Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Skoková Grand Prix a halová všestrannost v Lysé

Skoková Grand Prix a halová všestrannost v Lysé

Skvělý den má za sebou Jiří Luža. Český reprezentant zvítězil nejen ve dvou finále Zimního Jezdeckého poháru, vítězství přidal i v Grand Prix Czech Equestrian Teamu, která se konala v pátek 18. března v Lysé nad Labem při Jezdeckém festivalu…

Jiří Luža startoval v hlavní skokové soutěži, dvoukolové Grand Prix Czech Equestrian Teamu na výškách 130/140 centimetrů, v sedle dvou koní. S Benitem-S se mu jako jedinému podařilo dokončit první kolo bezchybně, čímž si zasloužil poslední startovní pozici v kole druhém. Toho dokázal skvěle využít. V případě rovnosti bodů by rozhodoval lepší čas druhého kola, k tomuto případu však nedošlo. Jiří Luža totiž i napodruhé dokončil bez shození a zaslouženě zvítězil.

Jiří Luža. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Luža. Foto: Kateřina Návojová

Nejvíce chyb přišlo na bílém kolmém skoku s logem České jezdecké federace.  Do druhého kola nastoupila sedmička startujících s jednou chybou. Jako první dokončil druhé kolo bezchybně loňský vítěz této Grand Prix Jakub Novotný a Perry 1, čímž se ujali vedení. Na kontě tak měli 4 trestné body z kola prvního, což stačilo na konečné druhé místo. Elitní trio uzavřel Jiří Luža se svým druhým koněm Zento-S.

Nebyl to však zdaleka jediný úspěch tohoto plzeňského jezdce. Jiří Luža totiž zvítězil ještě v rámcové soutěži stupně L** (120 cm) a stal se celkovým vítězem Malé a Velké túry v rámci Zimního Jezdeckého poháru. Tento seriál měl na programu finálová kola právě během pátečního programu. Třetí – základní túru vyhrála Klára Svobodová.

Čtěte také:  Dostihové loučení s pardubickou sezonou ukázalo na šampiony

O výbornou podívanou se skvělou atmosférou se postarala podvečerní historicky první halová soutěž všestrannosti. Na startu se sešla dobrá společnost, nechyběl totiž olympijský účastník Jaroslav Hatla, reprezentant na Světových jezdeckých hrách Martin Maivald či úřadující mistryně České republiky Eliška Orctová. Celkem se představilo více jak 20 koní. V této ceně Czech Equestrian Teamu se nakonec trojice jezdců probojovala po bezchybném výkonu do rozeskakování. V něm potvrdil své zkušenosti Jaroslav Hatla a v sedle svého svěřence Reenmore Alfie zvítězil. Pro druhé místo si dojela jeho svěřenkyně Eliška Orctová s Bonusem 1 a třetí příčku si zajistila svým výkonem Marie Dvořáková a Diana 31.

Jaroslav Hatla. Foto: Kateřina Návojová

Jaroslav Hatla. Foto: Kateřina Návojová

V rámci Jezdeckého festivalu se v sobotu 19. března představí další dvě jezdecké disciplíny, a to drezura a poté voltiž. Drezurní zkoušky zahájí program čtvrtého závodního dne již od 8.00 hodin. O večerní zábavu se poté postará show, která by měla začít v 18.30 hodin.

Předchozí: Vištalová se již potřetí těší na festival do Lysé
Následující: Krátký filmový dokument o divokých koních seznamuje diváky s nejnovějšími vědeckými poznatky

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Dostihové loučení s pardubickou sezonou ukázalo na šampiony

Vrcholem Závěrečného dostihové dne byla Cena města Pardubic, kterou pro sebe vybojoval svěřenec trenérky Hany Kabelkové Turdus. V sedle sedmiletého hnědáka byl žokej Lukáš Matuský. Hlavní hvězdou závěrečné Ceny města Pardubice byl ostřílený bělouš Ter Mill, který v tomto dostihu zvítězil před třemi lety. Letošní vítězství ale bral další z favoritů – sedmiletý ...