Home > Zpravodajství > světový sport > St. Tropez poprvé dějištěm série Global Champions

St. Tropez poprvé dějištěm série Global Champions

Šestý závod Global Champions 2018 hostí Ramatuelle nedaleko St. Tropez. Prestižní pětihvězdový mítink v rámci tohoto seriálu se ve vyhlášené oblasti na břehu Středozemního moře odehraje vůbec poprvé. Samozřejmě u toho budou i jezdci Prague Lions.

Stejně jako při všech závodech Global Champions čekají na nejlepší jezdce a koně světa parkury na nejvyšší možné úrovni obtížnosti. V týmové Global Champions League, která startuje ve čtvrtek 31. května, nemůže chybět rovněž družstvo Prague Lions. Na jih Francie zamířila Anna Kellnerová a spolu s ní belgický jezdec Niels Bruynseels a Holger Wulschner z Německa.

Pražští lvi jsou po pěti závodech letošního ročníku na osmé příčce se 71 body. Na vedoucí celek London Knights ztrácí 38 bodů. Jde skutečně o hodně. Šestnáct nejlépe postavených týmů po venkovní části sezony postoupí do Super Cupu, který se odehraje v rámci Prague PlayOffs v Praze ve dnech 13. – 16. prosince 2018.

V St. Tropez se bude rozhodovat o bodech do tabulky družstev tradičně ve dvoukolové soutěži s překážkami do 155 centimetrů. První kolo se odehraje hned v úvodu mítinku, druhé bude následovat v sobotu 2. června odpoledne.

Druhým vrcholem bude Grand Prix s překážkami do 160 centimetrů, která vyroste na tamním kolbišti v sobotu v podvečer. Její start je naplánovaný krátce po 18. hodině a výsledky prozradí, který jezdec se přidá k již jistým účastníkům další speciální soutěže Super Grand Prix. Tu bude hostit rovněž pražská O2 arena během galashow světového parkuru. Je určená pro vítěze jednotlivých Velkých cen a vstupenku do ní si již zajistil britský jezdec Scott Brash, který zvítězil v Mexiku. Jistými účastníky Prague PlayOffs 2018 jsou také Australanka Edwina Topsová-Alexanderová jako vítězka z Miami, Belgičan Gregory Wathelet vyhrál v Šanghaji a Brit Ben Maher triumfoval v Madridu. Prozatím posledním pátým účastníkem je nizozemský reprezentant Harrie Smolders, jenž postup vybojoval při Grand Prix v Hamburku. V čele žebříčku Longines Global Champions Tour je Scott Brash se 131 body, druhá je s odstupem 12 bodů Edwina Topsová-Alexanderová a třetí místo drží Ben Maher se 103 body.

Čtěte také:  Prague Lions po prvním kole GCL v Berlíně čtvrtí. Vedou London Knights

Podrobné informace najdete na webech www.gcglobalchampions.com a www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva

Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Při Spring Junior Cupu v Poděbradech půjde i o mistrovství Evropy
Následující: Na Světový pohár do Olomouce míří čeští top jezdci

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal vyhrál ČSP v Opavě. S Janem Štětinou má finále na dosah

Český skokový pohár pokračoval v Opavě Kateřinkách již osmým kolem. V Kofola Velké ceně Opavy se podařilo zvítězit Rudolfovi Doležalovi, který se posunul na druhé místo v seriálovém žebříčku a s Janem Štětinou tak má účast ve finále téměř jistou. Tři dvojice dokázaly překonat základní část Kofola Velké ceny Opavy ...