Home > Zpravodajství > světový sport > Skvělá sobota Prague Lions při GC v Mexico City

Skvělá sobota Prague Lions při GC v Mexico City

Jezdci parkurového týmu Prague Lions předvedli v zahajovacím kole Global Champions League 2018 na závodišti Campo Marte v Mexico City velmi dobré výkony a obsadili nakonec 9. místo. Páteční starty členům družstva Prague Lions přitom nevyšly úplně podle představ.

Anna Kellnerová. Foto: David Horváth/CET

Gerco Schröder na koni Glock´s Cognac Champblanc a Holger Wulschner s BSC Skipper v součtu nasbírali 17 trestných bodů. Jenže pak přišla sobotní druhá část týmové soutěže Global Champions League, a ta byla ve znamení skvělých jízd v podání Gerca Schrödera na Glock´s London a Anny Kellnerové s Classicem. Ani jeden z Pražských lvů nechyboval a na konto svého celku tak nepřipsali již žádnou další penalizaci. Díky tomu poskočili z průběžné 16. pozice mezi TOP 10, konkrétně na 9. řádek výsledkové listiny.

Dalším důvodem k radosti fanoušků pražského celku byla skutečnost, že se Anna Kellnerová i Gerco Schröder díky preciznímu absolvování zmíněné soutěže kvalifikovali do následné Grand Prix. V té si česká reprezentantka připsala 8 trestných bodů, ale i tak jí to stačilo k 13bodovému zisku do žebříčku Logines Global Champions Tour. Gerco Schröder i napodruhé s Glock´s Londonem zopakoval čisté kolo a postoupil do napínavého rozeskakování, v němž se postavil na start jako úplně poslední. Doslova tak měl vše ve svých rukou. Neubránil se však nakonec jednomu shození, ale i tak vybojoval krásné 6. místo a 31 bodů do seriálu jednotlivců Global Champions Tour 2018.

Čtěte také:  Premiéra Global Champions v New Yorku. Diváci do arény poplují po řece

Vítězem Grand Prix se stal Scott Brash na klisně Ursula XII. Nejen, že s ní dokončil i celé rozeskakování s nulou na bodovém kontě a v nejrychlejším čase 38,65 sekundy. Získal také 40 bodů do žebříčku a přímý postup do Super Grand Prix při Global Champions Prague PlayOffs v pražské O2 areně, jejíž termín konání je 13. až 16. prosince 2018.

Foto: David Horváth/CET

Vstupenky na galashow světového parkuru v Praze budou v prodeji od pondělí 26. března 9.00 hodin a k dostání budou v síti Ticketportal.cz. Odkaz na stránku on-line předprodeje najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva Czech Equestrian Team

Anna Kellnerová Czech Equestrian Team Global Champions League Parkur skoky
Předchozí: Když si srdce vybere samo: TERI a Klára Chalupová
Následující: Kontrola SVS na Prostějovsku objevila týraného koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...