Home > Zpravodajství > domácí sport > Štětina si díky triumfu ve Velké ceně Ptýrova upevnil pozici lídra ČSP

Štětina si díky triumfu ve Velké ceně Ptýrova upevnil pozici lídra ČSP

V sobotu 24. srpna se na kolbišti ve středočeském Ptýrově odehrálo deváté kolo Českého skokového poháru. V Noční e-LED Velké ceně Ptýrova nenašel přemožitele vedoucí jezdec seriálu Jan Štětina. Dvě kola před koncem je suverénním lídrem.

Tradiční a velmi atraktivní Noční eLED Velká cena, která se jezdí v září reflektorů, přilákala v sobotu 24. srpna do ochozů ptýrovského kolbiště fanoušky jezdeckého sportu a přilákala také velmi silné startovní pole.

Jan Štětina. Foto: Josef Malinovský

Hned tři dvojice dokázaly překonat kurz německého stavitele Klause Holleho s překážkami do 145 centimetrů bez trestných bodů, a to jak v základní části, tak ve finále pro desítku nejlepších dvojic. O pořadí na stupních vítězů tak rozhodoval dosažený čas. Nejrychlejší byl Jan Štětina v sedle bělouše Gylorda-S, jenž projel cílem za 48,97 sekundy. Nejbližšímu soupeři nadělil více než tři sekundy.

Druhé místo obsadil Sergei Motygin s valachem Dylanem a na třetí příčku dosáhl obhájce loňského prvenství z Ptýrova Ondřej Pospíšil, který sedlal desetiletého holandského hřebce Einfacha.

V pohárovém pořadí si upevnil pozici lídra Jan Štětina. Jeho účast ve velkém finále pro čtyři nejlepší jezdce celoročního bodování je tak dvě kola před koncem seriálu více než pravděpodobná. Ptýrovské body také výrazně pomohly Ondřejovi Pospíšilovi, jenž byl po osmém kole Velké ceně Opavy na čtvrté, tedy poslední postupové příčce. V Ptýrově bodoval i třetí muž pořadí Jan Chýle, a zdá se tak, že TOP4 pro martinické finále už má jasnou podobu.

Čtěte také:  Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

Další kolo bude hostit ve dnech 6. – 8. září Frenštát pod Radhoštěm a poslední šanci na bodový příděl budou mít účastníci v sobotu 21. září v Martinicích, tedy těsně před finálovou soutěží, jež se odehraje o den později tamtéž.

Podrobné výsledky i kompletní žebříček Českého skokového poháru najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Sestřih z e-LED Velké ceny Ptýrova odvysílá Česká televize ve středu 28. srpna od 14.55 hodin na programu ČT Sport.

Tisková zpráva

Předchozí: Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně
Následující: V pořadí už 21. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci byl „Ve jménu krále“

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Parkurový reprezentant Ondřej Zvára stejně jako v loňském roce chystá se dvěma koňmi na Global Champions Prague PlayOffs do pražské O2 areny. Kromě vlastních startů se těší i na to, že bude opět sledovat finálové parkury družstev. Ondřej Zvára patří do tzv. A-kádru české parkurové reprezentace. Během galashow světového parkuru ...