Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > pozvánky > Start dostihové sezony v Pardubicích se blíží

Start dostihové sezony v Pardubicích se blíží

Už jen několik málo dní zbývá do startu letošní dostihové sezony v Pardubicích. V netradičním termínu, v úterý 8. května, se oficiálně otevřou brány závodiště a v Pardubicích tak přivítají první dostihové fanoušky. Letošní sezona v Pardubicích bude plná novinek. Připraveny jsou zajímavé dostihy, bohatý doprovodný program i technická vylepšení zázemí závodiště. Na dostihové fanoušky letos čeká celkem 10 dostihových dnů a řada dalších sportovních akcí, včetně legendární Velké pardubické steeplechase. Té se letos koná už 122. ročník.

Ilustrační fotoIlustrační foto


Naším přáním bylo nabídnout divákům atraktivní podívanou a zajímavý program, díky kterému budou moci u nás strávit příjemné odpoledne, a to se snad podaří. Pracovali jsme také na zlepšení kvality trati a překážek a doufejme, že to jezdci a trenéři ocení,“ řekla ředitelka Dostihového spolku Hana Jeníková.

Koncepce dostihové sezony 2012 také prošla změnami. Protože jsou dostihy již z historie také místem společenských setkání, Dostihový spolek zkomponoval sérii tzv. oborových dnů. Ty mají za cíl vytvořit prostor pro neformální setkávání lidí z oboru a přilákat do Pardubic zajímavé hosty. „Kromě toho jsme ponechali také tradiční doprovodné programy zaměřené místopisně a věnované našim dostihovým partnerům ze zahraničí. Hned první dostihový den k nám zavítají zástupci italských dostihových závodišť, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. V Meranu se dokonce běhá Cena města Pardubic,“ vysvětlil předseda představenstva Dostihového spolku Vladimír Tlučhoř.


První dostihový den konaný 8. května 2012 bude však věnován rodu Pernštejnů, který byl významným šlechtickým rodem spjatým s Pardubicemi. Zahajovací dostihy budou součástí slavnostní Pernštejnský rok. A možná právě proto na závodiště zavítá i sám Vilém z Pernštejna se svou družinou, aby dekoroval vítěze dostihů. Část z nich ponese jména představitelů rodu.

Čtěte také:  Desáté kolo ČSP ve Frenštátě s lídrem na startu

První dostih Dne Pernštejnů bude odstartován 8. května ve 13:00 hod. Do areálu závodiště bude však vstup umožněn už od 9:00 hod.

Předchozí: Květen ve znamení jezdeckých seriálů a mezinárodních spřežení
Následující: Veterinární příručka 9 – Jak vyšetřit kulhajícího koně
x

Mohlo by vás zajímat

ČSP Velká cena Frenštátu pro Slováka Šulka

Český skokový pohár 2018 má za sebou předposlední závodní mítink. V kvalitně obsazené Eurobit Velké ceně Frenštátu se v neděli 16. září z vítězství radoval slovenský reprezentant Igor Šulek, který jako jediný v obou částech soutěže nechyboval. „Až do poslední chvíle jsem si nebyl jistý, zda to vyjde,“ popsal po ...