Home > Zpravodajství > domácí sport > Sobotní Ptýrov ve znamení Strakonic

Sobotní Ptýrov ve znamení Strakonic

Sobotní program závodů Skokového poháru České pojišťovny se nesl především v duchu přeložené Velké ceny Strakonic, jejíž vítězem se stal Jiří Hruška s Aristem-Z. Jednoznačně nejúspěšnější jezdkyní dne však byla Barbora Tomanová. Nejen, že s Clarkem 12 obsadila ve zmíněné Velké ceně druhé místo, ale úspěšná byla i v předešlých rámcových soutěžích.

V úvodu dne se závodilo na parkuru stupně L** (120 cm) a z 87 startujících dokázalo všechny překážky překonat bez penalizace 27 dvojic. Rychlostí ovšem své soupeře výrazně převýšila Barbora Tomanová s Colomanem a zaslouženě tak zvítězila. Druhý umístěný Vladimír Tretera se Silkannou za ní zaostával dvě a půl sekundy. Radost z vítězství si Barbora Tomanová užívala i v následující soutěži stupně S** (130 cm), kdy pro změnu nenašla přemožitele mezi 80 účastníky s Careful Franz Josefem, resp. s Latigem, s nimiž obsadila první dvě příčky. Na třetím místě skončil Josef Kincl s Banyme. „Mám ohromnou radost, že všichni koně tak pěkně skákali. Když bych se dnes s Clarkem i Kohenem probojovala v odpolední Velké ceně Strakonic do závěrečného rozeskakování, budu naprosto spokojená,“ svěřila se jezdkyně krátce před hlavní soutěží. To se jí nakonec podařilo. S Clarkem skončila na druhém místě a s Kohenem obsadila 15. příčku poté, co jí v rozeskakování nevyšel nájezd na druhou překážku a inkasovala tak 4 trestné body za zastavení. Díky úspěchu s Clarkem získala 12 bodů do žebříčku Skokového poháru České pojišťovny a za všechna tři sobotní umístění pak nasbírala desítky dalších bodů do seriálu Dance and Jump Czech Junior Cup pro jezdce do 21 let. Přestože kvalifikační kolo tohoto rámcového seriálu ještě pokračuje v neděli jednou soutěží, je v tuto chvíli více než jasné, že se Tomanová stane jeho vítězkou a výrazně si polepší i v průběžném pořadí po osmi kolech. Vedle Barbory Tomanové postoupil ve Velké ceně Strakonic se dvěma koňmi do rozeskakování ještě Jiří Hruška. S Radkem v závěru inkasoval 4 trestné body za chybu na překážce s číslem 6, což i přes nejrychlejší čas znamenalo propad na 10. pozici. Jak již bylo uvedeno, s Aristem-Z se umístil na 1. místě. Pro tuto dvojici to bylo třetí letošní pohárové vítězství a tudíž dosáhla na pomyslný Hattrick. Ke stávajícím 53 bodům si připsal dalších 15 a dá se říci, že má účast ve finále takřka jistou. „Oba koně skákali opět výborně a pevně doufám, že se nám podobně bude dařit i v nedělní Velké ceně Ptýrova, která bude ještě o 10 centimetrů vyšší,“ uvedl Jiří Hruška. Do Ptýrova se přitom dohlásil až na poslední chvíli, jelikož si před týdnem na jiných závodech přivodil lehčí úraz. Cestou na stupeň vítězů tak lehce pokulhával.

Po Velké ceně Strakonic ještě proběhlo tradiční sobotní finále kvalifikačního kola Equiservis Amateur Tour pro neprofesionální jezdce. Devět dvojic postoupilo do rozeskakování, v němž byl nejlepší Jakub Klíma a Schiave Paco. Druhá skončila Irena Hakrová na Sex on the Beach a třetí Alžběta Konvalinková s Mary Ann.

Předchozí: Tomanová si s Colomanem užívá poslední úspěchy
Následující: Skokové “ Letní dny“ se vydařily