Home > Zpravodajství > informujeme vás > Správa NP Šumava rozšiřuje nabídku pro veřejnost o jízdy v kočáru. Dává přitom šanci soukromníkům s koňmi

Správa NP Šumava rozšiřuje nabídku pro veřejnost o jízdy v kočáru. Dává přitom šanci soukromníkům s koňmi

Možnost navštívit zajímavá místa a turistické cíle v Národním parku Šumava netradičně chce nabídnout Správa Národního parku Šumava díky koňským povozům. Přitom dává šanci soukromým majitelům koní v regionu NP, aby se do projektu zapojili. Sama nabízí propagaci, zázemí i průvodcovské školení pro zájemce z řad kočích. Tento program by měl pomoci poznat dobře národní park nejen dobrodruhům či naopak romantikům, ale i hendikepovaným nebo méně fyzicky zdatným osobám.

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie

Správa NP Šumava chce navázat na loni velmi oblíbené vyjížďky v koňských povozech, které by ale měly být v absolutně novém hávu.

„Připravujeme několik zajímavých tras, které povedou jak po známých, tak neznačených a tedy neznámých lesních cestách. Budete mít možnost pokochat se dalekými výhledy přes horské louky, ale nahlédnete i do interiéru věkovitých lesů Šumavy. Výpravy v kočáře vás dovedou k mnoha atraktivním cílům a to především v centrální části Národního parku Šumava,“ tvrdí mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák.

„Tyto trasy připravujeme pro majitele tažných koní, kteří by tuto službu chtěli provozovat ve spolupráci s námi jako partnerští kočí Národního parku Šumava. My nabízíme plnohodnotné průvodcovské proškolení, možnosti ustájení za režijní ceny v Borových Ladech, Kvildě a Srní a celosezónní propagaci,“ dodává Jan Dvořák.

Nabídka je určená všem majitelům koní a povozů, kteří absolvují jednodenní školení, splní předem dané podmínky, které jsou vyvěšeny na internetových stránkách Správy NP Šumava a mají chuť netradičně návštěvníkům představovat krásy Šumavy i své koně.

Čtěte také:  Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka

Všichni zájemci o spolupráci se mohou přihlásit na školení a následující cvičnou jízdu do 5. dubna 2015. Přihlášky zašlete e-mailem na: zc.av1582690134amusp1582690134n@avo1582690134ralok1582690134.alva1582690134p1582690134 nebo písemně na adresu Správa NP Šumava, 1. máje 260, 385 01 Vimperk. V hodnotící komisi zasedne mimo jiných také Kamila Petrová, předsedkyně zkušební komise specializačních zkoušek pro hiporehabilitační koně. Podmínky pro přihlášení a následnou spolupráci naleznete na www.npsumava.cz. Popř. další informace poskytne kontaktní osoba Pavla Kolářová (tel: 731 530 356)

Zdroj: NP Šumava

Chladnokrevník Šumava
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Spadla z koně, stihla však informovat policii o prchajícím koni.
Následující: Na Bazoši se prodávají předložky z koňské kůže

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Agy ve stopách svého otce, sáhne také na titul Nejkrásnější kůň ČR?

Třetí divizi internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016 – C chladnokrevných plemena ovládl 1699 Agy. Tento netypicky zbarvený zástupce českomoravského belgika jakoby kráčel ve stopách svého otce 2881 Agar, který dokonce zvítězil v premiérovém ročníku ankety Nejkrásnější kůň ČR – 2010. Bělouš Agy získal s přehledem 289 hlasů. V těsném ...