Home > Zpravodajství > domácí sport > Skokové “ Letní dny“ se vydařily

Skokové “ Letní dny“ se vydařily

http://www.profihorse.cz/images/stories/letni dny 20.8.11 059.jpgKrásné počasí uvítalo jezdce a diváky již od samého rána. Sluníčko a teplo dávalo tušit, že bude skutečně krásný sportovní den.

Sportovní program“ Letních slavností“ byl zahájen skokovou soutěží ,ZM A)pro děti, vítězkou soutěže se stala dvojice , Michaela Adamová-Galánka,stáj Nechanice. V kategorii ZM B)4 a 5 leté koně, vyhrála Jana Lahodná – Henka, JK Pegas.ve třetí kategorii  ZM C) ostatní ,obsadila první příčku Kaasová Jennie – Čarmin, rovněž z JK Pegas Děpoltovice.V následující soutěži dvoufázové skákání 100/110 cm, se stala vítězem Filingerová Karolína – Caletto S, JK Třešňák o.s..

Štafetové skákání do 110 cm, byla soutěž, která zvedala diváky ale i přihlížející jezdce ze sedaček. Rychlost a nápaditost jetého kurzu dvou jezdeckých dvojic, byla při startu každé z nich, nervy drásající. Diváci pokřikovali a radili jezdcům ve střídání nájezdů na překážky, pokud jedna dvojice udělala chybu. Se záludností štafetového skákání  se nejlépe vyrovnala a na prvním místě se umístila ,štafeta složená  z jezdců a koní ,Jana Lahodná – Čiki  Čiki a Martin Štorkán – Nina 2, obě dvojice startovali za JK Pegas Děpoltovice.Další soutěží dne bylo skákání stupně  L‘‘  dvě hvězdy, vítězem se stal Vladimír Janča – Socipoint, JK Pegas.

Finálovou a hlavní soutěží „ Letních dnů „ byla skoková soutěž stupně S“ dvě hvězdy,po rozeskakování se vítězem stal Vladmír Janča – Lilly Marleen, JK Pegas.

Nesmíme Pegas Topík 2011 - Martna Benešová - Bacardi 2také zapomenout na skokový seriál  PEGAS TOPÍK 2011. Ve třetím kole seriálu v průběhu soutěží si vyskákali, přihlášení jezdci v Topíku 2011, tato umístění ,v kategorii dětí vyhrála a Topíka třetího kola, převzala Karolína Klímová – Sisi 9,JK Pegas. V kategorii mladí jezdci vyhrála a také si převzala Topíka 2011 třetího kola, Martina Benešová – Bacardi 2,Farma Lentůr jízdárna Žeravíková.

V průběhu celého sportovního dne bylo pro diváky připraveno mnoho zajímavých akcí. Děti hrály kuželky, jezdily na poníkovi ,  vozily se na kolotočích,  hrálo se divadlo. Rodiče si tak mohli odpočinout,  sledovat soutěže a hlavně se mohli občerstvit v COCKTAIL BARU, kde mistrně míchaly tajemné cocktaily, pivo také v teplém dni osvěžilo, ledová tříšť osvěžovala ty nejmenší. Svým orientálním tancem „ Jana Zelená Hafsa“zpestřila krásné slunečné odpoledne.Zpěvačka  Ina Urbanová a Hany Bany svým živým vystoupením byly také krásným zpestřením dne.Největší atrakci bylo malování na dětské obličejičky – kočičky, pejsky a motýlky. Někteří rodiče také neodolali a na své čumáčky si taky nechaly namalovat pejsky, tygříky a kočičky.

Závěr sportovního dne tak očekávané kostýmové skákání, bylo letos velkým zklamáním, hlavně pro diváky. Kostýmy si připravili pouze jezdci JK Pegas . Svojí jízdu na téma „ Policejní akademie“ přesto předvedli a od diváků sklidVít Čmolík a Helena Lahodnáili velký potlesk.

Sportovní „ Letní dny“ za podpory města Nová Role a obce Děpoltovice  skončily. Závěrem chceme poděkovat pořadatelům závodů, JK Pegas v Děpoltovicích a hlavně jmenovitě paní Heleně Lahodné, na níž ležela celá tíha organizátora.Všichni se již těší na příští rok, že se zde opět sejdou na sportovním klání.

Předchozí: Sobotní Ptýrov ve znamení Strakonic
Následující: Velkou cenu Ptýrova ovládl Skřivan s Kallisto

Úspěšná návštěvnická sezona v národním hřebčíně zdaleka nekončí

Letošní návštěvnická sezona potvrzuje vzrůstající zájem veřejnosti o národní kulturní památku Národní hřebčín Kladruby nad Labem. V letošním roce jej zatím navštívilo 75 000 návštěvníků, což je o celou čtvrtinu (15 000) více než za celý loňský rok (60 000). Přestože hlavní návštěvnická sezóna skončila, hřebčín připravil pro návštěvníky ve dnech 17. až 19. listopadu „Prodloužený ...