Home > Zpravodajství > domácí sport > Skřivanova středa při finále ČSP 2014 v Hořovicích

Skřivanova středa při finále ČSP 2014 v Hořovicích

Jiří Skřivan a Tenerife´s Alegretto předvedli nejlepší výkon v závěrečné středeční soutěži při druhém soutěžním dni finále Českého skokového poháru 2014 v Hořovicích na Berounsku. Tou byl parkur stupně S** (130 cm) vypsaný s následným rozeskakováním.

Jiří Skřivan a Tenerife´s Alegretto zvítězili ve středeční nejvyšší soutěži. Foto Kateřina Návojová

Jiří Skřivan a Tenerife´s Alegretto zvítězili ve středeční nejvyšší soutěži. Foto Kateřina Návojová

Jiří Skřivan startoval s vítězným koněm až v druhé polovině startovního pole, do té doby dlouho vedl belgický host Mike Le Pieme. Vítěznému času se přiblížil pouze tradičně rychlý Martin Řezníček v sedle Sabeliuse, ale o přední místa je připravila chyba na posledním skoku.

Během středy se závodilo ještě na dalších třech parkurech, z toho se dva se hodnotily na čas. Nejrychleji se v soutěži L** (120 cm) dostala do cíle Karolína Javorská a Singapore, úspěšná jezdkyně Equiservis Amateur Tour. Tento seriál měl na středečním programu další kvalifikaci, kde se na parkuru ZL (110 cm) na limitovaný čas jízda nejlépe vydařila domácí Tereze Prachové s Nikem 5. Nejvíce bodů do výše zmíněného seriálu získala v otevřené soutěži třetí Jana Vlčková a Salina-S.

První kvalifikace proběhla také pro juniory, kterých se na startu rámcového seriálu Czech Junior Cup sešel nebývale velký počet. Ze 64 startujících zajel parkur s hendikepem L*/L** (115/120 cm) nejrychleji Václav Nágr a Cassius 1 před Kristýnou Hofmeisterovou a Sofií Najmanovou. Ta předvedla úspěšně oba své koně, s nimiž dojela třetí a čtvrtá.

Čtěte také:  Třikrát double při Závěrečném dostihovém dni

Ve čtvrtek se začíná závodit již v 7.30 hodin, neboť na start je nahlášeno mnoho dvojic. První soutěží bude parkur L** (120 cm) a končit se bude soutěží na stupni obtížnosti ST* (135 cm). Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Finále Hořovice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Řezbářské dny ve slatiňanské Švýcárně
Následující: XVI. den metropolitní sezóny: Dostihový den Znovínu Znojmo

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...