Home > Zpravodajství > domácí sport > Skřivanova středa při finále ČSP 2014 v Hořovicích

Skřivanova středa při finále ČSP 2014 v Hořovicích

Jiří Skřivan a Tenerife´s Alegretto předvedli nejlepší výkon v závěrečné středeční soutěži při druhém soutěžním dni finále Českého skokového poháru 2014 v Hořovicích na Berounsku. Tou byl parkur stupně S** (130 cm) vypsaný s následným rozeskakováním.

Jiří Skřivan a Tenerife´s Alegretto zvítězili ve středeční nejvyšší soutěži. Foto Kateřina Návojová

Jiří Skřivan a Tenerife´s Alegretto zvítězili ve středeční nejvyšší soutěži. Foto Kateřina Návojová

Jiří Skřivan startoval s vítězným koněm až v druhé polovině startovního pole, do té doby dlouho vedl belgický host Mike Le Pieme. Vítěznému času se přiblížil pouze tradičně rychlý Martin Řezníček v sedle Sabeliuse, ale o přední místa je připravila chyba na posledním skoku.

Během středy se závodilo ještě na dalších třech parkurech, z toho se dva se hodnotily na čas. Nejrychleji se v soutěži L** (120 cm) dostala do cíle Karolína Javorská a Singapore, úspěšná jezdkyně Equiservis Amateur Tour. Tento seriál měl na středečním programu další kvalifikaci, kde se na parkuru ZL (110 cm) na limitovaný čas jízda nejlépe vydařila domácí Tereze Prachové s Nikem 5. Nejvíce bodů do výše zmíněného seriálu získala v otevřené soutěži třetí Jana Vlčková a Salina-S.

První kvalifikace proběhla také pro juniory, kterých se na startu rámcového seriálu Czech Junior Cup sešel nebývale velký počet. Ze 64 startujících zajel parkur s hendikepem L*/L** (115/120 cm) nejrychleji Václav Nágr a Cassius 1 před Kristýnou Hofmeisterovou a Sofií Najmanovou. Ta předvedla úspěšně oba své koně, s nimiž dojela třetí a čtvrtá.

Čtěte také:  Jezdecké hry pro děti otevřou prázdninový program

Ve čtvrtek se začíná závodit již v 7.30 hodin, neboť na start je nahlášeno mnoho dvojic. První soutěží bude parkur L** (120 cm) a končit se bude soutěží na stupni obtížnosti ST* (135 cm). Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Finále Hořovice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Řezbářské dny ve slatiňanské Švýcárně
Následující: XVI. den metropolitní sezóny: Dostihový den Znovínu Znojmo

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Šesté kolo Českého skokového poháru ve Zduchovicích s lídrem na startu

Český skokový pohár pokračuje šestým kolem. To hostí ve dnech 26. až 30. června areál ve středočeských Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou. Pětidenní program nabídne všechny túry, které pravidla seriálu znají. Vrcholem bude nedělní Velká cena. Ilustrační fotografie: Josef Malinovský Celkem pět dní potrvá šestý mítink zařazený do letošního 18. ...