Home > Zpravodajství > domácí sport > Sobota s vozataji na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno

Sobota s vozataji na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno

I v centru Brna se dá uspořádat akce, za kterou je většinou třeba vydat se na okraj města. Příkladem jsou vozatajské závody, které o víkendu pořádá Klinika chorob koní Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Diváci uvidí vozatajský parkur jednospřeží, dvouspřeží i čtyřspřeží. Připravené bude občerstvení i program pro děti.

V sobotu 11. 4. v jízdárně VFU Brno odstartuje Vozatajský pohár pracovních koní 2015. První soutěžní spřežení vyjedou na speciální povrch jezdecké haly už v deset hodin dopoledne. Diváci uvidí vozatajský parkur v disciplínách amazonky, jednospřeží, dvouspřeží a čtyřspřeží. Akce se uskuteční v kryté jízdárně Veterinární a farmaceutické univerzity Brno v Králově Poli. Vozatajský pohár zaštítila Česká jezdecká federace.

Závodů se zúčastní také Markéta Sedlinská, veterinární lékařka z Kliniky chorob koní VFU Brno, která obhajuje z loňska první místo v kategorii amazonky. „V letošní zimě jsme se účastnily seriálu Jump and Drive Winter Tour s klisnou Myškou a bojovaly jsme docela statečně proti našim nejlepším kočím s mnoholetými zkušenostmi. Ostudu jsme určitě neudělaly a byly to pro nás cenné zkušenosti, které hodláme zúročit v letošní letní sezóně,“ zve na sobotní akci Markéta Sedlinská.

Seriál vozatajského poháru pracovních koní je určen pro všechny typy a druhy koní a není omezen věkovou hranicí. Markéta Sedlinská bude bojovat o prvenství v kategorii jednospřeží a amazonky. To je závod, ve kterém jsou kočí i přísedící výhradně ženy. „Budu závodit s dvěma lipicánkami, s Anežkou půjdu do boje za amazonky a s Myškou hodláme dát na frak i chlapům,“ slibuje napínavou podívanou doktorka Sedlinská.

Čtěte také:  Prague Lions v New Yorku na úvod sedmí. Shanghai Swans jsou ze hry

Kromě vozatajského parkuru čeká na diváky netradiční podívaná v podobě vozů tažených koňskými spřeženími, projíždějícími moderním areálem Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Pořadatelé mají také připravený program pro děti, které se budou smět na koni svézt.

Podobně jako v loňském roce očekávají organizátoři bohatou účast. Výtěžek z akce klinika investuje do bezpečnosti výuky. „Máme v plánu doplnit vybavení, které používají studenti v rámci výuky. Chystáme se nakoupit přilby a páteřní pásy,“ vysvětluje Markéta Sedlinská. Jezdecký sport se tak vrací na Veterinární a farmaceutickou univerzitu Brno. Ta po vybudování kryté jezdecké haly pořádá nejen jezdecké soutěže, ale také organizuje výuku jezdectví pro studenty či například kurzy cvičitelů jezdectví.

11076273_923439144344110_1590520240929308357_n

Zdroj: Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

spřežení VFU Brno
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Světový pohár J&T Banka CSI3*W Olomouc 2015 má rozpis
Následující: Tak šel čas … z historie karlovarské závodiště – Významné osobnosti (4. díl)

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí. Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná ...