Home > Zpravodajství > domácí sport > Štětina vítězem zimního poháru 2017 v Královicích

Štětina vítězem zimního poháru 2017 v Královicích

Královický dvůr nedaleko Slaného hostil v sobotu 4. března již třetí kolo Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace 2017. Hlavní soutěž s výškou překážek 125 centimetrů ovládl Jan Štětina v sedle koně Celano S reprezentující stáj Schneider…

Jan Štětina byl jedním z jezdců, kteří postoupili do dílčího finále tzv. Velké túry Zimního Jezdeckého poháru ČJF s více než jedním koněm. Na zkráceném parkuru se představil s Celanem S a s Verdim-S. Celano dokončil bez penalizace v čase 41,06 sekundy. Tento výsledek se již nikomu dalšímu nepodařilo překonat. Nejblíže se k němu přiblížila Veronika Turečková s Einsteinem, ta ale projela cílovou čarou s časem o více jak sekundu delším. Pouhou desetinu vteřiny za ní pak skončila na třetím místě Andrea Halíková s Goodwins 007. Neméně důležitou skutečností pro ní jistě bylo, že až za ní, byť jen o jednu příčku, dokončila Tereze Mücková. Ta s Fortunou 1 brala za 4. místo o 1 bod do seriálového žebříčku méně, než její největší konkurentka. Halíková tak zvýšila náskok před Mückovou na 10 bodů a s přehledem vede celou sérii. Na třetí pozici se propadl Miloslav Příhoda, který předem avizoval, že nedorazí jak do Kralovic, tak příští týden do Zduchovic. S 38 body se navíc o toto průběžné umístění dělí s Janem Štětinou. V případě, že by Štětina podobně zabodoval i 11. března ve Zduchovicích, mohl by pomýšlet na posun do úplně nejvyšších pater žebříčku. Halíkové i Mückové se totiž začnou škrtat nejhorší bodované výkony, neboť do celkového pořadí seriálu se započítávají vždy jen tři nejlepší získaná skóre. A právě tyto jezdkyně, ještě s Kateřinou Zigovou figurující aktuálně na 5. místě za čtvrtým Štětinou, bodovaly již ve všech třech uskutečněných kolech. Body jim tak budou přibývat od teď o něco pomaleji, než ostatním.

Andrea Halíková. Foto: Josef Malinovský

V tzv. Malé túře Zimního Jezdeckého poháru ČJF si Mücková s Halíkovou prohodily pozice oproti Velké túře. První jmenovaná vede žebříček před tou druhou o rovných deset bodů. Vítězství v Královicích přitom získal úplně někdo jiný – konkrétně Petr Koželuh s koněm Capuletti. Ten ovšem v seriálu bodoval letos poprvé, a tak zatím nemůže s 20 body nejvyšší pozice ohrožovat. Pro Mückovou s Halíkovou jsou největšími konkurentkami v „eLkové“ kategorii Kateřina Zigová a Ulrika Kopřivová. Obě bodovaly ve všech třech kolech a jsou na třetím, resp. čtvrtém místě.

Čtěte také:  Tiumen byl postřelen

Toto pořadí každopádně nemusí dlouho platit, neboť již v sobotu 11. března bude možné získat další body při posledním předfinálovém kole ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou. Poté již bude následovat pouze finálové klání na výstavišti v Lysé nad Labem při Jezdeckém festivalu. Probíhat bude od 22. do 26. března, přičemž skokový seriál má poslední soutěž naplánovanou na čtvrtek 23. března.

ČJF halové závody Parkur skoky Zimní jezdecký pohár
Předchozí: Jarní prázdniny v NH Kladruby nad Labem
Následující: Při zajištění zraněného koně v Radotíně asistovaly tři jednotky hasičů

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prohlášení ČJF k infekci HERPES VIRUS

V průběhu mezinárodních parkurových závodů GCT Prague PlayOffs 2019, zkolabovala klisna české jezdkyně a byla neprodleně odvezena na veterinární kliniku s podezřením na neurologické potíže. Po dalších následných vyšetřeních byla potvrzena nákaza Herpes virem.  V případě herpesviru koní není povinnost vakcinace a nejedná se o nákazu povinnou hlášení jako například chřipka. ...