Home > Zpravodajství > domácí sport > Střípky z dostihového dne v Mostě 2.6.2012

Střípky z dostihového dne v Mostě 2.6.2012

Druhé letošní dostihové odpoledne mělo dost společného s květnovou premiérou. V první řadě pořádně větrné, byť slunečné počasí. Dalším společným jmenovatelem obou mítinků byly rámcové překážkové dostihy. Ve stejných kategoriích, vzdálenostech i se stejnými vítězi. Květnový premiant čtyřkového klání INTILETAS si tentokrát přijel až pro 5. místo. Velice dobře se v tomto dostihu při svém druhém životním startu na překážkách ukázal TIMBER, který pod Josefem Váňou mladším skončil druhý. Délku za mnohem zkušenějším KIRASJEREM (ž.P.Kašný, tr.J.Demele). Solini

KirasjerKirasjer

Dokonalou podívanou předvedli dva modří hoši od Vladaře ve trojkové Ceně statutárního města Teplice (III.kat.,3.800m). Tmavý hnědák ALBERTO svými skvělými výkony stále potvrzuje, že polokrevní koně nemusí být oproti svým plnokrevným kolegům v nevýhodě. Dle svých zvyklostí se jedenáctiletý valach pod vedením Váni juniora krátce po startu ujal diktování tempa a celé sedmičlenné pole s lehkostí převáděl přes překážky. Na protilehlé rovince měl čas na špásování. Nechal k sobě přijít natěšeného Esperara, ale jak se blížil konec dostihu, opět zapnul a veškeré snahy o skalp zmrazil. V cílové rovince svůj náskok na ostatní bez sebemenšího vypětí sil ještě navyšoval.

AlbertoAlberto

Reprezentant stáje Luka-www.trdelnik.com, který je na Žluticku připravován trenérem Váňou starším, zvítězil v čase 4:33,90min velmi lehce o osm délek před Esperarem (ž.L.Urbánek) a Curatorem (O.Velek). Na čtvrtém místě doběhl Calvera (ž.B.Mátl) z dostihové centrály Osvinov u Stráže n.Ohří. Jestliže byly (naštěstí) obě steeplechase chudé na pády, jiná situace byla u třech rovinových dostihů.

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

SoliniSolini

Nejprve si v Ceně spol. Carbosped (III.kat.,2.000m), kterou s přehledem a podle očekávání vyhrál debutující SOLINI (ž.M.Zatloukal, tr.F.Neuberg) prorazila cestu ke svobodě mohutná hnědka SABANA a nechala žokeje Koplíka na konstrukci. Nepříjemný pád v cílové rovince postihl ve dvojkovém handicapu ovládnutém GLOUSHKEM (ž.J.Šafář, tr.T.Váňa) žokeje Petra Foreta, který opustil sedlo ryzáka SWITH AND WESSEN. A namále měl v hlavním dostihu dne, v Ceně Jezdectví – Memoriálu Karla Čermáka (I.kat., 1.400m), také žokej Gary Hind. Toho FALCOHILL nevybíravě odložil při slavnostní přehlídce před tribunou.

Swith And WessenSwith And Wessen

Ryzáka se podařilo odchytit a z dostihu si odnesl 5.místo. Nejúdernější závěr měl čtyřletý a na tuzemských drahách zatím neznámý JUST FLY (ž.M.Zatloukal, tr.K.Zachovalová), který po boji o ¾ délky pokořil jediného tříletka v poli ALMOND MAGIC (ž.Ra.Koplík). Od obou hnědáků byla blízko favorizovaná MERBELA (ž.J.Rája) a v těsném závěsu za ní další z klisen DOROTKA (ž.P.Foret). Jeden z nejtěsnějších doběhů dne stvrdili i mimo dotovaná místa doběhnuvší APRILIUS (ž.J.Šafář), RABBIT KING (ž.J.Verner), WONDER HORSE (ž.J.Chaloupka) a MOONGLAS (ž.V.Korečková).

Just FlyJust Fly

 

Kompletní fotogalerii najdete zde.

Předchozí: Memoriál J.Holcbechera v režii německých jezdců
Následující: Kolbiště v Suché přitáhlo téměř dvojnásobek jezdců a koní
x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...