Home > Zpravodajství > domácí sport > Sobota s vozataji na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno

Sobota s vozataji na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno

I v centru Brna se dá uspořádat akce, za kterou je většinou třeba vydat se na okraj města. Příkladem jsou vozatajské závody, které o víkendu pořádá Klinika chorob koní Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Diváci uvidí vozatajský parkur jednospřeží, dvouspřeží i čtyřspřeží. Připravené bude občerstvení i program pro děti.

V sobotu 11. 4. v jízdárně VFU Brno odstartuje Vozatajský pohár pracovních koní 2015. První soutěžní spřežení vyjedou na speciální povrch jezdecké haly už v deset hodin dopoledne. Diváci uvidí vozatajský parkur v disciplínách amazonky, jednospřeží, dvouspřeží a čtyřspřeží. Akce se uskuteční v kryté jízdárně Veterinární a farmaceutické univerzity Brno v Králově Poli. Vozatajský pohár zaštítila Česká jezdecká federace.

Závodů se zúčastní také Markéta Sedlinská, veterinární lékařka z Kliniky chorob koní VFU Brno, která obhajuje z loňska první místo v kategorii amazonky. „V letošní zimě jsme se účastnily seriálu Jump and Drive Winter Tour s klisnou Myškou a bojovaly jsme docela statečně proti našim nejlepším kočím s mnoholetými zkušenostmi. Ostudu jsme určitě neudělaly a byly to pro nás cenné zkušenosti, které hodláme zúročit v letošní letní sezóně,“ zve na sobotní akci Markéta Sedlinská.

Seriál vozatajského poháru pracovních koní je určen pro všechny typy a druhy koní a není omezen věkovou hranicí. Markéta Sedlinská bude bojovat o prvenství v kategorii jednospřeží a amazonky. To je závod, ve kterém jsou kočí i přísedící výhradně ženy. „Budu závodit s dvěma lipicánkami, s Anežkou půjdu do boje za amazonky a s Myškou hodláme dát na frak i chlapům,“ slibuje napínavou podívanou doktorka Sedlinská.

Čtěte také:  První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Kromě vozatajského parkuru čeká na diváky netradiční podívaná v podobě vozů tažených koňskými spřeženími, projíždějícími moderním areálem Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Pořadatelé mají také připravený program pro děti, které se budou smět na koni svézt.

Podobně jako v loňském roce očekávají organizátoři bohatou účast. Výtěžek z akce klinika investuje do bezpečnosti výuky. „Máme v plánu doplnit vybavení, které používají studenti v rámci výuky. Chystáme se nakoupit přilby a páteřní pásy,“ vysvětluje Markéta Sedlinská. Jezdecký sport se tak vrací na Veterinární a farmaceutickou univerzitu Brno. Ta po vybudování kryté jezdecké haly pořádá nejen jezdecké soutěže, ale také organizuje výuku jezdectví pro studenty či například kurzy cvičitelů jezdectví.

11076273_923439144344110_1590520240929308357_n

Zdroj: Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

spřežení VFU Brno
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Světový pohár J&T Banka CSI3*W Olomouc 2015 má rozpis
Následující: Tak šel čas … z historie karlovarské závodiště – Významné osobnosti (4. díl)

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Zimní jezdecký pohár ČJF přichází s novinkami. Pojede se již posedmé

První krok k tomu, aby se uskutečnil další ročník tradiční série Zimního jezdeckého poháru ČJF byl učiněn. Výkonný výbor ČJF schválil jeho pravidla i s novinkami v bodování účastníků. Pohárové závody odstartují 1. února vozatajským kolem v Hradištku. Výkonný výbor České jezdecké federace schválil na svém listopadovém zasedání pravidla pro ...