Home > Zpravodajství > domácí sport > Srpnové závody Suchá a OM dětí a juniorů

Srpnové závody Suchá a OM dětí a juniorů

V sobotu 13.8. se v Suché u Litomyšle konaly srpnové závody a oblastní mistrovství VČO v parkurovém skákání v kategorii dětí a juniorů. Za celý den se rozdaly ceny v šesti soutěžích a dvě sady medailí. I díky skvělé účasti koní a jezdců se skákalo bezmála do sedmi hodin večer.

Za nepříliš příznivého počasí odstartovala závody Hobby soutěž – parkur do 80cm na limitovaný čas. Nejblíže limitu 64 sekund byl Michal Příhoda v sedle Leontýnky 1 (JK Vysoké Mýto).

Druhá soutěž, parkur stupně „Z“ na limitovaný čas, měla vítěznou dvojici Kateřinu Perthenovou ml. S Cher DK, kteří dokončili s odchylkou 0,13s. Reprezentují Stáj Jangelec Vysoké Mýto.

Do mistrovských bojů v kategorii dětí nastoupilo osm dvojic, z toho pět jich překonalo parkur stavitele Romana Falty bez zaváhání. O více než pět sekund rychlejší, než druhá v cíli Aneta Bartková a Čarmena (JK Železnice), byla Anna Slušná a Adiže 2 (Stáj Slušný) a zaslouženě tak zvítězila v OM VČO dětí. Bronzovou medaili na krk pověsila Blanka Janovcová a Columbus de Lux (JK při OPS Šťastný domov Líšnice).

Anna Slušná a Adiže 2 (Stáj Slušný) zvítězila v OM VČO dětí

Anna Slušná a Adiže 2 (Stáj Slušný) zvítězila v OM VČO dětí

Nejvíce obsazenou soutěží – 55 dvojic – byl parkur stupně „ZL“, parkur s návazným rozeskakováním. Rozeskakování absolvovalo osmnáct dvojic, z nichž nejrychleji protla cílovou pásku Tereza Veselá a Esprit FFH z JO Stáj Dvořák Čistá. Druhá dokončila Anna Siatková s Portou 12 (JK Orličky), třetí pak Matouš Kořínek a Cornelia K (Stáj Nový Dvůr).

Čtěte také:  Přípravy na Prague PlayOffs vrcholí

Parkur stupně „L**“ se jel jako otevřená soutěž a zároveň jako mistrovství východočeské oblasti juniorů. Šest juniorů se popralo s nástrahami parkuru bez chyb a postoupilo do napínavého rozeskakování. V něm nakonec zvítězil Matouš Kořínek a Cornelia K a stal se tak mistrem VČO juniorů. Stříbro získala s pomalejším časem Vanda Tmějová a Žillien Taurus Trans (JK Hřebčín Suchá), bronz putoval do Čermné prostřednictvím Lucie Šrámkové a Anji K Strojmotiv.

Kořínek

Matouš Kořínek a Cornelia K a stal se tak mistrem VČO juniorů

V otevřené soutěži, parkuru „L**“, zvítězila Vanda Tmějová a Žillien Taurus Trans, druhou příčku obsadil Miloslav Tomášek a Caressa (JO SŠ CHJK Kladruby n.L.) a třetí místo ve výsledkové listině patřilo Sáře Finsterle s Costly Friendem (SS Exclusive Equestrian).

Nejvyšší soutěží závodů byl parkur stupně „S**“, parkur s návazným rozeskakováním. Domácí Jiří Skřivan a Daddy´s Dinky Boy byli v cíli obou částí parkuru bezchybně a rychleji než druhá Sára Finsterle s Costly Friendem. Třetí místo obsadil opět Jiří Skřivan se svým druhým koněm – Con Cosmosem. Čtvrté místo již s chybou v rozeskakování obsadil Miloslav Příhoda a Famousdance (JK Flamenco Sloupno), pátá byla Tereza Veselá a Easy Jet HDH.

Děkujeme všem za účast a gratulujeme novým mistrům východočeské oblasti!

Výsledky: S, Z MVCO deti, Z, ZL, Hobby, L MVCO juniori, L

Text a foto: Michaela Javůrková

Oblastní mistrovství Parkur skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Předchozí: Cenu Masise ovládla Saša
Následující: Divizi E ovládl achaltekinský hřebec Saphire

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát. Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým ...