Home > Zpravodajství > pozvánky > Skokový pohár ČP vstoupí ve Strakonicích do druhé půle

Skokový pohár ČP vstoupí ve Strakonicích do druhé půle

Po pěti týdnech bude pokračovat ve dnech 27. – 29. července extraligový seriál parkurových závodů Skokový pohár České pojišťovny. Sedmé kolo letošního 11. ročníku se uskuteční na malebném kolbišti Pod hradem ve Strakonicích. Během měsíční pauzy se uskutečnilo mj. v nedalekých Martinicích mistrovství České republiky, kde vybojovala zlatou medaili v kategorii žen již potřetí v kariéře Lucie Poláková ze strakonické stáje v sedle koně Carose.

Lucie Poláková a CarosLucie Poláková a Caros

 

Nechala za sebou i velkou favoritku a letošní hvězdu Skokového poháru České pojišťovny Hanu Pokornou s Chanellem, která již zvítězila ve dvou seriálových Velkých cenách. Na republikovém šampionátu ovšem skončila až třetí za Lucií Dzimasovou s Connerym. „Musím říct, že jsem s mistrovským titulem letos vůbec nepočítala a hodně při nás stálo sportovní štěstí. Doufám, že nás neopustí a bude se dařit dál. S Carosem bych chtěla absolvovat nejen naši strakonickou Velkou cenu, ale plánuji se vypravit také na další kola Skokového poháru České pojišťovny do Ptýrova, Plzně a Hořovic. Vzhledem k tomu, že jsem ovšem doposud v extraligovém žebříčku nebodovala, tak si nedělám žádné ambice na postup do finále. To bych již musela všechny závody vyhrát a takové štěstím mít rozhodně nebudu,“ vyhodnotila Lucie Poláková. Na domácím kolbišti bude startovat ještě s Quentou 1, s níž by se taktéž měla objevit v nedělním vrcholu závodů i sobotní „generálce“ na obdobném stupni obtížnosti. „Budu startovat navíc s několika mladými koňmi v nižších soutěžích, avšak jen v pátek. Hned následující týden se totiž s nimi chystám do Martinic na šampionát mladých koní,“ prozradila.

Ve Strakonicích bude chtít Lucie Poláková jistě pořádně zavařit i svým mužským kolegům. Z nich nebudou chybět např. Jiří Skřivan či Jiří Luža. Právě tito jezdci předešlý víkend zářili se svými stájovými jedničkami při oficiálních mezinárodních závodech CSIO-W v Bratislavě. Společně se Zuzanou Zelinkovou a Alešem Opatrným vybojovali v Poháru národů mezi třinácti týmy krásnou pátou příčku. Do Velké ceny Strakonic Jiří Luža přihlásil Land Rebela-S, s nímž se účastnil mistrovské soutěže v Martinicích, Jiří Skřivan si s sebou do nejvyšších soutěží přiveze Zemblu. S ním v červnové Velké ceně Opavy dokončil základní kolo pouze s jedním trestným bodem za čas a skončil pátý. S klisnou Kallisto tehdy vyhrál. Z dalších úspěšných jezdců uvidíme vicemistra republiky Rudolfa Fialu s koněm Cassini´s Son-T, Jana Studničku s Datasys Anfí a Datasys Duelem, Martina Matějku s Kar Karem MM, Jaroslava Jindru s Ascobarem a klisnou Beldarlo, Ludvíka Jandourka s Vigem 1 či Zdeňka Žílu s Cavalinem.

Na programu závodů, které se pojedou na nedávno zrekonstruovaném pískovém povrchu s geotextiliemi, je také celá řada rámcových soutěží od základního stupně obtížnosti Z (100 cm) až do středně těžkého stupně ST* (140 cm). Pokračovat budou také přidružené seriálové soutěže Kolowrat Junior Cup pro jezdce do 18 let a Equiservis Amateur Tour, jež je vyhrazena pro amatérské jezdce. „Vzhledem k tradičně vysokému počtu startujících se začne soutěží po všechny tři dny již v časných ranních hodinách. Konkrétně to bude v pátek od 8.30 hodin, o víkendu pak dokonce ještě o půl hodiny dříve.

Diváci se mohou při Skokovém poháru České pojišťovny tradičně těšit nejen na vrcholné sportovní výkony, ale také bohatý doprovodný program. „Tou nejatraktivnější částí je soutěž nazvaná Kůň a kajak, kdy jezdci vybavení většinou netradičním převlekem absolvují nejprve zkrácený parkur a posléze musí překonat vytyčenou trať v lodi po řece Otavě, na jejímž pravém břehu se strakonické kolbiště nachází. S řekou bude částečně spojen i páteční večer. Pro účastníky závodů jsme si připravili zpestření večerní párty, na níž se zájemci dostanou přívozem od kolbiště,“ uvedl hlavní organizátor závodů Stanislav Polák. „Z dalšího doprovodného programu lze uvést možnost svezení dětí na ponících, nafukovací hrad, prezentace osobních automobilů i zahradní techniky. Jeden z návštěvníků bude po slavnostním vyhlášení hlavní soutěže vylosován a vyhraje zapůjčení automobilu na víkend,“ dodal hlavní organizátor akce. Další podrobnosti získáte na adrese www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Do Pezinku na ME se chystá 220 reprezentantů ze 17 států včetně ČR
Následující: Vstupenky na Velkou pardubickou 2012 v prodeji
x

Mohlo by vás zajímat

Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Rada světové památky Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem zasedala v minulých dnech v sídle hřebčína, aby zhodnotila řešení posledních připomínek Výboru pro světové dědictví UNESCO a připravila dokumentaci pro odeslání do sídla této organizace v Paříži. „Projednali jsme mimo jiné nově vypracovaný management plán, což je vlastně ...