Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Sněmovna schválila novelu plemenářského zákona, změna se dotkne zemských hřebčinců Písek a Tlumačov

Sněmovna schválila novelu plemenářského zákona, změna se dotkne zemských hřebčinců Písek a Tlumačov

Poslanecká sněmovna schválila na svém středečním zasedání (27. května 2015) novelu plemenářského zákona. Důvodem změny tohoto zákona je záměr transformace zemských hřebčinců Písek a Tlumačov se státních podniků na státní příspěvkové organizace.

koně na pastvě

Oba státní podniky byly založeny k plnění úkolů státní péče o plemenářství v chovu koní (například výkonnostní testy a posuzování koní), avšak vzhledem ke své právní formě, struktuře a rozsahu majetku a předmětu podnikání nemohou generovat dostatek finančních zdrojů, který by jim umožnil ekonomickou soběstačnost. Doposud byly hlavním zdrojem financování obou státních podniků dotace z národního dotačního programu č. 5 „Podpora Národnímu hřebčínu Kladruby n.L., státní podnik, Zemskému hřebčinci Písek, státní podnik a Zemskému hřebčinci Tlumačov, státní podnik“. Tento dotační titul však bude muset být ukončen v souvislosti s aktuálně platnou legislativou EU. Jednalo by se o nedovolenou veřejnou podporu.

Navrhované změny by měly podle navrhovatelů dlouhodobě stabilizovat financování hřebčinců. Ročně bude každý z hřebčinců dostávat z kapitoly Ministerstva zemědělství příspěvek na provoz ve výši 18 až 20 milionů korun a dále 5 milionů jako investiční dotaci. Novelu budou nyní posuzovat senátoři.

Čtěte také:  Zimní Jezdecká liga klubů ČJF novinkou sezony 2018
Zemský hřebčinec Písek Zemský hřebčinec Tlumačov
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: O parkurový Světový pohár v Olomouci je velký zájem
Následující: „Vše klaplo, jak mělo,“ hodnotil vítězství Zarifa Josef Váňa

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Chovatelský den v ZH Písek

Každý druhý rok se v překrásném historickém areálu Zemského hřebčince v Písku koná Chovatelský den. Letos to bude 20. srpna a jako tradičně bude program přizpůsoben jak odborníkům z řad chovatelů, tak i laické veřejnosti a milovníkům koní. Program zahájí přehlídka plemenných hřebců v jedenáct hodin. Po polední přestávce bude následovat slavnostní zahájení a ...