Home > Zpravodajství > domácí sport > Slatiňany dějištěm druhého kola Zimního poháru ČJF

Slatiňany dějištěm druhého kola Zimního poháru ČJF

Již druhé kolo vozatajské části letošního ročníku Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace se uskuteční nadcházející sobotu 11. února. Uskuteční se ve Slatiňanech a pořádá ho Národní hřebčín Kladruby. Diváci uvidí opět přes 50 soutěžících!…

Během druhého kvalifikačního kola se uskuteční celkem šest soutěží, ve třech budou vozatajové sbírat body do seriálového žebříčku. Jedná se o kategorie jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží.

Poprvé tento rok měli jezdci šanci sbírat body koncem ledna v Hradištku u Sadské. V kategorii jednospřeží se tehdy nejlépe představil Milan Domes, a to se solidním náskokem více jak 5 vteřin. Dostal se tak do čela žebříčku po prvním kole. Za ním se seřadili Markéta Sedlinská, Dominik Broumovský, Pavel Drbohlav, Ota Bareš, František Štamfest a Jiří Ziegler. Nikdo ze zmíněných by ve Slatiňanech neměl chybět, a tak půjde zajisté o velmi zajímavou sportovní podívanou. To umocňuje i skutečnost, že celkem v kategorii jednospřeží odstartuje dvacet dva kočárů, zatímco v Hradištku jich bylo v součtu sedmnáct.

Jiří Nesvačil ml. Foto: Josef Malinovský

Následující soutěží bude kategorie dvojspřeží. V Hradištku se v dobré formě hned z kraje roku předvedl Petr Vlašic, který je pravidelným účastníkem Zimního Jezdeckého poháru. Zahájení letošního ročníku nemohl mít lepší, a tak se dostal do čela bodování. Další místa v pohárovém žebříčku zaujali Jaroslav Juráň, Milan Domes, Robert Moravec, Libor Kurka, Kateřina Sklenská, Jan Jelínek a Zdeněk Jirásek. Kromě Jana Jelínka, který je aktuálně nahlášen jen do kategorie jednospřeží, by opět diváci měli vidět všechny zmíněné úspěšné vozataje. Dvojspřeží figuruje na seznamu účastníků osmnáct. Soutěž bude mít mezinárodní nádech, neboť dorazí i Jacek Kozlowski z Polska.

Čtěte také:  Angkor Wat favoritem Derby

Třetí soutěží, kde jezdci sbírají body do Zimního Jezdeckého poháru ČJF, je čtyřspřeží. Dobré časy ovšem s několika chybami v obou kolech nakonec Jiřího Nesvačila juniora v Hradištku zařadily až na páté místo. Na téměř domácí půdě ve Slatiňanech by se však mohl více prosadit. Nejlepší jízdu v prvním kvalifikačním kole podal Jiří Nesvačil senior. Ale ten předem avizoval, že další kola plánuje vynechat a představí se až při finále během březnového Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem. V pohárovém bodování jsou nyní za Nesvačilem seniorem Jaroslav Juráň, Petr Vlašic, Jaroslav Jandl, dále již zmíněný Jiří Nesvačil junior a nakonec Libor Kurka. Celá tato pětice se utká o další body ve Slatiňanech.

Závodní program doplní ještě dvojspřeží pony a dvě hobby klání jednospřeží a dvojspřeží. Všechny halové vozatajské soutěže se jezdí jako dvoukolové. Obsahovat budou celkem 11 překážek, z toho jednu maratonovou. Časy z obou kol se sčítají a zvítězí ten, kdo dosáhne na nejkratší časový údaj. Za každou chybu se připočítává pět trestných vteřin.

ČJF Slatiňany spřežení Zimní jezdecký pohár
Předchozí: První letošní hříbě NH se narodilo ve Slatiňanech
Následující: Jezdecký festival odstartují tradičně pony soutěže

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jezdecké přilby – oficiální vyjádření ČJF

Oficiální vyjádření k problematice jezdeckých přileb, jejich certifikaci a případným kontrolám na závodech ČJF. Vedení ČJF si uvědomuje důležitost bezpečnosti na závodech ČJF a intenzivně se této problematice věnuje. V této souvislosti byla oslovena Česká obchodní inspekce ČR (ČOI), renomovaní prodejci jezdeckých potřeb a zpracovává se odborný právní posudek odpovědnosti ...