Home > Zpravodajství > domácí sport > Skvělý úspěch vozataje Nesvačila jr., v Cáchách byl v parkurech třetí

Skvělý úspěch vozataje Nesvačila jr., v Cáchách byl v parkurech třetí

Historickým úspěchem skončila pro českého vozataje Jiřího Nesvačila juniora jeho premiéra na jezdeckých světových hrách v Cáchách. Na jednom z nejvýznamnějších světových klání obsadil dvakrát třetí místo při parkurových zkouškách čtyřspřeží! V celkovém hodnocení mu patřila 21. příčka.

Foto: Tomáš Holcbecher

„Jsem moc spokojený, co se týče parkuru i drezury, v parkuru to asi ani lepší být nemohlo. V takový úspěch jsem ani nedoufal,“ uvedl Nesvačil a radost mu nekazilo ani to, že v celkovém žebříčku chtěl být přece jen výš. „Měl jsem trochu smůlu v maratonu, kde jsem projel prvek mimo pořadí a dostal jsem dvacet trestných bodů. S tím už se pak na lepší umístění moc pomýšlet nedalo.“

Jeho představení především v parkurech vzbudilo v Cáchách ohlas i mezi soupeři. „Spousta mi jich přišla pogratulovat, trenér Francouzů, Švédů… Jsme parta, a i když je rivalita velká, normálně se mezi sebou jezdci baví, nic si nezávidí a navzájem si přejí,“ popisoval 36letý Nesvačil vztahy mezi vozatajskou elitou.

Festival v Cáchách, který patří mezi světové jezdecké události roku, ho nadchl. „Organizace a zázemí je o něčem úplně jiném než na jiných závodech. Atmosféra je nepopsatelná, na to se člověk těší a málokdy se tam dostane, protože vozatajské soutěže jsou jen pro pětadvacet pozvaných,“ připomněl český reprezentant.

Teď už se svým čtyřspřežím starokladrubských koní vyhlíží mistrovství Evropy, které v srpnu hostí Göteborg. „Mám radost, že se koně chovali velice slušně. Z maratonu je třeba se poučit a potrénovat, máme měsíc na to, abychom ho do šampionátu poladili. Parkuru a drezuře jsme se teď intenzivně věnovali, což se v Cáchách projevilo,“ pochvaloval si Nesvačil.

Čtěte také:  Loni koně v O2 areně poznali českou vlajku, letos je čeká hradní stráž

Do Švédska pocestuje s přáním, aby se mu vydařily v jednom závodě všechny tři části soutěže. „Vždycky mi nevycházel parkur a teď vyšel. A naopak se dařil maraton a v Cáchách se nepovedl, i když tam byl opravdu nesmírně náročný, takhle těžkou trať jsem ještě nikdy nejel. Tak se to třeba všechno sejde ve Švédsku,“ doufá úspěšný pokračovatel rodinné vozatajské tradice.

Tisková zpráva České jezdecké federace

jiří nesvačil spřežení
Předchozí: Ve Stříbrné trofeji kvalita nechybí
Následující: Oblíbená Dětská Velká pardubická se vrací!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí. Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná ...