Home > Zpravodajství > domácí sport > Šťastná startovní čísla losoval čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka

Šťastná startovní čísla losoval čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka

Dvacítka koní na startu a mezinárodní účast. Taková je realita letošní 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. A všichni už vědí, jaká startovní čísla je budou druhou říjnovou neděli provázet. Přisoudil jim je čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka při slavnostním losování startovních čísel.

Startovní čísla losoval čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka. Foto: Ivan Krejza

Přeji každému jezdci jeho šťastné číslo,“ řekl Václav Chaloupka těsně před tím, než vylosoval první jméno a první číslo. Celkem jich bylo dvacet, protože tolik koní je na startovní listině. Jsou mezi nimi tři reprezentanti Francie, čtvrtý Francouz míří do Ceny Labe. Celou pětinu startovního pole vysílá Josef Váňa, který bude mít v letošním ročníku hned čtyři „želízka v ohni“. Třináct koní je polokrevných.

Účast ze zahraničí si pochvalují nejen pořadatelé, ale také čeští trenéři a jezdci. Včetně Josefa Váni. „Jsem rád, že tu jsou koně z Francie a že se už na nás nekoukají přes prsty. Ale taky nejsem rád, že nás přijedou vybrat,“ řekl s humorem sobě vlastním osminásobný vítěz Velké pardubické a trenér Josef Váňa. Místopředseda představenstva výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba účast francouzských zástupců vidí jako výsledek diplomatického jednání. „Těším se na srovnání s českou dostihovou špičkou,“ komentoval start Francouzů Martin Korba.

Foto: Ivan Krejza

Slavnostnímu losování startovních čísel přihlíželi i trenérka loňského vítěze Charme Looka Martina Růžičková a dvojnásobný vítěz Velké pardubické Josef Bartoš, který bude v sedle Zarifa. Los mu přisoudil číslo 11. „Jsem spokojen, jen ještě přidat třetí jedničku,“ přál si po losování Josef Bartoš. „Byl jsem si na Zarifa sednout a mám z něj radost,“ dodal Bartoš.

Čtěte také:  Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa

Uspět si samozřejmě přeje i Martina Růžičková s Charme Lookem. Ten bude startovat s číslem 19 a v jeho sedle Jana Faltejska střídá Marek Stromský. „Marek byl první volba. Jestli je nějaká spravedlnost, letos mu to vyjde,“ řekla Růžičková. Jan Faltejsek bude v sedle jednoho ze tří francouzských koní, konkrétně Virtus d´Estruval. Václav Chaloupka jim vylosoval číslo 12. Stejné startovní číslo nosil v roce 2014, kdy potřetí a naposledy zvítězil s Orphee des Blins. Virtus d´Estruval je prozatím podle sázkových kanceláří druhým favoritem po Charme Lookovi.

Josef Váňa a Martina Růžičková. Foto: Ivan Krejza

Letos poprvé bude sázky na Velkou pardubickou nabírat francouzská sázková kancelář PMU, která má pobočky ve 24 zemích světa.

127.Velká pardubická s Českou pojišťovnou

Stcc – cena L – 6+ – 6900 m – 5 000 000 Kč

1 TER MILL, 11 A 1/2 Jan Odložil DS Malá Morávka
2 NIKAS, 12 ž. Lukáš Matuský Castor
3 PARETO, 10 Pavel Složil ml. EŽ Praha a.s.
4 NO TIME TO LOSE(GB), 8 j ž. Jan Kratochvíl DS Paragan
5 ANGE GUARDIAN(GER), 9 j ž. Josef Váňa ml. Stáj Anděl strážný
6 VAL DE GUYE(FR), 8 A 1/2b Jan Derych Lokotrans
7 SONGE D`ESTRUVAL(FR), 11 A 1/2j ž. Colm McCormack Mme Bernard Le Gentil
8 KASIM, 12 ž. Marcel Novák Stáj Kejzlar
9 TEMPLÁŘ, 10 A 1/2 ž. Kevin Guignon Stáj Luka-trdelnik.com
10 BRIDGEUR(FR), 6 A 1/2s ž. Jaroslav Myška VaZi
11 ZARIF(IRE), 10 ž. Josef Bartoš Köi Dent
12 VIRTUS D`ESTRUVAL(FR), 8 A 1/2j ž. Jan Faltejsek Mme Bernard Le Gentil
13 UNIVERSE OF GRACIE(GER), 12 j ž. Jiří Kousek BORS Břeclav a.s.
14 ELDORADO(GER), 10 Rostislav Benš Dostihová stáj Zhoř
15 DELIGHT MY FIRE(FR), 7 ž. Niklas Lovén DS Pod Buchlovem
16 MAUGLÍ, 11 ž. Martin Liška M+T Kliky – Slabý
17 POWER ZAR(GER), 8 Sertash Ferhanov Chládek&Tintěra-Váňa
18 SIXTYSEVEN, 8 Lukáš Sloup Buc-Film
19 CHARME LOOK, 10 ž. Marek Stromský Orling
20 URGENT DE GREGAINE(FR), 9 A 1/2bj ž. Felix de Giles Rasquier Arnaud
dostihy Velká pardubická
Předchozí: Zimní královnou suverénní Love Connection
Následující: Kůň potřeboval pomoc hasičů – uvízl v řece

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Titulárním partnerem Velké pardubické bude i nadále Slavia pojišťovna

Do jubilejního 130. ročníku Velká pardubická vstupuje se stabilním titulárním partnerem. „Slavia pojišťovna prodloužila spolupráci na další dva roky, a tak se její jméno s Velkou pardubickou spojuje minimálně do roku 2021,“ uvedl Karel Waisser, generální ředitel Slavia pojišťovny. Navíc se Slavia pojišťovna rozhodla spolupracovat s Dostihovým spolkem a.s. i na jiných ...