Home > Zpravodajství > světový sport > Skvělá sobota Prague Lions při GC v Mexico City

Skvělá sobota Prague Lions při GC v Mexico City

Jezdci parkurového týmu Prague Lions předvedli v zahajovacím kole Global Champions League 2018 na závodišti Campo Marte v Mexico City velmi dobré výkony a obsadili nakonec 9. místo. Páteční starty členům družstva Prague Lions přitom nevyšly úplně podle představ.

Anna Kellnerová. Foto: David Horváth/CET

Gerco Schröder na koni Glock´s Cognac Champblanc a Holger Wulschner s BSC Skipper v součtu nasbírali 17 trestných bodů. Jenže pak přišla sobotní druhá část týmové soutěže Global Champions League, a ta byla ve znamení skvělých jízd v podání Gerca Schrödera na Glock´s London a Anny Kellnerové s Classicem. Ani jeden z Pražských lvů nechyboval a na konto svého celku tak nepřipsali již žádnou další penalizaci. Díky tomu poskočili z průběžné 16. pozice mezi TOP 10, konkrétně na 9. řádek výsledkové listiny.

Dalším důvodem k radosti fanoušků pražského celku byla skutečnost, že se Anna Kellnerová i Gerco Schröder díky preciznímu absolvování zmíněné soutěže kvalifikovali do následné Grand Prix. V té si česká reprezentantka připsala 8 trestných bodů, ale i tak jí to stačilo k 13bodovému zisku do žebříčku Logines Global Champions Tour. Gerco Schröder i napodruhé s Glock´s Londonem zopakoval čisté kolo a postoupil do napínavého rozeskakování, v němž se postavil na start jako úplně poslední. Doslova tak měl vše ve svých rukou. Neubránil se však nakonec jednomu shození, ale i tak vybojoval krásné 6. místo a 31 bodů do seriálu jednotlivců Global Champions Tour 2018.

Čtěte také:  Dostihové odpoledne patřilo tradiční Ceně Města Karlovy Vary

Vítězem Grand Prix se stal Scott Brash na klisně Ursula XII. Nejen, že s ní dokončil i celé rozeskakování s nulou na bodovém kontě a v nejrychlejším čase 38,65 sekundy. Získal také 40 bodů do žebříčku a přímý postup do Super Grand Prix při Global Champions Prague PlayOffs v pražské O2 areně, jejíž termín konání je 13. až 16. prosince 2018.

Foto: David Horváth/CET

Vstupenky na galashow světového parkuru v Praze budou v prodeji od pondělí 26. března 9.00 hodin a k dostání budou v síti Ticketportal.cz. Odkaz na stránku on-line předprodeje najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva Czech Equestrian Team

Anna Kellnerová Czech Equestrian Team Global Champions League Parkur skoky
Předchozí: Když si srdce vybere samo: TERI a Klára Chalupová
Následující: Kontrola SVS na Prostějovsku objevila týraného koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Patnácté kolo GC hostí Valkenswaard, místo, kde byla série založena

Ve dnech 9. až 11. srpna proběhne v nizozemském Valkenswaardu už patnácté kolo letošního ročníku parkurové série Global Champions. Z řad členů týmu Pražských lvů tentokrát dorazí trojice jezdců: Marco Kutscher, Marc Houtzager a Niels Bruynseels. Valkenswaard patří mezi špičkové evropské areály. Je domovem zakladatele Global Champions Jana Topse, a ...