Home > Zpravodajství > domácí sport > Sobotní vrchol olomouckého ČSP ovládla Staňová

Sobotní vrchol olomouckého ČSP ovládla Staňová

Gabriela Staňová startující za stáj Fresta Brno ovládla sobotní vrchol třídenních závodů Českého skokového poháru při Velké ceně Brna pořádané již podruhé v Olomouci Lazcích. Na parkuru stupně ST* (135 cm) vyhrála s klisnou Esejí.

Gabriela Staňová a Esej. Foto: Kateřina Návojová

Nejenže brněnská dvojice zvítězila v generálce na Velkou cenu Brna, zároveň jezdkyni k výhře blahopřál na dekorování Oldřich Staňa, majitel firmy Falton. „Byl to náš první parkur s klisnou na těchto závodech. Je již starší, tak si ji šetřím,“ uvedla šťastná Gabriela Staňová. „Už na opracovišti byla příjemně uvolněná a měla jsem na ní moc dobrý pocit. Doufala jsem, že to tak bude i při samotném závodu. Což se podařilo,“ doplnila. U jezdkyně byla vidět rozhodnost a touha jet co nejrychleji již od první překážky kurzu. A v soutěži na čas nakonec také zvítězila. „Parkur mi přišel těžší, ale dají se postavit i náročnější. Nám to s Esejí dnes sedlo a moc dobře se mi jelo. V neděli chci startovat ve Velké ceně, tam to však bude nejen vyšší, ale i technicky náročnější,“ zhodnotila Gabriela Staňová.

Nejblíže se k vítěznému času přiblížil Jiří Skřivan s klisnou Kallisto, přesto mu však scházela necelá vteřina na vítězství. To na dalších třech místech byly rozdíly v dosaženém času již mnohem těsnější a o pořadí na třetí až páté příčce rozhodovalo 0,18 vteřiny. Nejlépe z toho vyšla na konečné třetí pozici Lucie Strnadlová s Atlantou 10.

První start ve vítězství proměnila i Kateřina Málková, která kralovala v dalším díle seriálu Czech Junior Cup. Tradiční sobotní soutěž jedoucí se na styl jezdce jezdkyně ovládla, a s oběma svými svěřenci předvedla nejlepší výkony. Zároveň se jako jediná dostala nad hodnocení 9 bodů. Stylovému rozhodčímu Janu Kubrickému se více líbila při druhé jízdě, kdy sedlala koně Cornelisus a obdržela hodnocení 9,2 bodu. O dvě desetiny méně získala s Chintou, což stačilo s přehledem na druhé místo. Třetí nejstylovější výkon předvedla Elizabeth Urbaníková a Lilop Svržno.

Poslední seriálovou soutěží byla další kvalifikace Equiservis Amateur Tour do nedělního finále, kam postoupí nejvíce bodujících 20 neprofesionálních jezdců. S parkurem stupně ZL (110 cm) si nejrychleji poradila pravidelná účastnice seriálu Dana Pinkavová a Lassy 2. Pro druhé místo si dojel Libor Bittner s koněm Cypřiš a zároveň tento jezdec nasbíral v součtu ze sobotní a páteční kvalifikace nejvíce bodů.

Závodní den byl doplněn ještě o dvě otevřené soutěže, a právě otevřenou soutěží na stupni S** (130 cm) se zahájí i nedělní finálový program. Následně se uskuteční finále Equisevis Amateur Tour, po němž bude sportovní klání pokračovat soutěží pro jezdce do 18 let s názvem Czech Junior Cup. I tam se bylo třeba kvalifikovat. Vrcholnou soutěží pak bude Velká cena Brna na stupni obtížnosti T* (145 cm). Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour ESC Olomouc
Předchozí: Prvomájové KMK na Suché
Následující: Parkurová Cena města Pardubic je za námi

Marek Klus vítězem Českého skokového poháru 2017

V Hořovicích na Berounsku vyvrcholil v neděli 24. září již 16. ročník Českého skokového poháru. V rámci finálového klání si nejlepší čtyři jezdci celoročního žebříčku mezi sebou vystřídali své koně. Z vítězství se nakonec po třech letech radoval Marek Klus… Každý z finalistů sedlal ve finále čtyři koně. Kromě toho ...