ 25,55. Druhá dojela Veronika Novotná a JOY ESMERALDA s výsledky – 0/ 54,68 a 0/ 27,82, reprezentující JK Březnice. Třetí dekorovanou byla Marcela Matušková s GLEN ŠÁRKA s výsledky 0/ 55,83 a 0/ 28,20 za Jezdecký klub Dražka.

Šárka Kolářová a SaturnaŠárka Kolářová a Saturna

Na dráhu soutěže ZL – OP seniorů okresu Příbram – JUNIOR JUMP se podívalo deset jezdců a jedenáct koní. V čase 52,92 v kole prvním a 25,57 v kole druhém s čístým výkonem zvítězil Lukáš Matuška a GLEN EGAS. Druhá byla dekorována veronika Novotná a JOY ESMERALDA za JK Březnice, třetí Dvořák Jiří s DANKA 2.

Čtěte také:  Parkurové týmy pro GCL 2020: Prague Lions mají dva nové jezdce

Za deštivého počasí se na trať v soutěži se stupňovanou obtížností do 120 cm – JUNIOR JUMP odvážilo jen pět jezdců. Kristýna Pánková s FRENCIS 2 s 36 dobrými body v čase 44,12 za Jezdecký klub Říčany o.s. těsně předběhla Kolářovou Šárku se SATURNOU za JK Dobrošov. Na třetí příčce se umístil Dvořák Jiří a DANKA 2.

Předchozí: Jan Štětina potvrdil jarní formu v Ceně Falton
Následující: 64. Jarní cena Klisen Turf Praha a. s.: Vítězná premiéra French Quebec
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...