Home > Zpravodajství > domácí sport > Sportovní sezona na pardubickém závodišti se rozjíždí

Sportovní sezona na pardubickém závodišti se rozjíždí

Pro ty, kteří se už nemohli dočkat zahájení sezony na pardubickém závodišti, máme dobrou zprávu. První sportovní akce se uskuteční už příští týden. Sezona se rozjíždí prostřednictvím parkurového skákání a tradičních jarních závodů všestrannosti. Především na atraktivní všestrannost určitě zamíří desítky koní a jezdců, může jich být až dvě stě.

Foto: Sandra Schulzová

Ani v letošním roce nebudou chybět středeční veřejné tréninky. Tzv. hobby parkurové závody se podle počasí uskuteční ve dnech 22. a 29. března a také první středu následujícího měsíce, tedy 5. dubna. Zájemci si mohou vyzkoušet parkurové soutěže do výšky překážek 70, 90, 100 a 110 centimetrů. Prezence je vždy od 14 hodin, první soutěž odstartuje v 15 hodin.

Hned další týden přijdou na řadu první letošní závody všestrannosti. Jarní všestrannost se pojede o víkendu 14. – 16. dubna a jejich součástí bude i kvalifikace na Zlatou podkovu. V pořadí už 51. ročník seriálu tradičně startuje v Pardubicích.

Letos diváci uvidí o dvě soutěže víc než třeba vloni. Kromě „podkovy“ to bude i několik stylových soutěží, ze soutěží Pony vzejdou vítězové Národního poháru České jezdecké federace dětí a mládeže a pořadatelé nezapomněli ani na kategorii Hobby. Koně a jezdci během tří musí absolvovat nejen páteční drezuru, ale také sobotní a velmi atraktivní terénní zkoušku v dráze Velké pardubické, která je divákům volně přístupná, a nedělní parkur. Vstupné na všechny tři dny je zdarma.

Čtěte také:  Monte Carlo, město kasin a Formule 1, ožije závodem Global Champions

„Jarní všestrannost je pro nás vždycky velká premiéra nadcházející sezony, o kterou bývá mezi jezdci velký zájem. Závody všestrannosti v Pardubicích obecně patří mezi vyhledávané podniky. Pravidelně sem míří až dvě stovky soutěžních dvojic,“ prozradil místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku Martin Korba.

Závody dubnové všestrannosti ale nejsou jediné, které se letos na pardubickém závodišti uskuteční. Nejvýznamnější soutěží tohoto sportu bude Mistrovství České republiky, které se do Pardubic vrací opět po roce. Bude jedním z vrcholů prázdninového programu.

Tisková zpráva Dostihového spolku a.s.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Jarní všestrannost Pardubice Parkur skoky všestrannost
Předchozí: Vědci nevěří vlastním očím. Na malé pastvině u Milovic napočítali 42 procent českých motýlů. Díky divokým koním
Následující: Den otevřených dveří v dostihovém středisku Luka racing

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions při GCL v Chantilly čtrnáctí. Zvítězili Berlin Eagles

Dvanácté z celkových devatenácti kol parkurové série Global Champions proběhlo v zámeckém areálu Chantilly nedaleko Paříže. Pražské lvy reprezentovali Němec Marco Kutscher a Belgičan Wilm Vermeir a jejich výkony tentokrát nepatřily mezi ty nejlepší. Týmová soutěž Global Champions League měla jednotlivá kola ve francouzském Chantilly naplánována hned dva dny po ...