Home > Zpravodajství > domácí sport > Skvělé dostihy a dětský program

Skvělé dostihy a dětský program

V sobotu 1. června se na závodišti v Praze-Velké Chuchli uskuteční další dostihový den, jehož doprovodný program bude věnován hlavně dětem. Na své si však jistě přijdou všichni, připraveny budou i jahodové hody, nebo předváděcí jízdy společnosti Auto Jarov Kunratice. Speciální dětský program nejmenším návštěvníkům nabídne mj. jízdy na ponících, loutkové divadlo, králičí hop, malování na obličej, maskota Kubíka s dárečky, nafukovací hrady, hopsací poníky či skákací pytle. Jahodové hody na terase nad paddockem pak nepochybně osvěží děti i dospělé.

Ilustrační fotografie: archiv TMM, www.velka-chuchle.cz

Vrcholem sportovní nabídky je 67. Velká červnová cena Auto Jarov Kunratice, v níž se představí čtrnáct tříletých hřebců a jedna klisna, kteří směřují do vrcholného klasického testu sezóny, Českého Derby. Hlavními adepty triumfu by měli být premiant dubnové karlovarské Jarní ceny Angkor Wat a těsně druhý z Memoriálu dr. Frankenbergera, konaného před třemi týdny v Praze, Pacific Hill.

Na start 16. Ceny Nory Jeane se postaví sedm kandidátek a nejsledovanější z nich bude obhájkyně loňského vítězství, populární Saša, jež tímto dostihem zahájí letošní sezónu. Mezi jejími soupeřkami bude i účastnice z Německa Wangi Wangi.

Dále se letos poprvé na dráhu vydají dvouletí koně a dva dostihy tohoto odpoledne jsou vyhrazeny aktérům tradičního mezinárodního utkání žákovských jezdců ČR – Maďarsko.

Celkem se uskuteční osm dostihů, první z nich startuje ve 14 hodin, areál otevírá již o dvě hodiny dříve.

Čtěte také:  Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Více informací najdete ZDE.

Tisková zpráva

Cena Nory Jeane dostihy Metropolitní sezona Velká červnová cena Velká Chuchle
Předchozí: Parkury pro CSI3*-W v Olomouci bude chystat hvězdný stavitel Ulliano Vezzani
Následující: Další český unikát má šanci se dostat na Seznam světového dědictví UNESCO

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z ...