Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > pozvánky > SPČP Velká cena Ptýrova a extrémy? Dozvíme se o víkendu…

SPČP Velká cena Ptýrova a extrémy? Dozvíme se o víkendu…

AKTUALIZACE 15. 8. 13:40: Přidána tisková zpráva viz příloha pod článkem.

Ještě nestačilo mistrovské kolbiště na Ptýrově vychladnout a ve čtvrtek 16. srpna zde zahájí další závody. Tentokrát je na řadě 8. kolo Skokového poháru České pojišťovny. Kromě extrémů, které předpovídají meteorologové (v neděli téměř 30 stupňů Celsia) i předběžné startovní listiny napovídají další extrémy…

Jiří SkřivanJiří Skřivan s Kallistou zvítězil ve VC Ptýrova v loňském roce. Oba startují i letos.

Hned v úvodní den této extraligy se můžeme takřka těšit na 342 startů. V pátek by se mělo uskutečnit hned 407 startů, v sobotu 281 včetně finále Equiservis Amater tour. Na neděli předběžně připadá jen 199 a to včetně 33 dvojic hlášených do Velké ceny Ptýrova na úrovni dvouhvězdového T.

Technicky uskutečnit pátečních 407 startů je za světla na jednom kolbišti takřka nemožné. Uvidíme, jak si poradí sbor zkušených rozhodčích a stavitel parkurů Václav Drbal (spolu s tech. delegátem ing. Janem Šímou). Rozpis soutěží jim celkem hraje do noty. Většina soutěží se totiž pojede na čas bez rozeskakování anebo s následným rozeskakováním.
Pořadatelé se již počtům přizpůsobují. Start první soutěže ve čtvrtek, pátek a sobotu je posunut na 7:00 hodin, v neděli se první dvojice na start postaví v 8 hod. Další soutěže budou po nezbytných technických přestávkách ihned navazovat, je však jisté, že bude postaráno takřka o celodenní program.

Lze samozřejmě předpokládat, že někteří jezdci právě kvůli zmíněným extrémům svou účast na těchto závodech vypustí.  Souběžně se o víkendu bude skákat v Červeném Kříži (od ZM – L), Hrádku u Pardubic (od ZM do L*), Klatovech (Z – S**), Přítokách, Svébohově (Z – S*), Zálesí a Troubkách (obojí Z – L*).  Ve Zduchovicích na Příbramsku se navíc koná Mistrovství ČR pony v parkuru i drezuře.

Přehledy startujících, následně startovní a výsledkové listiny najdete zde.

Online výsledky v průběhu závodů bude možné sledovat ZDE.

 

Chystáte se na Ptýrov? >>Připojte se k nám<< v klubovně a sdílejte, co se Vám „honí hlavou“ :o)

Předchozí: Čeští vozatajci se soustředili na blížící se Mistrovství světa
Následující: MČR pony klepe na dveře
x

Mohlo by vás zajímat

Parkuroví jezdci okouzlili Prahu. Kellnerová nadchla pátým místem, Češi si připsali i dvě vítězství

P r a h a, 17. prosince 2018 – Skvělé sportovní výkony a nadšené reakce publika přinesla historická premiéra Global Champions Prague PlayOffs v parkurovém skákání, kterou hostila pražská O2 arena. K úspěchu velkolepé akce významně přispěli i čeští jezdci, kteří se představili ve výtečném světle. V hlavním závodě týmů, kterým vyvrcholila celoroční ...