Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > světový sport > St. Tropez poprvé dějištěm série Global Champions

St. Tropez poprvé dějištěm série Global Champions

Šestý závod Global Champions 2018 hostí Ramatuelle nedaleko St. Tropez. Prestižní pětihvězdový mítink v rámci tohoto seriálu se ve vyhlášené oblasti na břehu Středozemního moře odehraje vůbec poprvé. Samozřejmě u toho budou i jezdci Prague Lions.

Stejně jako při všech závodech Global Champions čekají na nejlepší jezdce a koně světa parkury na nejvyšší možné úrovni obtížnosti. V týmové Global Champions League, která startuje ve čtvrtek 31. května, nemůže chybět rovněž družstvo Prague Lions. Na jih Francie zamířila Anna Kellnerová a spolu s ní belgický jezdec Niels Bruynseels a Holger Wulschner z Německa.

Pražští lvi jsou po pěti závodech letošního ročníku na osmé příčce se 71 body. Na vedoucí celek London Knights ztrácí 38 bodů. Jde skutečně o hodně. Šestnáct nejlépe postavených týmů po venkovní části sezony postoupí do Super Cupu, který se odehraje v rámci Prague PlayOffs v Praze ve dnech 13. – 16. prosince 2018.

V St. Tropez se bude rozhodovat o bodech do tabulky družstev tradičně ve dvoukolové soutěži s překážkami do 155 centimetrů. První kolo se odehraje hned v úvodu mítinku, druhé bude následovat v sobotu 2. června odpoledne.

Druhým vrcholem bude Grand Prix s překážkami do 160 centimetrů, která vyroste na tamním kolbišti v sobotu v podvečer. Její start je naplánovaný krátce po 18. hodině a výsledky prozradí, který jezdec se přidá k již jistým účastníkům další speciální soutěže Super Grand Prix. Tu bude hostit rovněž pražská O2 arena během galashow světového parkuru. Je určená pro vítěze jednotlivých Velkých cen a vstupenku do ní si již zajistil britský jezdec Scott Brash, který zvítězil v Mexiku. Jistými účastníky Prague PlayOffs 2018 jsou také Australanka Edwina Topsová-Alexanderová jako vítězka z Miami, Belgičan Gregory Wathelet vyhrál v Šanghaji a Brit Ben Maher triumfoval v Madridu. Prozatím posledním pátým účastníkem je nizozemský reprezentant Harrie Smolders, jenž postup vybojoval při Grand Prix v Hamburku. V čele žebříčku Longines Global Champions Tour je Scott Brash se 131 body, druhá je s odstupem 12 bodů Edwina Topsová-Alexanderová a třetí místo drží Ben Maher se 103 body.

Čtěte také:  Pardubické dostihové závodiště se na zimu mění v „ledový park“

Podrobné informace najdete na webech www.gcglobalchampions.com a www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva

Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Při Spring Junior Cupu v Poděbradech půjde i o mistrovství Evropy
Následující: Na Světový pohár do Olomouce míří čeští top jezdci

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...